کادر درمانی بیمارستان خرم‌آباد: شاید ۲۰۰-۳۰۰ نفر بردم غسالخانه، تمام کرونایی جوان تا پیر، همه مٌردند

  • 1399/04/17

بیمارستانی در خرم‌آباد

بیمارستانی در خرم‌آباد

یک کادر درمانی استان لرستان از بیمارستان شهدای عشایر در مرکز شهر خرم‌آباد در گفتگو با تلویزیون حکومتی (شبکه افلاک) روز سه‌شنبه ۱۷تیر گفت: «ناراحت هستم شاید ۲۰۰-۳۰۰ نفر بردم غسالخانه تمام کرونایی جوان تا پیر همه مٌردند».

مجری تلویزیون رژیم: کرونا را جدی بگیریم این ویروس خطرناک واکسن ندارد و وحشیانه و بی‌رحمانه می‌کشد، لرستان هم این روزها به‌شدت درگیر کروناست.

گزارشگر: «اینجا بیمارستان شهدای عشایر در مرکز استان است جایی که در هر دقیقه انبوهی از مردم با علائم شدید ابتلا به کووید۱۹ مراجعه می‌کنند. جمعیتی فراتر از امکانات موجود».

یک پرستار: «تختها برای یکساعت هم خالی نمی‌مانند به‌محض این‌که یک مریض مرخص می‌شود یک مریض دیگر تو اورژانس ما باید پذیرش بدهیم روی این تخت بخوابانیم».

یک پزشک«بچه‌های این آی سی یو، آی.سی.یو بغل دستی که آی.سی.یو کرونا بودند مریض شدند الآن دیگر رفتند خانه یعنی ما اصلاً نیرو نداریم جایگزین کنیم».

گزارشگر: «اینجا دیگر شبیه بخش مراقبتهای ویژه هم نیست، هیچکس آرام و قرار ندارد، داستان مرگ و زندگی همشهریانی که وقتی می‌رسند نفس‌هایشان هم بالا نمی‌آید».

یک کادر درمانی: «ناراحت هستم شاید ۲۰۰-۳۰۰ نفر بردم غسالخانه تمام کرونایی جوان تا پیر همه مٌردند».

گزارشگر: «پرستاران و پزشکان بی‌وقفه تلاش می‌کنند حتی یک ثانیه هم به استراحت فکر نمی‌کنند هنوز یکی به اکسیژن وصل نشده دیگری از راه می‌رسد».

یک پزشک: «بخش ده تا تخت دارد ده تا مریض می‌تواند رویش بستری بشود جای دیگه وجود ندارد یک بخش دیگه‌ای هم داریم آن هم باز چهارده تا تخت دارد آنهم پر است».