بالا گرفتن جنگ گرگها و فراخوان اعضای مجلس ارتجاع به استیضاح و احضار روحانی به مجلس

  • 1399/04/17

شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران -سربرگ

بالا گرفتن جنگ گرگها و فراخوان اعضای مجلس ارتجاع به استیضاح و احضار روحانی به مجلس

  • اعتراف ظریف به این‌که در سیاست خارجی تحت رهنمودهای سرتروریست قاسم سلیمانی عمل می‌کرده است.
  • نقدعلی نماینده مجلس ارتجاع: محکمه‌ای باید باشد که نه فقط ظریف بلکه روحانی را به محاکمه بکشند به‌خاطر خیانتهایی که به این مملکت نموده است… امروز جناب آقای قالیباف استیضاح رئیس‌جمهور را کلید بزن.

با بالا‌گرفتن جنگ گرگها در درون رژیم، شماری از نمایندگان مجلس ارتجاع، در حالی‌که ظریف وزیر خارجه آخوندها را احضار کرده بودند، خواهان احضار و حتی استیضاح روحانی رئیس جمهور رژیم شدند. موسوی لارگانی عضو هیأت‌رئیسه مجلس ارتجاع روز یکشنبه اعلام کرد: «طرح سؤال از روحانی تاکنون به امضای ۲۰۰عضو مجلس رسیده و پیش‌بینی می‌شود تعداد امضاهای نمایندگان افزایش یابد»(خبرگزاری فارس سپاه پاسداران ۱۵تیر ۹۹).

در همین روز محمد تقی نقدعلی نماینده مجلس ارتجاع از سده (خمینی شهر) خطاب به ظریف گفت: «هر چند تذکراتی که باید به آقای ظریف داد مثنوی هفتاد من خواهد شد محکمه‌ای باید باشد قاضی عادلی باید باشد و نه فقط آقای ظریف بلکه آقای حسن روحانی را به محاکمه بکشند به‌خاطر خیانتهایی که به این مملکت نموده است… امروز جناب آقای قالیباف من از شما سؤال می‌کنم این روشی که مجلس در پیش گرفته است ره به جایی نمی‌برد این‌که ما بنشینیم و حرفهای صد تا یک غاز بعضی از وزرا را بشنویم هیچ سود و ثمری ندارد … دلار ۲۱هزار تومانی، سکه از ۱۰میلیون تومان گذشته مرغ ۲۰هزار تومانی دیگر توان پاسخگویی نیست اینها نتیجه سیاست‌های هفت ساله روحانی و تیم اوست. آقای قالیباف دیگر نشستن و گوش کردن به حرفهای بی‌ثمر وزرای دولت بی‌ثمر است استیضاح رئیس‌جمهور را کلید بزن».

در همین حال احمد توکلی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام آخوندی گفت: «اشکالی ندارد که رئیس‌جمهور بیاید مجلس و به سؤالات نمایندگان پاسخ منطقی دهد… البته بنده با استیضاح روحانی بیشتر موافق هستم. رئیس‌جمهور در حال نزدیک کردن کشور به لبه پرتگاه است. هر کشوری در دنیا به بحران ارزی می‌خورد کاهش ارزش پول ملی‌اش بین ۲۵ تا ۵۰درصد می‌شود اما در ایران وضعیت فاجعه است. دولت از ۲۱فروردین۹۷ تا اواسط مرداد همان سال۱۸میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰تومانی را با عنوان تهیه کالاهای و نیازهای اولیه جامعه و ۶۵تن طلا را با تزریق به بازار بر باد داد… این کار مصداق بارز خیانت بود»(سایت الف).

آخوند ذوالنوری، رئیس کمیسیون امنیت مجلس ارتجاع خطاب به ظریف گفت: «طرف عرایض من کامل حضرتعالی نیستید! بخشی از آن به رأس دولت برمی‌گردد. نکته اول این‌که ریل‌گذاری و هدف‌گذاری در خصوص سیاست خارجی ما از ابتدا غلط بود در دوران شما، مسیر را کج ریل‌گذاری کردید … شما وارونه عمل کردید، … چرا ملت را به این خسارت محض رساندید؟ چرا به‌عنوان مذاکره ۳سال منطقه را رها کردید».

کرمی نماینده دیگر مجلس ارتجاع به ظریف گفت: «آیا آنچه اتفاق افتاده نتیجه سیاست‌های شماست؟ یا تفکر انقلابی مقاومت؟ آیا آنچه شده شما کرده‌اید یا حاج قاسم سلیمانی؟ در کدام حیطه است که تئوریهای دولت آقای روحانی کشور را به عقب نبرده باشد؟»
ظریف در پاسخ اطمینان داد که سیاست خارجی رژیم تماماً تحت کنترل خامنه‌ای و امثال قاسم سلیمانی است و گفت: «سیاست خارجی در قانون اساسی در حوزه اختیارات رهبری است و سیاست‌های کلی نظام در حوزه سیاست خارجی را ایشان تعیین می‌کنند». وی افزود: «حاج قاسم سلیمانی و بنده هر هفته با هم نشست داشتیم و هماهنگی می‌کردیم، صحبت‌های منطقه‌یی با هماهنگی یکدیگر بود و آنهایی که ایشان، سیدحسن نصرالله و مقاومت عراق و لبنان و فلسطین را می‌شناسند و با آنها دمخور هستند، می‌دانند که روابط ما چگونه بود».

اوج‌گیری جنگ گرگها در درون رژیم، قبل از هر چیز بحرانهای لاعلاج یک دیکتاتوری نامشروع و ضدمردمی را به نمایش می‌گذارد که در لبه پرتگاه سرنگونی قرار دارد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران
۱۷تیر۱۳۹۹ (۷ژوئیه۲۰۲۰)