اعتراف تکان‌دهنده رژیم آخوندی به ابتلا «خوشه یی» کودکان بر اثر کرونا

  • 1399/02/28

ابتلای کودکان به کرونا - عکس از آرشیو

ابتلای کودکان به کرونا – عکس از آرشیو

عرفانی مدیریت بیماریهای وزارت بهداشت رژیم روز ۲۷اردیبهشت در تلویزیون شبکه دو رژیم به مبتلا شدن کودکان به تظاهرات پوستی و تب بالا و علائم گوارشی و احتمال مؤثر بودن کرونا اعتراف کرد و گفت: از نظر تئوری احتمال مؤثر بودن کرونا ویروس در این قضیه وجود دارد.

تلویزیون شبکه دو رژیم – عرفانی مدیریت بیماریهای وزارت بهداشت رژیم – ۲۷اردیبهشت ۹۹:

مجری: جناب آقای دکتر عرفانی یک خبری هم جدیداً در مورد کرونا منتشر شد چون مردم را به‌خصوص آنهایی که بچه کوچک دارند نگران کرده گفتم شما یک مقدار در موردش توضیح بدهید.

عرفانی رئیس اداره مراقبتهای مرکز مدیریت بیماریهای وزارت بهداشت: من اجازه می‌خواهم در دو قسمت سؤال شما را جواب بدهم اول در مورد کودکانی که در استان گیلان در چند روز گذشته بستری شده بودند در بیمارستان….

مجری: با همین علائم بود؟

عرفانی: بله یک خوشه‌ای حدوداً ۲۰نفره از کودکان با علائم تظاهرات پوستی و تب بالا و علائم گوارشی بستری شدندخب به‌هرحال از نظر تئوری احتمال مؤثر بودن کرونا ویروس در این قضیه وجود دارد؛

جهت بررسیهای بیشتر نمونه‌ها قرار است که انشاالله به تهران فرستاده بشود و آزمایشات دقیق ویروسی پنل ویروسی رویشان انجام بشود تا علت مشخص بشود.. . . .

اما در مور کرونا ویروس و رابطه‌اش با سندروم کاوازاکی؛ خدمتتون عرض بکنم که سندروم کاوازاکی یک بیماری ‌است که می‌تواند در زمینه‌های ارثی به‌دنبال عفونتهای هم ویروسی، و هم باکتریال اتفاق بیفته….

این احتمال از نظر تئوری وجود دارد که یکی از تظاهرات بالینی به‌دنبال ابتلا به کرونا مخصوصاً در سنین کودکی سندروم کاوازاکی باشد.