آمار قربانیان کرونا در ۳۱۹شهر بیش از ۴۲۴۰۰نفر است

  • اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
  • 1399/02/28

شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران

اذعان و هشدار کارگزاران حکومتی در مورد وخامت وضعیت

در خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه، سیستان و بلوچستان و کرمان

فقط در بیمارستانهای تأمین اجتماعی بیش از ۱۳هزار بیمار کرونایی بستری هستند و پرداخت حقوق کارگران و کارمندان ۳ماه به تعویق افتاده است

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز یکشنبه ۲۸اردیبهشت ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۳۱۹شهر ایران از ۴۲۴۰۰نفر گذشت. شمار قربانیان در ایلام به ۲۹۰نفر، در خراسان جنوبی به ۱۴۲نفر، در خراسان رضوی به ۲۹۸۵نفر، در خراسان شمالی به ۴۹۰نفر، در خوزستان به ۲۸۴۵نفر، در سیستان و بلوچستان به ۱۳۰۰نفر، در گلستان به ۱۲۹۵نفر، در لرستان به ۱۱۷۰نفر، در مازندران به ۲۶۱۵نفر، در مرکزی به ۵۹۵نفر و در هرمزگان به ۱۹۵نفر رسیده است.

نماینده شوش در مجلس ارتجاع می‌گوید: «وضعیت بیماری کرونا در استان خوزستان وضعیت حادی است. آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان خوزستان ۴۳۴نفر اعلام شده که آمار بالایی است».(فارس ۲۷اردیبهشت)

وزیر بهداشت رژیم امروز گفت: «در استانهایی مانند خوزستان شاهد افزایش موارد ابتلای قطعی به کرونا هستیم. استانهایی مانند لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و استانهای همجوار با خوزستان ممکن است در خطر شیوع کرونا قرار داشته باشند».(اقتصاد ۲۴ – ۲۸اردیبهشت)

سخنگوی وزارت بهداشت رژیم امروز گفت: «خوزستان هم‌چنان در وضعیت قرمز قرار دارد». او خاطرنشان کرد: «هم‌چنین در درجه اول درباره استان لرستان و در درجات بعدی برای استانهای کرمانشاه و سیستان و بلوچستان نیز هشدار می‌دهیم و ممکن است در روزهای آتی شرایط متفاوتی داشته باشند».(خبرگزاری حکومتی پانا ۲۸اردیبهشت)

استاندار لرستان روز گذشته گفت: «اکثر شهرهای لرستان در وضعیت قرمز و زرد قرار دارند و وضعیت سفید نداریم. از ابتدای اردیبهشت تاکنون تعداد مبتلایان استان ۲برابر شده به‌طوری‌که در برخی از شهرستانهای استان۲/۵ تا ۲/۶ برابر رشد پیدا کرده است».(خبرگزاری نیروی قدس ۲۷اردیبهشت)

در کرمان رئیس دانشگاه علوم پزشکی بم گفت: «از حدود ۱۵اردیبهشت‌ماه شاهد موج دوم بیماری در شرق استان، هستیم و تعداد موارد مثبت نسبت به قبل افزایش پیدا کرده است».(خبرگزاری نیروی قدس ۲۸اردیبهشت)

زالی، رئیس ستاد کرونا در تهران، گفت: «در حال حاضر میزان مراجعات سرپایی بیماران کرونایی نسبت به آمار بستریها بیشتر شده. واقعیت این است که به‌دنبال بازگشایی برخی مشاغل و اصناف، شاهد افزایش تردد شهروندان در سطح شهر هستیم و این مسأله جای نگرانی دارد. قطعاً وضعیت دوباره بحرانی خواهد شد. بازگشایی‌ها می‌تواند زنگ خطری برای مسئولان نظام سلامت کشور باشد».(خبرگزاری حکومتی مهر ۲۸اردیبهشت)

همه علائم حاکی از شدت گرفتن ابعاد فاجعه کرونا پس از بازگرداندن مردم به سرکار است به‌نحوی که صدای رسانه‌ها و کارگزاران رژیم درآمده است. دکتر مردانی گفت: «به دولت هم هشدار دادیم، بازگشایی‌ها را به‌تعویق بیاندازند تا ماه بعد دچار پشیمانی نشوند».(جهان صنعت ۲۸اردیبهشت) مردانی افزود: «در صورت بی‌توجهی به رعایت پروتکل‌های بهداشتی، موج دوم و سوم کرونا با شدت بالاتری جامعه را فرامی‌گیرد. متأسفانه سلامت فدای معیشت شد و اقتصاد در این شرایط کرونایی در اولویت قرار گرفت».(آرمان ۲۸اردیبهشت) یک روزنامه حکومتی نوشت: «بازگشایی صوری مدارس، مفهومش این است که اگر مدرسه بروید و کرونا بگیرید به ما ربطی ندارد چون مدارس اختیاری هستند. اگر هم مدرسه نروید و مشکل تحصیلی پیدا کنید باز هم به ما ربطی ندارد ما مدارس را بازگشایی کرده بودیم».(مستقل ۲۸اردیبهشت)

در همین حال نماینده زاهدان در مجلس ارتجاع گفت: «مردم سیستان و بلوچستان زیر خط امنیت غذایی قرار دارند و برای این‌که مایحتاج روزانه فرزندان‌شان را تهیه کنند باید از خانه خارج شوند، ۳۰درصد جمعیت شهر به آب بهداشتی دسترسی ندارند تا پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند. از استانی که ۷۵درصدش زیر خط فقر و امنیت غذایی است چه انتظاری می‌توان داشت؟ چه توصیه‌ای می‌توان کرد؟» .(اقتصاد سرآمد ۲۸اردیبهشت)

به‌نوشته یک روزنامه حکومتی «پرداخت حقوق بسیاری از کارگران و حتی کارمندان ۳ماه به‌تعویق افتاده و گروهی حتی عیدی و سنوات پایان سال خود را هم دریافت نکرده‌اند. فقط در بیمارستانهای تأمین اجتماعی بیش از ۱۳هزار بیمار کرونایی بستری هستند».(آرمان ۲۸اردیبهشت)

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹