کرونا در ایران – اظهارات وقیحانه علم‌الهدی: این ویروس منحوس عوارضش را که می‌بینیم، واقعاً نعمت فوق‌العادهٴ خدا بود

  • 1399/02/19

کرونا در ایران

کرونا در ایران

این خبر کامل می‌شود.

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز جمعه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۳۱۴ شهر ایران به‌نحو بهت‌انگیزی از مرز ۴۰ هزار نفر گذشت.

خانم مریم رجوی: در حاکمیت آخوندها آسیب‌پذیری مردم در زلزله و بیماری مخصوصاً در استان تهران با ۱۴ میلیون جمعیت بسیار زیاد است. آنها زیرساختها را قتل‌عام و امکانات را غارت کرده‌اند. همدردی و همیاری در وضعیت اضطراری یک فریضهٔ ملی است.جوانان شجاع و زنان پیشتاز در شوراهای مردمی باید ابتکارعمل را به‌دست بگیرند.

کرونا در ایران

اظهارات علم‌الهدی نمونه‌یی از استقبال وقیحانهٔ آخوندها از کرونا: این ویروس منحوس عوارضش را که می‌بینیم، واقعاً نعمت فوق‌العادهٴ خدا بود، این ویروس استعدادها را شکوفا کرد

سعید کشمیری رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر: بیماری کرونا از بین نرفته و اگر افراد این بیماری را نادیده بگیرند بدون شک موجب شیوع بیشتر و ابتلای تعداد زیادی خواهند شد

محمدرضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم: در حال حاضر ۱۳۵نفر مشکوک به‌کرونا در قم بستری بوده که ۴۰ نفر آنها بدحال هستند

محمدرضا نیکبخت رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان: کرونا در لرستان بحرانی‌تر شده است

حریرچی معاون وزیر بهداشت رژیم: در بعضی از استانهای کشور مثل خوزستان روند صعودی قابل توجهی داریم

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور: وزارت بهداشت شهر امیدیه را از لیست شهرهای سفید حذف کرد. چهار شهر دیگر خوزستان نیز این تعریف را ندارند و نامه‌یی به وزارت بهداشت ارسال کرده‌ایم تا این چهار شهر نیز از وضعیت سفید خارج شوند.

شیب صعودی شدن کرونا در لرستان / آژیر هشدار به صدا درآمد
محمدرضا نیکبخت رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان: کرونا در لرستان بحرانی‌تر شده است.
وی افزود: در شبانه روز گذشته 125 نفر در لرستان به ویروس کرونا آلوده و یک نفر نیز بر اثر ابتلاء به این بیماری جان باخته است.

حریرچی معاون وزیر بهداشت رژیم: در بعضی از استانهای کشور مثل خوزستان روند صعودی قابل توجهی داریم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور: وزارت بهداشت شهر امیدیه را از لیست شهرهای سفید حذف کرد. چهار شهر دیگر خوزستان نیز این تعریف را ندارند و نامه‌یی به‌وزارت بهداشت ارسال کرده‌ایم تا این چهار شهر نیز از وضعیت سفید خارج شوند.

کیانوش جهانپور: تهران و خوزستان در ۲۴ساعت گذشته جمعاً نیمی از موارد ارجاع بیمارستانی و بستری ابتلای جدید به کرونا -۱۹ در کشور را به خود اختصاص داده‌اند.

تست کرونای مدیر داخلی بیمارستان بزرگ دزفول نیز که از زمان بستری شدن نخستین بیمار مبتلا به کرونا در ارتباط با بیماران بوده مثبت شده است.

ابتلا نوزاد ۵۴ روزه به کرونا
رئیس بیمارستان ابوذر اهواز از ابتلا یک نوزاد ۵۴ روزه به بیماری کووید‌۱۹ خبر داد.

دور تازه محدودیتها در بهبهان آغاز شد
پارک‌های بهبهان خاموش و قبرستان این شهر بسته شد.

فرماندار آبادان وضعیت شیوع بیماری کرونا را انفجاری خواند‌

فرماندار آبادان با گلایه از بالا رفتن آمار مبتلایان به کرونا، وضع را به آمار انفجاری نزدیک خواند و از استاندار خوزستان درخواست بستن دوباره راه‌ها را کرد.

خارج شدن چند شهر خوزستان از وضعیت سفید

چند شهر استان خوزستان به‌دلیل گسترش ویروس کرونا از وضعیت سفید خارج شدند. فرهاد ابول‌نژادیان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در خصوص اعلام ۱۰ شهر سفید در خوزستان گفت: ۱۰ شهر در خوزستان به‌عنوان شهر سفید اعلام شدند که ما مستندات را ارائه و عنوان کردیم تعداد بیماران بستری با تعریفی که اعلام شده همخوانی ندارد، بنابراین وزارت بهداشت شهر امیدیه را از لیست شهرهای سفید حذف کرد. وی افزود: اکنون چهار شهر دیگر خوزستان نیز این تعریف را ندارند و نامه‌یی به وزارت بهداشت ارسال کرده‌ایم تا این چهار شهر نیز از وضعیت سفید خارج شوند.

وضعیت قرمز در خراسان شمالی؛ آمار مبتلایان به کرونا افزایشی شد

احمد هاشمی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی روز ۱۸اردیبهشت اعتراف کرد: به وضعیت قرمز سرایت کرونا رسیده‌ایم…وی گفت: در روز گذشته قریب به ۶۰ مورد جدید در استان مثبت اعلام شد و آمار از ۱۰۰۰ نفر فراتر رفت و این یک زنگ خطر است. هاشمی افزود: برابر دستورالعمل‌های وزارت بهداشت، تاکنون شهرستان فاروج به وضعیت قرمز رسیده و سایر شهرهای استان هم در وضعیت نارنجی هستند. البته از نظر ما تمام استان در وضعیت قرمز است.وی افزود: متأسفانه آمار بیماران بستری در بیمارستانهای استان که در حال کاهش بود، این روزها دوباره افزایشی شده است.

رئیس شبکه بهداشت و درمان بروجرد: روند مراجعین کرونا به‌شدت صعودی شده است

رئیس شبکه بهداشت بروجرد اعتراف کرد: روند مراجعین کرونا به‌شدت صعودی شده است. محمد کاکاوند با اشاره به این‌که اعلام خطر می‌کنم؛ اعتراف کرد: این روند افزایشی متأسفانه گریبان روستاهای بروجرد را نیز گرفته است.

کاکاوند خاطرنشان کرد: آمار فوتیها نسبت به شیوع بیماری کرونا در بروجرد ۶درصد است.

مسعود مرسلپور فرماندار رژیم در شهرستان اسلامشهر: شیب صعودی ابتلا به‌ویروس کرونا و افزایش تعداد بیماران بستری در بیمارستان امام رضای این شهرستان نگران‌کننده است.

احمد هاشمی سرپرست دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی: به‌وضعیت قرمز سرایت کرونا رسیده‌ایم. این یک زنگ خطر است.

اعتراف رحمانی فضلی به مهندسی آمار تلفات کرونا

رحمانی فضلی وزیر کشور رژیم روز ۱۶اردیبهشت به مهندسی مجرمانه آمار تلفات کرونا و جلوگیری از انتشار آمار ۷ ارگان دولتی اعتراف کرد و گفت:

موضوع دیگر که آنجا خیلی بحث شد ما آقای دکتر دستگاههای رسمی ما حداقل ۷دستگاه آمارهای مختلفی را ارائه می‌دهند از وضعیت بهرحال بستری یا فوتی که متفاوت هست، بحثهای زیادی آنجا انجام شد. مقرر شد که با توجه به فرمتی که آنجا تصویب شد، هیچ دستگاه دیگری آمار اعلام نکند، همه هر کس هم می‌خواهد آمار اعلام کند پایه آمار و مبانی مال وزارت بهداشت است.

وضعیت در قزوین، تاکستان و قم هم‌چنان قرمز است

به اعتراف کارگزاران رژیم در قزوین و قم وضعیت این شهرها از نظر ویروس کرونا هم‌چنان قرمز است

جمالی‌پور استاندار رژیم در قزوین: در داخل شهر قزوین و تاکستان به‌دلیل تراکم جمعیت با یکسری چالش مواجه بودیم هنوز قزوین و تاکستان شرایط، شرایط هنوز قرمز هست و باید رعایت بیشتری بشه

سرمست استاندار رژیم در قم: هم‌چنان وضعیت ما از نظر تعداد بستریها بر اساس ارزیابیهای وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا داره قرمز هست.

اعتراف به صعودی بودن مبتلایان به کرونا در استانهای خوزستان، هرمزگان، قزوین و قم

تلویزیون رژیم ۱۸اردیبهشت ۹۹

شریعتی استاندار خوزستان: تعداد موارد مثبت افزایشی پیدا کرده.

همتی استاندار هرمزگان:‌ تا امروز هزار و صد یازده نفر با مثبت کرونایی در هرمزگان داریم فوتیهای ما بیست و نه نفر بودند.

جمالی‌پور استاندار قزوین:‌ در داخل شهر قزوین و تاکستان به‌دلیل تراکم جمعیت با یکسری چالش مواجه بودیم هنوز قزوین و تاکستان شرایط، شرایط هنوز قرمز هست.

سرمست استاندار قم:‌ هم‌چنان وضعیت ما از نظر تعداد بستریها بر اساس ارزیابیهای وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا داره قرمز هست.

تعداد کودکان مشکوک به کرونا در اهواز به ۳۰ کودک رسید
رئیس بیمارستان کودکان ابوذر اهواز گفت: در حال حاضر ۳۰ کودک مشکوک به کرونا در این بیمارستان بستری‌اند و در میان این کودکان، نتیجه تست کرونای چهار نفر مثبت شده است. (آفتاب نیوز ۱۸اردیبهشت)

خبرگزاری حکومتی مهر نوشت: علی احسان‌پور سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی‌شاپور اهواز ظهر امروز پنجشنبه در رابطه با آخرین مبتلایان به ویروس کرونا در خوزستان، گفت: طی شبانه‌روز گذشته، ۱۷۸مورد ابتلای جدید به ویروس کرونا در خوزستان شناسایی شد و با احتساب این موارد جدید، شمار مبتلایان این بیماری در خوزستان به ۳۹۱۰نفر افزایش یافته است.

پس از بازگرداندن مردم به سرکار وضعیت در استان خوزستان هر روز وخیم‌تر می‌شود. سخنگوی وزارت بهداشت رژیم امروز گفت: «در استان خوزستان در حال حاضر با وضعیت شکننده و طغیانی مواجه هستیم».

رئیس بیمارستان رازی اهواز گفت: «کرونا به‌شدت در حال رخنه کردن در خوزستان است، وضع به قدری خراب است که از هر دو مراجعه‌کننده باید یک نفر بستری شود. حدود ۶۰بیمار با زجر تنفسی در ICU مستقر هستند و وضعیت این بیماران به‌شدت اسف‌بار است… این بیماری، بسیار وحشتناک و وحشی است… پیش از این تا این حد مراجعه‌کننده نداشتیم اما چند روزی است که مراجعات زیادی داریم. اوضاع خوزستان در حال بحرانی شدن است». (انتخاب ۱۸اردیبهشت)

هشدار معاون وزیر بهداشت در خصوص کند شدن روند نزولی ابتلا

ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت رژیم در خصوص کند شدن روند نزولی ابتلا به کرونا در این کشور هشدار داد.

ایرج حریرچی گفته که روند نزولی ابتلا در کشور طی چند هفته گذشته کند شده و در استان خوزستان روند صعودی قابل توجه بوده است.