آمار بهت‌انگیز قربانیان کرونا در ۳۱۴شهر از مرز ۴۰هزار نفر گذشت

  • اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
  • 1399/02/19

شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران
  • خانم مریم رجوی: در حاکمیت آخوندها آسیب‌پذیری مردم در زلزله و بیماری مخصوصاً در استان تهران با ۱۴میلیون جمعیت بسیار زیاد است. آنها زیرساختها را قتل‌عام و امکانات را غارت کرده‌اند. همدردی و همیاری در وضعیت اضطراری یک فریضهٔ ملی است.جوانان شجاع و زنان پیشتاز در شوراهای مردمی باید ابتکارعمل را به‌دست بگیرند

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر امروز جمعه ۱۹اردیبهشت ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان کرونا در ۳۱۴شهر ایران به‌نحو بهت‌انگیزی از مرز ۴۰هزار نفر گذشت. شمار قربانیان در البرز به ۱۵۹۹نفر، در اصفهان به ۲۴۷۰نفر، در تهران به ۶۶۹۰نفر، در خراسان رضوی به ۲۹۳۵نفر، در خراسان شمالی به ۴۴۲نفر، در خوزستان به ۲۰۵۵نفر، در لرستان به ۱۰۳۰نفر، در مازندران به ۲۴۸۰نفر و در مرکزی به ۵۳۵نفر رسیده است. با این‌حال رژیم آخوندی در وحشت از بازتاب‌های اجتماعی و بین‌المللی ابعاد قربانیان، هم‌چنان به پنهان‌کاری ادامه می‌دهد. رحمانی فضلی وزیر کشور گفت: «حداقل ۷دستگاه رسمی آمارهای مختلفی را ارائه می‌دهند از وضعیت بستری یا فوتی که متفاوت هست…مقرر شد که هیچ دستگاه دیگری آمار اعلام نکند، هر کس هم می‌خواهد آمار اعلام کند پایه آمار مال وزارت بهداشت است، چون از این وضعیت سوء‌استفاده بسیار زیادی هم در فضای افکار عمومی هم رسانه‌های خارجی می‌کردند».

حریرچی معاون کل وزیر بهداشت رژیم شب گذشته اعتراف کرد: «آن انتظاری که داشتیم از افزایش روند نزولی حاصل نشده در بعضی از استانهای کشور مثل خوزستان روند صعودی قابل توجه داریم».(شبکه خبر ۱۸اردیبهشت)

رئیس بیمارستان رازی اهواز به تلویزیون رژیم در خوزستان گفت: «همین الانی که با شما صحبت می‌کنم ۵۰بیمار در حال بستری شدن در بیمارستان هستند، وضعیت دارد بحرانی می‌شود». تلویزیون رژیم در گزارش خود افزود «الآن بیمارستان رازی تقریباً ظرفیتش تکمیل شده و امروز به‌صورت بسیار معناداری تعداد فوت شده‌ها در استان افزایش پیدا کرده است».

امروز خبرگزاری نیروی قدس گزارش داد: «رضا نجاتی سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در خوزستان هشدار می‌دهد که ممکن است به شرایط قرنطینه فروردین‌ماه برگردیم. به باور عمومی مسئولان استان در بازگشایی برخی از صنوف تعجیل داشته و این…چراغ سبزی برای افزایش آمار در خوزستان بوده است».

در بروجرد کاکاوند رئیس شبکه بهداشت و درمان گفت: «روند مراجعین کرونا به‌شدت صعودی شده است. این روند افزایشی متأسفانه گریبان روستاهای بروجرد را نیز گرفته است…برخی روستاها باید قرنطینه شوند، روستای جعفرآباد مورد کرونایی مثبت بسیاری داشته است». (ایسنا ۱۸اردیبهشت)

در هرمزگان جهانگیری مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان حاجی آباد گفت: «پراکندگی موارد مثبت در شهرستان رو به گسترش است و نقاط مختلف جدیدی که قبلاً بیماری در آنجا گزارش نشده بود، آلوده شده‌اند و تعداد بیماران در حال افزایش است». (ایسنا ۱۹اردیبهشت)

آقازاده استاندار مرکزی در یک توئیت نوشت: «در ۲۴ساعت گذشته ۲۱نفر به مبتلایان کرونا در استان اضافه شد که ۱۵مورد آن مربوط به شهرستان خنداب بوده که وضعیت آن توسط وزارت بهداشت سفید اعلام شده است! شهرهایی که وزارت بهداشت وضعیت آنها را سفید اعلام کرده است، بنا به تصمیم خودش بوده و از استانها نظرخواهی نشده است. اگر طی روزهای آینده آمار مبتلایان خنداب هم‌چنان سیر صعودی داشته باشد، تصمیمات سختگیرانه‌تری را اعمال خواهیم کرد».

جمالی‌پور استاندار قزوین گفت: «در شهر قزوین و تاکستان به‌دلیل تراکم جمعیت با یکسری چالش مواجه بودیم هنوز قزوین و تاکستان شرایط قرمز است». (شبکه خبر ۱۸اردیبهشت)

سرمست استاندار قم نیز گفت‌: «وضعیت ما از نظر تعداد بستریها بر اساس ارزیابی‌های وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا قرمز است». (شبکه خبر ۱۸اردیبهشت)

خانم مریم رجوی افزایش شگفت‌انگیز آمار قربانیان کرونا و شیب صعودی بحران در بسیاری از استانها مانند خوزستان، لرستان، مرکزی و هرمزگان را تماماً ناشی از سیاست‌های ضدانسانی و چپاولگرانه رژیم آخوندی توصیف کرد که به تنها چیزی که می‌اندیشد ادامه سلطه ننگین دیکتاتوری دینی است. ثروتهای مردم ایران در پروژه‌های ضدمیهنی اتمی و موشکی و صدور تروریسم و جنگ‌افروزی خارجی برباد رفته و در چند ماهی که از شروع بحران می‌گذرد هیچ کمک جدی از صدها میلیارد دلار اموال عمومی که تحت تصرف خامنه‌ای و پاسداران است به بیماران و محرومان و زحمتکشان نشده است.

خانم رجوی با اشاره به زلزله امروز تهران و پس لرزه‌های متوالی افزود: در حاکمیت آخوندها آسیب‌پذیری مردم در زلزله و بیماری مخصوصاً در استان تهران با ۱۴میلیون جمعیت بسیار زیاد است. آنها زیرساختها را قتل‌عام و امکانات را غارت کرده‌اند.همدردی و همیاری در وضعیت اضطراری یک فریضهٔ ملی است. جوانان شجاع و زنان پیشتاز در شوراهای مردمی باید ابتکارعمل را به‌دست بگیرند.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ (۸ می‌۲۰۲۰)