رئیس بیمارستان رازی اهواز: وضعیت خوزستان در موضوع کرونا در حال بحرانی شدن است

  • 1399/02/18

بیمارستان رازی اهواز

بیمارستان رازی اهواز

فرهنگ کره‌بندی رئیس بیمارستان رازی اهواز شامگاه چهارشنبه ۱۷اردیبهشت نسبت به رخنه شدید کرونا در استان خوزستان هشدار داد و گفت: هشدار می‌دهم که این بیماری بسیار وحشتناک و وحشی به‌شدت در حال رخنه در استان است و آلودگی بسیار شدیدی ایجاد کرده است.

وی هم‌چنین افزود: وضعیت خوزستان در موضوع کرونا در حال بحرانی شدن است که شایسته مردم این استان نیست.

رئیس بیمارستان رازی اهواز با اشاره به مراجعات رشدیابنده برای چک بیماری کرونا، گفت: از هر ۱۰۰نفر مراجعه کننده به اورژانس این بیمارستان ۵۰مورد باید بستری شود که آمار بسیار زیادی است.

وی هم‌چنین به وضعیت بحرانی این استان اشاره کرد و افزود: وضعیت به‌حدی بد است که از هر ۲نفر مراجعه‌کننده به بیمارستان رازی اهواز یک نفر باید بستری شود در صورتی که در بقیه نقاط این‌گونه نیست.

فرهنگ کره‌بندی آمار بیماران را این‌گونه توضیح داد: ۵۰بیمار در حال بستری‌شدن هستند، پنج آی.سی.یو راه‌اندازی شده و حدود ۶۰نفر با سختی تنفس در آی.سی.یو این بیمارستان بستری هستند.

گفتنی است که به گزارش مسئولان دانشگاه علوم پزشکی اهواز ابتلا به بیماری کرونا از ۲۳فروردین به بعد که برخی محدودیتهای اجتماعی برداشته شد به تدریج روند افزایشی داشته که افزایش بیماریابی و رعایت نکردن فاصله‌گذاری اجتماعی نقش مؤثری داشته است.