وزارت بهداشت آلبانی: آمار مبتلایان کرونا ۸۰۳نفر و جان باختگان ۳۱نفر

  • 1399/02/15

کرونا در جهان

کرونا در جهان

آلبانین دیلی نیوز ۱۵ اردیبهشت نوشت: وزارت بهداشت آلبانی اعلام کرد آمار مبتلایان کرونا در حال حاضر ۸۰۳نفر و جان باختگان ۳۱نفر است. وزارت بهداشت می‌گوید تاکنون ۶۸درصد مبتلایان به این بیماری بهبود یافته‌اند.

وزیر بهداشت آلبانی پیام پرفسور تریتان کالو پزشک بیمارستان عفونی تیرانا را به مردم آلبانی را منتشر کرد و خواهان اجرای ضوابط و نکات مورد نظر این متخصص برجسته شد. پرفسور تریتان در پیام خود می‌گوید ما در میانه راه مبارزه با شیوع ویروس کرونا قرار داریم و هنوز تصویر کاملی از این بحران را مشاهده نکرده‌ایم و در آینده با چالشهای جدیدی مواجه خواهیم بود. او بر اهمیت بهداشت فردی و جمعی، اجرای مقررات و خوراک سالم در مقابله با کرونا تأکید کرد.

روز یکشنبه ۱۴ اردیبهشت ادی راما نخست‌وزیر آلبانی اعلام کرد تا ۲۹ اردیبهشت برخی محدودیتها برداشته می‌شود اما کلیه فعالیت‌های فرهنگی و هنری ممنوع است. کسانی که از خارج بر می‌گردند باید قرنطینه شوند. تاکسیها که مجاز به فعالیت هستند فقط می‌توانند با حداکثر دو نفر تردد می‌کنند. افرادی که از مناطق سرخ برگردانده شده‌اند بایستی مدتی قرنطینه شوند.

نخست وزیر آلبانی با صراحت گفت همه چیز بستگی به رفتار تک‌تک مردم آلبانی در این جنگ دارد. از این‌رو پذیرفته نیست که با بی‌توجهی به سلامت خودمان باعث بازگشت به عقب گردیم.