حمایت الیوت انگل از نامه دو حزبی برای ممنوعیت فروش تسلیحات به رژیم ایران

  • 1399/02/16

الیوت انگل

الیوت انگل

الیوت انگل رئیس کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا روز ۱۵اردیبهشت حمایت خود از نامه اعضای دو حزب کنگره آمریکا برای تمدید ممنوعیت فروش تسلیحات به رژیم ایران را اعلام کرد.

توئیتر کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا به‌نقل از وی نوشت که این نامه با حمایت گسترده هر دو حزب در مجلس نمایندگان، ضرورت یک کارزار دقیق دیپلماتیک را برای جلوگیری از انقضای ممنوعیت فروش تسلیحات متعارف به رژیم ایران را نشان می‌دهد.

خاطر نشان می‌شود که مهلت زمانی قطعنامه ممنوعیت فروش تسلیحات به رژیم ایران در اکتبر امسال به پایان می‌رسد، از همین رو در روز دوشنبه ۳۸۷ نماینده کنگره در نامه‌یی به مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، از او درخواست کردند با دیپلماسی قدرتمند از منقضی شدن ممنوعیت فروش تسلیحات متعارف به رژیم ایران و هم‌چنین ممنوعیت مسافرتی اعمال شده توسط سازمان ملل علیه اتباع ایرانی دست‌اندرکار در فعالیت‌های گسترش سلاحهای کشتار جمعی، جلوگیری کند.

در میان امضا کنندگان این نامه اسامی الیوت انگل، نماینده دموکرات ایالت نیویورک و رئیس کمیته روابط خارجی، مایکل مکال، نماینده جمهوریخواه ایالت تگزاس و نفر دوم این کمیته، کوین مکارتی نماینده جمهوریخواه ایالت کالیفرنیا و رئیس اقلیت جمهوری‌خواهان مجلس نمایندگان، و استنی هویر، نماینده دموکرات ایالت مریلند و رهبر اکثریت دموکرات‌های مجلس نمایندگان، به چشم می‌خورد.

این در حالی است که پیش‌تر مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، در سخنانی تأکید کرده بود اجاره نخواهد داد رژیم ایران توانایی خرید تسلیحاتی پیدا کند.