ابتلاء بیش از ۵۰تن از زنان زندانی سیپدار اهواز به کرونا

  • 1399/02/15

زندان سپیدار اهواز

زندان سپیدار اهواز

بیش از ۵۰تن از زنان زندانی در زندان سپیدار اهواز به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

بر اساس اخبار رسیده (۱۵اردیبهشت ۹۹) زنان زندانی در زندان سپیدار اهواز به‌طور گسترده‌یی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند، اما رژیم خبر آن را پنهان می‌کند.

خبرها حاکی است که بیش از ۵۰تن از زنان در زندان سپیدار اهواز پس از ابتلاء به بیماری کرونا و داشتن علائم تب و لرز مشابه، به قرنطینه این زندان منتقل شده‌اند. زندانیان باقیمانده در بندها نیز علائمی مشابه سرماخوردگی دارند.

در این گزارش آمده است: پزشک زندان نیز بیمار است و کسی نیست که بیماران را مداوا کند. زندانیان دارو ندارند. با وجود این‌که خانواده‌ها دارو تهیه کرده‌اند، اما داروهای مورد نیاز زندانیان از آنها تحویل گرفته نمی‌شود. کسی پاسخگوی خانواده‌ها برای اطلاع از وضعیت عزیزانشان و تحویل‌گیری دارو نیست.

بندی که به‌عنوان قرنطینه، زندانیان مبتلا به کرونا را در خود جای داده، فقط با چند میله از بند زندانیان دیگر تفکیک شده است.

هواخوری زندانیان مبتلا به کرونا با سایر زندانیان مشترک است و فقط زمان هواخوری مبتلایان با دیگران فرق دارد.

شایان یادآوری است وضعیت در زندان سپیدار اهواز بسیار بحرانی است، زندانیان در فروردین۹۹ به‌دلیل همین وضعیت اقدام به شورش در زندان کردند. این شورش با سرکوب شدید مواجه شد و تعدادی از زندانیان کشته شدند.

قضاییه خامنه‌ای شیوع کرونا در زندانها را با پنهان‌کاری مخفی و آنرا انکار کرده و از آزاد کردن زندانیان خودداری می‌کند. آخوندهای حاکم هیچ اقدامی برای نجات جان زندانیان از ابتلا به ویروس خطرناک کرونا و مرگ در اثر آن نمی‌کند.