آمار جانگداز قربانیان کرونا در ۳۱۲شهر از ۳۹۰۰۰نفر گذشت

  • 1399/02/15

شورای ملی مقاومت ایران

شورای ملی مقاومت ایران

به‌رغم دروغهای روحانی کمیته اپیدمیولوژی وزارت بهداشت اعلام کرد روند صعودی کرونا در ۱۵ استان مشاهده می‌شود

  • عضو کمیته پیشگیری از کرونا گفت تقسیم‌بندی مناطق سفید، زرد و قرمز مبنای علمی ندارد و فقط بازی با کلمات است آقای رئیس‌جمهور درباره رنگ‌بندی شهرها و مناطق کشور دچار خوش‌خیالی کاذب شده است
  • خانم رجوی رفتار ضدانسانی با زنان ستمزده زندانی مبتلا به کرونا در زندان رژیم در اهواز را به‌شدت محکوم کرد و از خانم باشله کمیسرعالی حقوق‌بشر ملل متحد خواست برای نجات جان زنان زندانی از چنگ قضاییه آخوندها اقدام کند
  • در بحبوحه‌ٔ کرونا مجلس رژیم لایحه تغییر واحد پول از ریال به تومان و حذف ۴صفر از واحد پول را به تصویب رساند
  • رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت: این اقدام ناگزیر، در پی سقوط آسانسوری ارزش ریال مهمترین علامت و اذعان رسمی به ورشکستگی و کمرشکن شدن اقتصاد نظام ولایت است

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر روز دوشنبه ۱۵اردیبهشت ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان فاجعه کرونا در ۳۱۲شهر ایران از ۳۹۰۰۰نفر گذشت. شمار قربانیان در آذربایجان غربی به ۱۲۰۰نفر، در البرز به ۱۵۲۰نفر، در تهران به ۶۴۷۰نفر، در چهارمحال و بختیاری به ۳۱۲نفر، در خوزستان به ۱۹۷۰نفر، در کرمانشاه به ۹۶۰نفر، در لرستان به ۹۲۵نفر، در هرمزگان به ۱۵۲نفر و در همدان به ۹۷۰نفر رسیده است. آمار سایر استانها به این ارقام افزوده می‌شود.

در بیمارستان سینا در تهران تجهیزات ضروری برای پزشکان و پرستاران به حداقل رسیده است. کنترل بیمارستان در دست مزدوران موسوم به عقیدتی و سیاسی است و هر کس اعتراض کند اخراج می‌شود. اگر کسی فیلم بگیرد، مورد بازجویی و سؤال و جواب قرار می‌گیرد و تلفنش ضبط می‌شود.

در حالی‌که قرار است نمایش جمعه از این هفته در ۱۵۷شهر برگزار شود (ایرنا ۱۴اردیبهشت) کمیته اپیدمیولوژی وزارت بهداشت به‌رغم دروغهای آخوند روحانی اعلام کرد: «روند صعودی یا شروع پیک در ۱۵استان (قم، لرستان، ایلام، گیلان، گلستان، خراسان رضوی، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، هرمزگان، کرمان، یزد، اصفهان، زنجان، چهارمحال و بختیاری و کرمانشاه) مشاهده می‌شود»(ایسنا ۱۵اردیبهشت).

دکتر محبوب‌فر عضو کمیته پیشگیری از کرونا گفت: «تقسیم‌بندی جغرافیای کشور به مناطق سفید، زرد و قرمز برای مبارزه با کرونا با توجه به شیوع گسترده این ویروس مرموز در کل کشور مبنای علمی ندارد و فقط بازی با کلمات است…آقای رئیس‌جمهور درباره رنگ‌بندی شهرها و مناطق کشور از لحاظ شیوع ویروس کرونا گویا دچار خوش‌خیالی کاذب شده است، چرا که هیچ نقطه‌ای از کشور به‌عنوان منطقه سفید عاری از ویروس کرونا وجود ندارد (وطن امروز ۱۵اردیبهشت).

در گیلان نقی‌پور سخنگوی دانشگاه علوم‌پزشکی خاطرنشان کرد: «۲شهرستان ورودی این استان یعنی آستارا و رودسر وضعیت قرمز دارند، به همین دلیل از مردم می‌خواهیم تا از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند»(سایت تابناک ۱۵اردیبهشت).

در خوزستان نجاتی سخنگوی ستاد کرونا گفت: «با توجه به آمار بالای مبتلایان کرونا در چند شهر استان به‌ویژه اهواز اگر ظرف ۳روز آینده… هم‌چنان آمار بالا باشد شهر مربوطه قرنطینه خواهد شد» (سایت استانداری خوزستان ۱۴اردیبهشت).در یک گزارش تکان‌دهنده از زندان سپیدار اهواز، دهها زن زندانی به کرونا مبتلا شده‌اند اما از دسترسی به امکانات و رسیدگیهای پزشکی محروم هستند و اغلب قرنطینه هم نشده‌اند. خانم رجوی این رفتار ضدانسانی با زنان ستمزده زندانی را به‌شدت محکوم کرد و از خانم باشله کمیسرعالی حقوق‌بشر ملل متحد خواست برای نجات جان زنان زندانی از چنگ قضاییه آخوندها اقدام کند.

از سوی دیگر مجلس رژیم در بحبوحه‌ٔ کرونا لایحه تغییر واحد پول از ریال به تومان و حذف ۴صفر از واحد پول را به تصویب رساند.

رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت این اقدام ناگزیر در پی سقوط آسانسوری ارزش ریال را مهمترین علامت و اذعان رسمی به ورشکستگی و کمرشکن شدن اقتصاد نظام ولایت توصیف کرد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۹ (۴ می‌۲۰۲۰)