کرونا در ایران و جهان -در ۴ بیمارستان از ۱۳۸ بیمارستان تهران ۱۴۰۰ مبتلا به کرونا جان‌ باخته اند

  • 1399/02/12

کرونا در ایران

کرونا در ایران

آمار جان‌ باختگان کرونا در ایران

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر روز، پنجشنبه ۱۱اردیبهشت ۱۳۹۹ اعلام کرد آمار جانگداز جان‌باختگان فاجعه کرونا در ۳۰۸شهر ایران از ۳۷۶۰۰نفر بیشتر شده است. شمار قربانیان در تهران به ۶۳۳۰نفر، در خوزستان به ۱۸۱۰نفر، در زنجان به ۴۸۵نفر، در سمنان به ۸۶۵نفر، در سیستان و بلوچستان به ۹۴۰نفر، در فارس به ۹۷۵نفر، در کردستان به ۶۲۵نفر، در کرمان به ۴۲۵نفر، در گلستان به ۱۲۲۰نفر، در لرستان به ۸۷۵نفر، در مازندران به ۲۳۴۵نفر رسیده است. آمار سایر استانها به این ارقام افزوده می‌شود.

۱۴۰۰ مبتلا فقط در ۴بیمارستان تهران جان‌ باخته‌اند

در ۴بیمارستان از ۱۳۸بیمارستان در تهران که بیمار کرونایی می‌پذیرند تاکنون ۱۴۰۰مبتلا به کرونا جان‌ باخته‌اند

خبرگزاری رسمی رژیم –ایرنا: آمار بیماران کرونایی در مازندران، بار دیگر روند افزایشی به خود گرفت و در ۲۴ساعت گذشته ۹۳بیمار مبتلا به ویروس کرونا بستری شدند.

به اعتراف کیانوش جهانپور، رئیس اطلاع‌رسانی وزارت بهداشت رژیم استانهای تهران، فارس، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، آذربایجان‌ غربی و چند استان دیگر روند صعودی آمار ابتلا به‌ویروس کرونا را در روزهای اخیر گزارش دادند.

نگهداری بیماران کرونایی با پنهان‌کاری در ورزشگاه شهر اندیمشک

پنجشنبه ۱۱اردیبهشت ۹۹ – مطابق اخبار دریافتی بیماران کرونایی شهرهای دزفول و شوش را در اندیمشک بستری می‌کنند. در اندیمشک یک ورزشگاه دارد موسوم به شهید سروندی که زمین فوتبال و کشتی دارد که داخل آن تخت گذاشته و دور آن را دیوار و فنس کشیده‌اند تا به این ترتیب با پنهان کاری، مانع دید مردم بشوند.

بیمارهای کرونایی در این ورزشگاه به دیوار تکیه می‌دهند که آفتاب بگیرند. محل این ورزشگاه در وسط شهر است. مطابق اخبار دریافتی وضعیت اندیمشک به‌لحاظ شیوع و گسترش کرونا از هر جای دیگر استان خوزستان خطرناکتر است.

رئیس سازمان نظام پزشکی:‌ آمار اعلام شده با واقعیات فاصله دارد

رئیس کل سازمان نظام پزشکی روز پنجشنبه ۱۱اردیبهشت به پنهان‌کاری آمار جان‌ باختگان فاجعه کرونا اعتراف کرد و گفت:‌ «این‌که بگوییم این عدد با واقعیات خارجی منطبق است یا خیر؟ خیر این عدد فاصله دارد».

محمدرضا ظفرقندی افزود: «قطعاً آماری که اعلام می‌شود با آن چیزی که به‌صورت واقع اتفاق می‌افتد، تفاوت دارد به این دلیل که در پروتکل ابلاغی میزان مبتلایان بر اساس تستهای آزمایشگاهی مثبت اعلام می‌شود ولی واقعیت این است که بسیاری از افراد علامت ندارند و تست آزمایشگاهی از این افراد انجام نمی‌شود».