خبرگزاری فرانسه: نارضایتی دهها هزار راننده تاکسی در تهران از وضعیت بدمعیشتی خود

  • 1399/02/11

رانندگان تاکسی در تهران

رانندگان تاکسی در تهران

خبرگزاری فرانسه در گزارشی از وضعیت رانندگان تاکسی در تهران به‌دنبال شیوع بیماری کرونا نوشت: «دهها هزار راننده تاکسی در تهران نومیدانه در پی مشتری هستند».

 این گزارش که روز ۹اردیبهشت بر اساس مصاحبه با تعدادی از رانندگان تاکسی در تهران تهیه شده است، یکی از رانندگان تاکسی گفته است: «ما و به‌طور کلی بچه‌های راننده تاکسی خیلی داغونن دیگه. خراب خراب. خود دولت اعلام کرده که با ماشینهای شخصی بیایید بیرون و از وسایل عمومی استفاده نکنید و کسی هم استفاده نمی‌کنه. شما الآن ببینید در این پایانه پر از ماشینه اما مسافری نیست که بچه‌ها ببرند. همه آنها هم قسط دارند و قسطهایشان عقبه. هیچی. جای دیگه‌ای هم که درآمدی ندارند دیگه که کسب درآمد بکنند».

راننده دیگری در این مصاحبه اضافه می‌کند: «ما عقب ۲نفر سوار می‌کنیم و جلو هم یک نفر، اگه باشه. نایلون هم کشیده‌ایم تا مثلا فاصله‌گذاری حفظ بشه. ولی کسی نیست، مسافری نیست».

خاطر نشان می‌شود علیرضا قنادان؛ مدیر عامل سازمان تاکسیرانی تهران نیز در مصاحبه‌یی در روز اول اردیبهشت با اشاره به کاهش ۸۰درصدی درآمد رانندگان تاکسی گفته بود: «آنها پس از شیوع کرونا ‌۸۰ درصد درآمد خود را از دست داده‌اند و این در حالی است که درآمد رانندگان در این بازه زمانی نسبت به ماه‌های معمولی سال همواره بیشتر بوده است در حالی که طرح پرداخت کمک معیشتی دولت به رانندگان تاکسی هنوز اجرایی نشده است».