وزیر خارجه آمریکا: رژیم ایران در تمام این مدت به جهان دروغ گفته است

  • 1399/02/06

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا

مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا

به گزارش سایت وزارت خارجه آمریکا ۵ اردیبهشت۹۹، مایک پمپئو گفت:‌ «رژیم ایران کماکان به حمایت از تروریسم ادامه می‌دهد، خواه این حمایت از گروه حزب‌الله لبنان باشد،‌ یا شبه‌نظامیان شیعی در عراق. آنها به این اعمال خطرناک ادامه می‌دهند و آنوقت ادعا می‌کنند پول کافی برای حفاظت از مردم خود در برابر ویروس کرونا ندارند. به همین خاطر طلب لغو تحریم‌ها را می‌کنند و ادعا دارند که برای مقابله با بیماری کرونا پول ندارند تا برای درمان مردم دارو تهیه کنند. در حالی‌که ما می‌دانیم آنها در حقیقت سرمایه و داراییهای مردم ایران را صرف تروریسم می‌کنند.

آنها ادعا می‌کردند هیچ برنامهٔ ماهواره‌یی نظامی ندارند و برنامهٔ ماهواره‌یی آنها تجاری است،ولی معلوم شد تمام این مدت به جهان دروغ می‌گفتند.»

پمپئو افزود: فرانسه درباره این اقدامات رژیم ایران بیانیه‌یی صادر کرد. آنها می‌دانند که این اقدام رژیم ایران تا چه حد خطرناک و بی‌ثبات‌کننده است. جامعه جهانی باید رژیم ایران را که به‌عنوان بزرگترین حامی تروریسم در جهان شناخته می‌شود، وادار کند که دست از این اقدامات بردارد. ما باید آنها را از منابعی که برای این اقدامات مصرف می‌کنند، محروم کنیم.