رئیس منطقه‌یی سازمان بهداشت جهانی: ضروریست گاردمان را در برابر ویروس کرونا پایین نیاوریم

  • 1399/02/06

کرونا در جهان

کرونا در جهان

دکتر هانس هنری کلاگ رئیس منطقه‌یی سازمان بهداشت جهانی در اروپا اعلام کرد: «نباید اشتباه کرد به‌رغم هوای مناسب بهاری ما کماکان در میان توفان قرار داریم. ضروریست تا ما گاردمان را در برابر ویروس کرونا پایین نیاوریم. فاصله فیزیکی، قرنطینه و دیگر اقدامات در کاهش سرعت انتقال ویروس و جلوگیری از آن تاثیرات خود را گذاشته است. باید قبول کرد که بازگشت سریعی به وضعیت قبلی وجود ندارد، وضعیت پیچیده و نامشخصی پیش روی ما قرار دارد. هر گونه بازگشت به یک وضعیت عادی جدید باید در چهارچوب اصول بهداشت عمومی شامل تحت کنترل بودن ویروس کرونا و ظرفیت سیستمهای بهداشتی و برقراری اقدامات پیشگیرانه در محیط‌های کار انجام گیرد».

خبرگزاری رویترز ۵اردیبهشت نوشت: «امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان، پیدرو سنچز نخست‌وزیر اسپانیا و شماری دیگر از سران کشورها در یک نشست ویدئویی متعهد به‌سرعت بخشیدن به تولید دارو، آزمایشات و واکسن مؤثر علیه ویروس کرونا و توزیع همگانی و جهانی آن شدند. ماکرون گفت مبارزه با ویروس کرونا یک اقدام مشترک انسانی است و نباید برای پیروزی در این نبرد اختلافاتی وجود داشته باشد».

خبرگزاری رویترز ۵اردیبهشت گزارش داد: «در یک اتفاق نادر در تاریخ ۱۴۰۰ساله اسلام، مسجد بزرگ مکه و مسجد پیامبر در مدینه در ماه رمضان به روی عموم بسته هستند. این اقدامی برای جلوگیری از گسترش کروناست».