اعتراض و اعتصاب در شهرهای میهن – کارگران معدن قروه و فراخوان کارگران راه‌آهن

  • 1399/02/04

سنندج.تجمع کاسبکاران و دستفروشان

سنندج.تجمع کاسبکاران و دستفروشان

تحصن کارگران معدن طلای ساریگونی

پنجشنبه ۴اردیبهشت ۹۹ – کارگران معدن طلای ساریگونی(زردکوه) در روستای بهارلوی قروه واقع در استان کردستان، در اعتراض به بازداشت ۲عضو شورای روستای بهارلو تحصن کردند. این ۲عضو شورای روستا پس از اعتراض به اخراج نیروهای بومی از معدن بازداشت شده‌اند.

از معدن ساریگونی سالانه حدود ۳تن طلا و یک تن نقره استخراج می‌شود.

تجمع کاسبکاران و دست‌فروشان میدان گاز شهر سنندج

چهارشنبه ۳اردیبهشت ۹۹ – جمعی از کاسبکاران و دست‌فروشان دست به تجمع اعتراضی در میدان گاز شهر سنندج زدند. علت تجمع اعتراضی این قشر زحمتکش این است که شهرداری رژیم و نیروی سرکوبگر انتظامی و دادستانی آخوندی به بهانه‌ٔ کرونا و بدون اطلاع قبلی کلیه این دست‌فروشان را جمع‌آوری کرده و تعداد زیادی وانت و وسایل محقر آنها را مصادره کردند.

نزدیک یک هفته است که دست‌فروشان با مراجعه به نهادها و سازمانهای مربوطه خواهان رسیدگی به وضعیت خودشان بودند. اما هیچ‌کس از ارگانهای رژیم پاسخ ندادند.

تجمع‌کنندگان خواهان رسیدگی به ۲ماه بیکاری و درآمد ناچیزی که داشته‌اند هستند.

قیام

کسب و کار در شرایط ویروس کرونا

روز چهارشنبه ۳اردیبهشت هموطنی از شیراز ضمن ارسال چند فیلم می‌گفت: «قرنطینه را تمام کردند و کسب و کار شروع شد. این فیلمها را از دروازه کازرون گرفتم که مردم برای امرار معاش به بازار آمده‌اند و در این وضعیت شیوع کرونا بیشتر می‌شود. شلوغ است و تردد می‌کنند».

فراخوان کارگران راه‌آهن به اعتصاب

 روز چهارشنبه ۳اردبیهشت ۹۹ یک شهروند اهل تهران گزارش داد: «کارگران راه‌آهن می‌خواهند اعتصاب کنند و فراخوان داده‌اند که عکس فرستادم. علت اعتصاب عدم دریافت حقوق و مزایا می‌باشد».

پیام کارگران راه‌آهن خراسان

چهارشنبه ۳اردبیهشت ۹۹ – در ناحیه خراسان شرکت تراورس یک عدد ماسک به پرسنل پشتیبانی جهت در امان بودن از کرونا تقدیم کرد که باید تشکر کرد چون هر ماسک به‌مدت ۲ساعت قابل استفاده  است و در ۲ماهی که ویروس کرونا هست این کار تراورس شاهکار می‌باشد!

کرونا

قیام

چهارشنبه ۳اردبیهشت ۹۹ پیام کارگران راه‌آهن جنوب‌شرق زاهدان 

شرکت ریل صنعت‌کاران – یک کارگر: «با مدیریت آقای بیات نه حقوق پرداخت کرده نه سبد کالا را و نه سنوات، به محض اینکه با وی  صبحت می‌کنیم می‌گوید در قرارداد من نیست همین است اگر نمی‌خواهی اخراج»!!!
حالا سوال کارگران این است: «این آقا پشتش به چه کسی به چه نهادی گرم است؟ وقتی مدیرکل و معاون ناحیه جنوب‌شرق زاهدان با شرکت دست به یکی هستند کارگر به چه کسی دل گرم باشد»؟

لازم به یادآوری است که کارگران خواهان استعفای مدیر راه‌آهن جنوب‌شرق زاهدان به‌دلیل بی‌کفایتی هستند.

قیام

اعتراض رانندگان بخش خصوصی اتوبوس‌رانی

چهارشنبه ۴اردیبهشت اعتراض رانندگان بخش خصوصی اتوبوس‌رانی -یک راننده معترض: « آن کسی که از لبنان، عراق و سوریه حمایت می‌کند، کشک می‌گوید. چرا که حق منه راننده را خورده و نمی‌دهد».