اعتراضات کارگران در آستانه‌ روز کارگر

  • 1399/02/04

تجمع و تظاهرات کارگرانی که در کوره‌های گرسنگی و ویروس کرونا می‌سوزند، بازتابی از خروش ارتش گرسنگان علیه وضع موجود است.

کارگران شرکت زغال‌سنگ کرمان در زرند در شرایط سخت بیماری کرونا، به‌دلیل اجرا نشدن طرح طبقه‌بندی حقوق دست به ‌تجمع اعتراضی زدند.

هم‌چنین حدود ۳هزار کارگر شرکت زغال‌سنگ کرمان که در ۳شهرستان راور، کوهبنان و زرند کار می‌کنند، در اعتراض به واگذاری سهام شرکت به ‌بخش خصوصی، دست از کار کشیده و اعتصاب کردند.

یک هموطن: «تخریب مغازه تجاری کابینت‌سازی، توسط نیروی انتظامی و دادستان شهرستان دره‌شهر. اشتغال‌زایی بسیار خوب بالاتر از ۵۰نفر و غیرمستقیم بالاتر از صد نفر راننده… ممنون از اشتغال‌زایی».

روز سه‌شنبه جوانان منطقه اهواز ـ‌ شوشتر مقابل درب شرکت صنایع جانبی نیشکر تجمع اعتراضی برگزار کردند اما پاسخ جوانان جویای کار با حمله وحشیانه مأموران سرکوبگر به آنها داده شد.

هم‌چنین در آغاز اردیبهشت جمعی از کارگران فاز ۲ پالایشگاه آبادان، کارگران شهرداری مسجدسلیمان، کارگران راه‌آهن جنوب در زاهدان و راه‌آهن کرج و اسلامشهر، در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق و مشکلات معیشتی دست به تجمع اعتراضی زدند.

در بخشی از اطلاعیه اول اردیبهشت سازمان مجاهدین خلق آمده است:

روز جهانی کارگر در شرایطی فرامی‌رسد که یورش جنایتکارانه رژیم آخوندها به زندگی و معیشت زحمتکشان ایران تمامی حد و مرزها را درمی‌نوردد.

بخش عمده قربانیان کرونا رنجبران و محرومان میهن ما هستند. اما خامنه‌ای و روحانی باز هم با برگرداندن زحمتکشان بی‌دفاع و بدون تجهیزات به‌ سر کار، آنها را بیشتر و بیشتر به قربانگاه می‌فرستند.

آخوندها می‌خواهند از کرونا برای حکومتشان عامل بقا بسازند. مردم ایران محو و نابودی ویروس ولایت را می‌خواهند.