قضاییه خامنه‌ای خواستار برگزاری نمازهای جماعت و بازگشایی مساجد شد

  • 1399/02/02

بسته شدن مساجد بدلیل شیوع کرونا

بسته شدن مساجد بدلیل شیوع کرونا

در راستای طرح جنایت‌بار خامنه‌ای ـ روحانی برای عادی جلوه دادن اوضاع، قضاییه خامنه‌ای خواستار برگزاری نمازهای جماعت و بازگشایی مساجد شد.

تلویزیون شبکه خبر رژیم ۲ اردیبهشت۹۹:

«پیشنهاد می‌کنم که برای تشکیل جلسات محدود مذهبی و نماز های جماعت در این ماه نیز دستورالعمل و به‌اصطلاح پروتکل بنویسند و ساده‌ترین راه را که تعطیلی مساجد باشد برنگزینند، می‌شود مساجد را هم مانند بازار مانند پاساژها با تدوین پروتکل‌هایی برای این ایام مهیا کرد».

خبرگزاری رویترز روز ۱ فروردین گزارشی از تصمیم مجرمانه رژیم برای بازگشایی کسب و کار در بحبوحه فاجعه کرونا منتشر کرد و نوشت:‌ «با وجود هشدار برخی مقام‌های بهداشتی که موج جدیدی از کرونا می‌تواند راه بیفتد، پاساژها و بازارها در ایران بازگشایی شده است. مقام‌های رژیم ایران از این نگران هستند که اقدامات محدود کننده برای مهار کرونا، اقتصاد تحریم زده آنها را از بین ببرد. در انتخاب بین اقتصاد و سلامتی عمومی مقام‌های رژیم ایران از قرنطینه کامل شهرها خودداری کردند. روحانی اعلام کرد مشاغل با ریسک متوسط هم بازگشایی می‌شود».

رویترز افزود: بازگشت به فعالیت پرتحرک شهری باعث نگرانی و اعتراض برخی کارشناسان بهداشت شده است. یک پزشک ایرانی گفت: «‌‌من به‌طور جد نگران چیزی هستم که اتفاق می‌افتد.

در همین حال روزنامه حکومتی وطن امروز-۲ اردیبهشت ۹۹ نوشت: معاون امنیتی سیاسی استانداری رژیم درباره موج دوم شیوع کرونا در قم هشدار داد و گفت: «تخت‌های بیمارستانی قم در روزهای اخیر با افزایش بیماران مبتلا به کرونا روبه‌رو شده و در صورت ‌غفلت ممکن است موج دوم این بیماری در قم آغاز شود».