تنگنای آمار و دروغ‌درمانی

  • 1399/02/03

پس از افشای اسناد جنایت و آمارهای جعلی رژیم توسط مقاومت ایران، فصل جدیدی از دروغ و البته تناقض‌گویی در بالای نظام آغاز شده است.

پاسدار علی ربیعی اول اردیبهشت ۹۹: «ما هم در ابتلا و هم در جان‌ باختن و فوت روندهای ما کاهشی هستند»!

زالی: «نسبت به روز قبل ما ۷درصد رشد جدید بستری در بخش ویژه تهران را داشتیم».

یک رسانه حکومتی در مطلبی با عنوان «وقتی همه دروغ می‌گویند!» می‌نویسد: «گردش کار کشور بر پایه دروغ و مخفی‌کاری، از کشته‌شدگان آبان، سقوط هواپیما، خبر شروع کرونا، نامشخص بودن اسامی و تعداد و عدم شفافیت بنگاههای بیت‌المال، ستاد اجرایی، بنیاد مستضعفان، آستانها و دخل و خرج آنها و اکنون تفریغ و رسیدگی به دخل و خرج کشور با ابهام، بدون رعایت مواد قانونی آن هم در مجلس. البته همیشه بهانه است و فریاد برمی‌آورند که الآن موقع طرح این مسائل نیست».(روزنامه مستقل دوم اردیبهشت ۹۹)

با همین منطق علاءالدین بروجردی در مجلس فریاد برآورد: «آقای حق شناس رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر تهران اعلام کرده که وزارت بهداشت هر روز آمارسازی می‌کند و با جان مردم بازی می‌کند و این موضوع ربطی به شورای شهر ندارد و یا خانم زهرا صدراعظم عضو شورای شهر تهران آمار کرونایی‌های فوت شده خیلی بیشتر از آمار رسمی است… متأسف هستم از این اتفاقی که افتاده باید جبران بکند شورای شهر تهران».(جلسه علنی مجلس رژیم دوم اردیبهشت ۹۹)

از نظر مردم، خامنه‌ای و روحانی بدون دروغ یک قدم برنمی‌دارند. این نظامی است که روی فریب و دروغ سوار است.

یک هموطن: «دروغ میگن اینا. همه‌شون دروغ میگن. از رهبرشون بگیر تا اون نگهبانشون. آخه خنده آوره… ای کارگر که صبح تا شب کار می‌کنه پنجاه تومن حقوقته نیم کیلو گوشت نمیدن پنجاه تومن! چه جوری زندگی میچرخه با این پنجاه تومن؟ ای مردم بیدار باشید»!