کرونایاب سپاه پاسداران و رسوایی عالمگیر از زبان روزنامه‌های حکومتی

  • 1399/01/30

روزنامه های حکومتی

روزنامه های حکومتی

در حالیکه حکومت آخوندی با صحنه‌های مسخره روز ارتش تحت‌امر ولی‌فقیه ارتجاع در ۲۹فروردین و بساط احمقانه آب‌پاشی به تیرهای چراغ برق توسط بسیجیها و پاسداران در روزهای قبل تلاش می‌کند جنایت بزرگ و فاجعه‌آفرین بازگشایی مشاغل را لاپوشانی کند، رسوایی جهانی ادعای مضحک اختراع دستگاه کرونایاب توسط پاسدار سلامی سرکرده سپاه خامنه‌ای، نهادها و رسانه‌های حکومتی را به جان هم انداخته و مهره‌ها و باندهای متخاصم دزدی‌ها و نمایش‌های دروغین حول این دستگاه را برملا کردند.

روزنامه همشهری روز شنبه ۳۰فروردین نوشت: این دستگاه نمونه پرحاشیه‌ای هم در خارج از ایران دارد؛ دستگاهی با شباهت فراوان به همین مورد حاشیه‌ساز، پیش ‌از این در عراق و مصر با عناوین بمب‌یاب یا تشخیص‌دهنده ویروس ایدز در چند کشور دیگر فروخته شده و رسوایی به بار آورده است. فروشنده دستگاه بمب‌یاب به عراق در حال‌ حاضر دوران محکومیت زندان خود را در بریتانیا می‌گذراند. مشابه بمب‌یاب دروغین و کلاهبرداری حرفه‌یی با آن، پیش ‌از این و در کشورهای دیگری هم اتفاق افتاده است.

به نظر می‌رسد شخصی که دو سال پیش به‌عنوان مخترع «ردیاب هر نوع ماده جامد و مایع» با تلویزیون مصاحبه کرده، همان فردی است که روز ۲۷فروردین ۱۳۹۹ با لباس فرم بسیج به تن و با ماسک روی صورت در تلویزیون ظاهر شده و نحوه کار «دستاورد جدید» را در پیش‌زمینه مصاحبه فرمانده کل سپاه نشان می‌دهد که پیش ‌از این نام او «کامبیز گلشنی» اعلام شده است.

روزنامهٔ ‌ حکومتی اعتماد روز شنبه ۳۰فروردین نوشت: گزارشهایی در فضای مجازی منتشر شد که افرادی با دلیل و سند مدعی بودند که دستگاه کرونایاب سپاه تاکنون چندین بار و با نام‌ها و کاربریهای دیگری مانند دستگاه مین‌یاب، ردیاب مایع و جامد و کشف سوخت قاچاق رونمایی شده است.

وزارت بهداشت می‌گوید «از دستگاه ویروس‌یاب کرونا خبر نداریم و آن را ارزیابی هم نکرده‌ایم»…

با چرخی در سایتها و خبرگزاریها می‌توان دریافت که این دستگاه حداقل یک ‌بار دیگر در سال ۹۶ و با عنوان «دستگاه کشف سوخت قاچاق» عرضه و در اختیار شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی قرار داده شده بود و خبر ساخت این دستگاه و استفاده از آن در خبرگزاریهای رسمی از جمله ایرنا هم منتشر شده بود.

هم‌چنین همین دستگاه در اردیبهشت سال ۹۷با عنوان ردیاب «هر نوع ماده جامد و مایع» و راهی برای کشف بمب و جلوگیری از بمب‌گذاری معرفی شد که خبر ساخت آن هم در رسانه‌های رسمی و حتی در صدا و سیما منتشر شده بود.

منبع حکومتی اعتماد روز شنبه ۳۰فروردین هم‌چنین نوشت: انجمن فیزیک ایران دستگاه ویروس‌یاب سپاه را فاقد مبنای علمی دانست. این انجمن در مطلبی که در وب‌سایت خود منتشر کرده، آورده است: «دانش بشری در حال حاضر توان شناسایی و آشکارسازی ذراتی با ابعاد حدود ۱۰۰نانومتر را از راه دور ندارد و چنین ادعایی باورناپذیر و در حد داستانهای علمی و تخیلی است.