مسمومیت زندانیان تهران بزرگ با غذای آلوده و وخامت ۴زندانی در ارومیه

  • 1399/01/25

مسمومیت زندانیان تهران بزرگ

مسمومیت زندانیان تهران بزرگ

بر اساس اخبار دریافتی، روز جمعه ۲۲فروردین‌ماه ۹۹، شماری از زندانیان در زندان تهران بزرگ به‌دلیل غذای فاسد بیمار شدند.

غذای ظهر روز جمعه ۲۲فروردین‌ماه، در زندان عدس پلو با سویا بوده که پس از خوردن این غذا، تعداد زیادی از زندانیان مسموم شدند. این زندانیان با توجه به شیوع کرونا در این زندان هم‌اکنون محروم از رسیدگی و درمان در شرایط بسیار سختی به‌سر می‌برند.

لازم به ذکر است که آب این زندان نیز آلوده می‌باشد. بر اساس گزارشهایی که پیش از این به دست ما رسیده و منتشر کرده بودیم، چاههای حفاری شده آب آشامیدنی زندان تهران بزرگ در فاصله ۱۰۰متری با مجتمع های گاوداری صنعتی و شهر حسن آباد و شهرک صنعتی می‌باشد. آب آشامیدنی این زندان با آبهای فاضلاب مخلوط و آلوده است و قابل آشامیدن نیست.

در شرایطی که بیماری کرونا در این زندان شیوع پیدا کرده و ۸زندانی با این بیماری فوت کرده‌اند، مسمومیت غذایی، آب آلوده و هر بیماری دیگری تهدید ابتلاء زندانیان به کرونا را افزایش می‌دهد.

وخامت حال ۴زندانی مبتلا به کرونا در زندان ارومیه

روز یکشنبه ۲۴فروردین چهار تن دیگر از زندانیان زندان مرکزی ارومیه که به‌کرونا مبتلا هستند، به‌علت وخامت حالشان به‌صورت اورژانس به‌بیمارستانی خارج از زندان منتقل شدند.

در هفته گذشته در همین زندان ۴زندانی مبتلا به‌کرونا پس از انتقال به‌بیمارستان طالقانی این شهر جان باختند. این زندانیان از بندهای ٣و ٤زندان مرکزی ارومیه بودند که بیش از ٥٠٠زندانی در آنها محبوس هستند. با وجودی که کرونا به‌نحوی فزاینده در زندان ارومیه شیوع پیدا کرده اما دژخیمان خامنه‌ای مستمراً گسترش این بیماری در زندان را انکار می‌کنند.