جاری شدن سیل در خراسان رضوی و جان‌باختن دو تن از هموطنان

  • 1399/01/25

جاری شدن سیل در خراسان رضوی

جاری شدن سیل در خراسان رضوی

بر اثر جاری شدن سیل در استان خراسان رضوی دو هموطن جان باختند و یک هموطن مفقود شد. این دو هموطن در رشتخوار و خواف جان باختند. سیل هم‌چنین در مناطق مختلف خراسان رضوی خسارات فراوانی به مردم وارد ساخت.

 جان باختن دو نفر در سیلاب خراسان

یک هموطن از خراسان،  در مورد جاری شدن سیلاب در شهرستان خواف و روستای رزد آب بالاخواف گفت :

 « بدلیل جاری شدن سیلاب شدید در روستای رزداب بالاخواف ، مردی ۳۱ ساله و نوجوانی ۱۳ ساله طعمه سیلاب شدند.  هنوز هیچ اثری از آنها یافت نشد. همچنین مردی ۲۷ ساله با کمک چند نفر از مردم روستا نجات یافته و به بیمارستان منتقل شد.»

به دنبال بارش باران در روزهای اخیر به ویژه در ۷۲ ساعت گذشته روستاهای شهرستان تاکستان از جمله روستاهای اسفرورین، دولت آباد، کهک، یحیی آباد، اک، ساج، راکان و ولازجرد دچار سیل و آبگرفتگی شدند.

در خراسان رضوی علاوه بر سبزوار- شاهرود، جاده های اصلی خواف – رشتخوار و بالعکس پس از روستای سلامی، رشتخوار – تربت‌حیدریه حدفاصل ملک‌آباد و سه‌راهی جنگل، جاده نیشابور – کاشمر در محدوده چاه‌نسر شهرستان نیشابور و جاده تایباد – باخرز طی بارش‌های سیلابی امروز و دیروز مسدود شده است و اکنون شمار راه‌های اصلی مسدود در خراسان رضوی به ۶مورد رسیده است.

جاری شدن سیل شدید در روستای رزداب از توابع بخش سلامی باعث جان باختن مردی ۳۱ساله شده و طبق مشاهدات اهالی روستا نوجوانی ۱۳ساله هم طعمه سیلاب شده که تا غروب امروز هیچ اثری از وی یافت نشده است.
همچنین مردی ۲۷ ساله هم که گرفتار سیل شده بود با کمک نیروهای امدادی و اهالی نجات یافته و به بیمارستان ۲۲ بهمن شهر خواف منتقل شد.