باز هم طرح ۳فوریتی، باز هم حکم حکومتی

  • سخن روز
  • 1399/01/20

سخن روز ۱۹فروردین

سخن روز ۱۹فروردین

مجلس ارتجاع پس از چند هفته تعطیل، روز سه‌شنبه (۱۹فروردین) آغاز به‌کار کرد. در این جلسه۷طرح ۳فوریتی که توسط ۸۰تن از اعضای مجلس رژیم در مقابل طرح روحانی برای بازگرداندن مردم به‌سرکار، ارائه شده بود و پیشنهاد تعطیل یکماههٔ کل فعالیت‌های کشور بود، مطرح شد، اما لدی‌الورود به‌بهانهٔ مغایرت با قانون اساسی از دستور کار مجلس خارج شد؛ به‌همان‌گونه که در آبان۹۸، طرح ۳فوریتی برای متوقف کردن افزایش ۳برابری قیمت بنزین با ورود علنی خامنه‌ای به‌ماجرا و صدور حکم حکومتی از دستور کار مجلس خارج شد.

به این ترتیب، یک بار دیگر استبداد مطلقهٔ ولایت فقیه به‌بارزترین شکلی نمودار شد و بار دیگر به‌اثبات رسید که مجلس در فاشیسم دینی حاکم زائده‌یی است که تنها مصرفش به‌عنوان یک بنگاه کارچاق‌کنی و چپاول است.

اعترافات مهم وزیر بهداشت رژیم

در این جلسه که نمکی وزیر بهداشت، رحمانی فضلی وزیر کشور و نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه حضور داشتند، چه در اظهارات آنها و چه در حرفهایی که برخی اعضای مجلس ارتجاع گفتند، وجوه قابل توجهی از بحرانهای گریبانگیر رژیم که کرونا آنها را به‌اوج رسانده، مورد اشاره قرار گرفت که شایان تأمل است.

رحمانی فضلی وزیر کشور روحانی با تکرار دروغهای وقیحانهٔ‌ روحانی گفت: «با توجه به‌روند کار برای کنترل ویروس کرونا در کل کشور و تسلط کافی، نگرانی وجود ندارد، ضمن این‌که روند ابتلا به‌این بیماری در سطح کشور رو به‌کاهش است».

اما نمکی وزیر بهداشت روحانی در همین جلسه با تأکید بر این‌که « هیچ پدیده‌یی برای اقتصاد کشور سهمگین‌تر از طولانی شدن کرونا نیست» به‌طور تلویحی مخالفت خود را ابراز داشت و خاطرنشان کرد الآن در «مرحله مدیریت بیماری» هستیم و «به مهار و کنترل نرسیده‌ایم و نباید دچار توهم یا گرفتاری محاسباتی شویم…».

نمکی دو فقره اعتراف مهم دیگر هم کرد و گفت: «در اوایل بهمن‌ماه، ما در دانشگاهها آمادگیهای لازم را برای تخت، امکانات و آزمایشگاههای مورد نیاز ایجاد کردیم». اعترافی آشکار به‌این واقعیت که رژیم از اوایل بهمن خبر داشته که کرونا وارد کشور شده اما عامدانه و جنایتکارانه به‌خاطر آن‌که نمی‌خواست برگزاری نمایش انتخاباتی‌اش زیر سؤال برود، آن را از مردم و از جامعه جهانی مخفی نگه‌داشته و موجب انتشار و شیوع ویروس به‌سرتاسر کشور و سپس به‌سراسر جهان شده است.

نمکی هم‌چنین برای اولین بار اذعان کرد ویروس در قم و گیلان جداگانه وارد شده است. وی گفت: «آنچه در گیلان اتفاق افتاد با آنچه در قم اتفاق افتاد، دو مقوله جداگانه است. همه این موارد را بررسی کردیم». وی ابراز امیدواری کرد که در یک جلسه غیرعلنی بتواند این موارد را مطرح کند.

شایان ذکر است که مقاومت ایران در روز ۸فروردین اعلام کرد: «بیماری کرونا از اوایل بهمن در آستارا و تالش وجود داشته و در اواخر دیماه تعداد قابل توجهی گردشگر و مسافر چینی از طریق جمهوری آذربایجان به‌آستارا و منطقه آزاد انزلی رفته‌اند». کمیسیون امنیت و ضدتروریسم شورا در اطلاعیه‌های ۹و ۱۲و ۱۵فروردین اسناد بیمارستانی ۱۱بیمار مبتلا به‌کرونا در تهران را در فاصله ۵تا ۱۸بهمن فاش کرد.

به این ترتیب ویروس کرونا از ۳مبدأ از چین وارد ایران شده است. از قم و از طریق طلاب چینی، از فرودگاه تهران و از طریق دهها پرواز دو شرکت هواپیمایی ماهان و آسمان و از گیلان و آستارا به‌ترتیبی که گفته شد.

کتمان پرده‌پوشی چین! چرا؟

اما رژیم که در وانفسای طرد و انزوای بین‌المللی به‌چین و حمایتش چشم دوخته، حاضر نیست به‌این موارد که هم شفافیت دولت چین را زیر سؤال می‌برد و هم بیانگر پنهان‌کاری مجرمانهٔ خودش است، اعتراف کند.

هم در این جلسهٔ مجلس ارتجاع و هم در رسانه‌های حکومتی اعترافات قابل توجهی شده و می‌شود که حاکی از طرح و برنامهٔ‌ شوم خلیفهٔ ارتجاع است که در دوگانهٔ امنیت و سلامت، یا به‌عبارت روشن‌تر بین‌ حفظ جان مردم و حفظ حکومت، دومی را برگزیده و قصد دارد میلیونها تن از مردم ایران را به‌کورهٔ آدم‌سوزی خود بریزد، تا رژیم پلیدش چند صباحی فرجهٔ بقا پیدا کند.

روزنامهٔ همدلی به‌روشنی نوشت: «در بین افکار عمومی مطرح شده است که «دولت در دوراهی بین سلامت مردم و امنیت خودش، امنیت را انتخاب کرده است».

زالی رئیس ستاد مقابله با کرونا در تهران گفت: «غربالگری موضوعیت ندارد و امکانش را نداریم مردم قبل از ویروس از گرسنگی می‌میرند».

«مرگ، یا خودکشی از ترس مرگ؟»

سعید باستانی سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس گفت: «در بحران کرونا با یک پارادوکس بین بهداشت و اقتصاد مواجه هستیم. اقتصاد ایران تاب تعطیلی یک ماهه را ندارد و باید تعداد روزهای تعطیل کاهش یابد.»

محمدمهدی زاهدی از اعضای مجلس رژیم گفت: «شرایط پساکرونا تهدید اجتماعی، امنیتی، سیاسی و اقتصادی برای نظام است که متأسفانه نادیده گرفته شده است. غفلت از شرایط پساکرونا تبعات سنگینی برای نظام دارد لذا مجلس دهم باید برای این شرایط وقت گذاشته و تصمیمات لازم را اتخاذ کند».

و سرانجام یکی از اعضای مجلس به‌نام کاظم زاده، دوگانه جان و امنیت را به‌طور گویاتری بیان کرد و در مخالفت با طرح تعطیلی یکماهه گفت: «این طرح یک نوع به‌قول معروف خودکشی از ترس مرگ است».

آری، واقعیت همین است! دوگانه یا دوراهی جان و امنیت واقعی نیست، نه‌ خامنه‌ای و نه هیچ دیکتاتور جنایتکاری نمی‌تواند با قربانی کردن عامدانهٔ میلیونها نفر امنیت نظامش را حفظ کند. خامنه‌ای گمان می‌کند قیام بر اثر کرونا نقد و بالفعل نیست، اما خفگی اقتصادی نقداً رژیم را دارد از پا درمی‌آورد. او لابد حساب کرده که اگر کشتار کرونا به‌خیزش و قیام منجر شود، می‌تواند هم‌چون قیام آبان با کشتار هزاران نفر دیگر از آن عبور کند؛ اما او مانند هر دیکتاتور به‌آخر خط رسیده در اینجا مرتکب یک اشتباه محاسبهٔ مهلک شده است. در قیام دیماه بیشتر اقشار میانی وارد صحنه شدند و در قیام آبان عمدتاً اقشار تهیدست پایین و حاشیهٔ شهرها به‌میدان آمدند؛ اما این بار فاجعهٔ ‌ملی کرونا تمامی آحاد ملت را داغدار و شعله‌ور نموده و همهٔ اقشار مردم را در برابر حاکمیت ضدبشری متحد کرده و به‌صحنه خواهد کشاند. مضافاً این‌که رژیم نیز در تمامیت و در همهٔ‌ سطوح خود به‌شدت و نسبت به‌مقطع قیام آبان۹۸، تضعیف شده است و نیروهای سرکوبگر آن نیز کما و کیفاً بر اثر ابتلا به‌کرونا از هم پاشیده‌اند و توان و انگیزهٔ دفاع از رژیم را به‌میزان بسیار زیادی از دست داده‌اند و متقابلاً نیروی برانداز از هر زمان دیگری منسجم‌تر و پرتوانتر و مصمم‌تر در هیأت کانون‌های شورشی به‌نبرد سرنوشت روی آورده است.