اقدامات مقابله باکرونا در کشورهای جهان

  • 1399/01/20

رعایت فاصله انسانی در هند

رعایت فاصله انسانی در هند

در پاریس در ادامه اقدامات مقابله باکرونا، اعلام شد که از روز چهارشنبه ۲۰فروردین ورزش در فضای آزاد از ساعت ۱۰صبح الی ۵بعدازظهر ممنوع خواهد بود. این اقدام برای تقویت مقررات منع تردد اتخاذ شده است. مقامات بیم دارند که نقض مقررات منع ترددات منجر به افزایش شیوع کرونا و بالا رفتن فشار روی بیمارستانهای فرانسه شود. وزیر کشور فرانسه از شهرداریها خواست در صورت ضرورت مقررات اعمال شده برای مبارزه با کرونا را تشدید کنند. (خبرگزاری فرانسه ۱۹فروردین ۹۹)

لس‌آنجلس تایمز روز ۱۹فروردین نوشت: شهردار شهر لس‌آنجلس در ایالت کالیفرنیا آمریکا اعلام کرد برای مبارزه با شیوع کرونا تمامی ساکنان لس‌آنجلس باید در تردد به اماکن عمومی از ماسک صورت یا پارچه برای پوشاندن دهان و بینی استفاده کنند. تنها کسانی که در حال ورزش هستند از این قانون مستثنی خواهند بود. منطقه لس‌آنجلس نزدیک به ۷هزار مورد تأیید شده مبتلا به ویروس کرونا دارد.

سی.ان.ان روز ۱۹فروردین نوشت: بر اساس تحقیقات جدیدی که این هفته توسط دانشگاه هاروارد آمریکا منتشر شد ساکنان شهرهایی با آلودگی هوای طولانی مدت، احتمال جان باختن آنها بر اثر کرونا بیشتر است. رئیس انجمن ریه آمریکا گفت قرار داشتن طولانی در معرض آلودگی هوا به ریه‌ها آسیب می‌زند.

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز ۱۹فروردین نوشت: چین ممنوعیت مسافرت ساکنان شهر ووهان مرکز شیوع ویروس کرونا را لغو کرد. مقامات چینی بعد از ۱۱هفته از گذشت قرنطینه کامل به ساکنان ووهان اجازه داده‌اند تا از شهر خارج شده و مسافرت کنند. روز چهارشنبه ۲۰۰پرواز از فرودگاه ووهان ۱۰هزار مسافر را جابه‌جا خواهند کرد. با این وجود مدارس کماکان تعطیل است و ساکنان باید از ماسک صورت استفاده کنند. چین روز سه‌شنبه اعلام کرد در ۲۴ساعت گذشته هیچ مورد ابتلا جدید به ویروس کرونا در ووهان وجود نداشته است.

فاکس نیوز روز ۱۹فروردین گفت: مقام‌های کره جنوبی گفتند ۵۱تن از ساکنان شمال این کشور که به کرونا مبتلا بودند مدت کمی بعد از این‌که بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شدند دوباره آزمایش آنها مثبت بوده است.

مدیر مرکز کنترل و جلوگیری از بیماریهای کره جنوبی گفت آنها مجدد مبتلا نشده‌اند بلکه احتمالاً ویروس دوباره در آنها فعال شده است. مقامات بهداشتی گفتند تیمهایی از کارشناسان برای تحقیق در اینرابطه به محل اعزام شده‌اند.