کرونا در ایران و جهان – مشاور روحانی: ما هم کرونا و هم تیرانا را داریم

1399/01/19

کرونا در جهان

کرونا در جهان

آخرین آمار قربانیان کرونا

سازمان مجاهدین خلق ایران بعدازظهر روز دوشنبه ۱۸فروردین اعلام کرد آمار جانگداز جانباختگان ویروس کرونا در ۲۴۲شهر کشور از ۱۹۵۰۰نفر بیشتر شده است.

خانم مریم رجوی: صدقه‌سری که خامنه‌ای و روحانی به‌ازای کلان ضربه کرونا آن‌هم در وحشت از قیام برای ۳میلیون خانوار محروم در نظر گرفته‌اند کمتر از حقوق یک روز مزدوران عراقی و افغانی نیروی تروریستی قدس است. این یک دهن‌کجی آشکار به‌ ملت ایران است.

مریم رجوی: خامنه‌ای و روحانی در حالی میلیونها مردم ایران را در قربانگاه کرونا بی‌پناه رها می‌کنند که داراییهای به‌سرقت رفتهٔ مردم ایران در سپاه و قرارگاه سازندگی ضدخاتم‌الانبیا، بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان خمینی، کمیتهٴ امداد خمینی، بنیاد شهید، آستان قدس رضوی و دیگر مؤسسات بزرگ اقتصادی می‌تواند هزینه‌های کارگران و زحمتکشان و حقوق بگیران و بیکاران را تأمین کند تا آنها در وضعیت قرنطینه قرار بگیرند و از ویروس کرونا در امان باشند.

مریم رجوی: این داراییها که توسط خامنه‌ای و رژیم غارتگر آخوندها غصب شده است، باید هر چه سریع‌تر در خدمت مردم ایران قرار بگیرد.

تهران نقطه داغ کرونا در کشور/ منطقه پاک نداریم

فرمانده ستاد کرونای تهران:
▫️پایتخت با حجم فراوان ترددها نسبت به سایر شهرها مواجه بوده و در حال حاضر هیچ منطقه پاکی به لحاظ نبود کرونا نداریم.
▫️ما کماکان اعتقادمان این است که راهبرد قرنطینه سازی راهبرد مثبت تری است تا اینکه جامعه را در معرض ابتلا به این ویروس قرار دهیم.
▫️در سه روز گذشته آمار مراجعین به بیمارستان‌ها رو به رشد بوده که بخشی از آن مربوط به برگشت مسافران است

کرونا

بیست و پنچ هزار کرونایی فقط در رباط‌کریم و اسلامشهر 

دوشنبه ۱۸ فروردین ۹۹ – یک کادر درمانی اطلاع داد که آمار کسانی که در رباط کریم و اسلامشهر به ویروس کرونا مبتلا شده اند حدود ۲۵۰۰۰ نفر است. وی گفت اخباری که رژیم می دهد، تماما دروغ است. 

گزارشی از وضعیت تهران در شیوع کرونا 

روز دوشنبه ۱۸فروردین یکی از هموطنان از تهران طی گزارشی گفت: «کارمندان دولت مجبورند که سرکار بروند ولی بازاریها و مشاغل آزاد اکثرا توی خانه و تعطیل هستند. 

بیماری متوقف نشده بلکه چون فعلا دارویی در کار نیست من معتقدم بیماری مخفیانه و مرموز دارد تکثیر میشود. رژیم همیشه اخبار واقعی را نمی‌گوید، مثلا ۱۰هزار را ۱۰۰نفر می‌گوید.. شما که ماهیت رژیم رو میشناسید. 

روحانی می‌گوید سر کار بروید تا دولت متضرر نشود، اینها از جان مردم مایه می‌گذارند، یعنی با کرونا معامله کردند… و اینطوری بی کفایتی دولت و رژیم را به حاشیه میبرند که به سود رژیم است، البته از طرفی هم ریزش در طرفداران نظام محقق می‌شود، چون خیلی از مردم عزیزانشان را از دست داده اند. 

خوب، آخوندها که انسان نیستند یه مشت پاپتی که صاحب ثروت شدند و مجهز به بسیج و سپاه و نیروی سرکوب هستند، دلسوزی برای خامنه ای معنی ندارد. 

خامنه ای که تعمدا کرونا را وارد کرد من شک ندارم. 

کرونا

خبرگزاری اچ.ال.ان بلژیک: بر اساس سرویسهای اطلاعاتی غربی، آمار مرگ و میر در ایران ۴الی ۵برابر آمار رسمی است. اسناد داخلی نشان می‌دهد رژیم ایران مدتها بیماری را مخفی کرده است. بنابراین بسیاری از ایرانیان از ایران خارج شده‌اند و ویروس را حداقل به ۱۰کشور دیگر منتقل کرده‌اند.

خبرگزاری اچ.ال.ان بلژیک: رژیم ایران مدعی است که اولین مورد کرونا در ۱۸فوریه گزارش‌شده است، در حالی که گزارشات مرکز اورژانس نشان می‌دهد اولین موارد در اواخر ژانویه مشاهده شده است. دی ولت این مدارک را دیده است.

اصغر سپهری ابتلای برادرش محمدحسین سپهری معلم زندانی در مشهد به‌کرونا را اعلام کرد.

وی اخیراً به ۶سال حبس قطعی از سوی قضاییهٔ رژیم محکوم شد.

خانم رجوی با اعتراض به‌حکم سنگین این معلم زندانی خواهان آزادی وی و هم‌بندانش به‌ویژه هاشم خواستار گردید که در معرض کرونا قرار دارند. آنها در زندان اطلاعات به‌سر می‌برند.

مقاومت ایران بار دیگر از دبیرکل و شورای امنیت و کمیسر عالی حقوق‌بشر ملل ‌متحد خواهان وادار کردن رژیم به‌ آزاد کردن زندانیان شد. سرنوشت زندانیان در زندانهای اطلاعات در ابهام و تاریکی است.

سوزش اکبر ترکان مشاور قبلی رئیس‌جمهور ارتجاع از افشای عملکرد مجرمانه رژیم:

ما الآن با ۲ویروس طرف هستیم، یک ویروس کروناست و یک ویروس تیراناست که پایتخت آلبانی است که در آن جا ۱۵۰۰مجاهد را در سالن‌هایی تجهیز کرده‌اند.

اکبر ترکان: ما هم کرونا و هم تیرانا را داریم و آنها دارند به این ترتیب اعتماد (به نظام) را از بین می‌برند، سال ۹۹ سال سختی خواهد بود.

حمید سوری، عضو ستاد حکومتی کرونای رژیم:

برآوردی که اکنون وجود دارد این است که حدود ۵۰۰هزار نفر در کشور به‌ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

رئیسی، معاون وزیر بهداشت رژیم: در غربالگری، بیش از ۸۰۰هزار نفر در مراحل اولیه دارای علائم کرونا بودند.

روزنامهٔ حکومتی شرق: حوادث آبان و دی سال گذشته، گسترهٔ ماجرا در شهر و روستا، شعارهایی که سر داده شد در کنار رفتار بین‌المللی و هدف‌گرفتن موجودیت نظام، شرایطی را فراهم کرده که برون‌رفت از آن، مستلزم تصمیمات سخت است.

حمایت وقیحانهٔ شمخانی از فرستادن مردم به کام کرونا برای بقای نظام: دوقطبی کاذب «اقتصاد – سلامت» نباید ما را متوقف کند. تبعات اقتصادی کرونا شدید است اما «پزشک و کارگر» دو پایه اصلی راهبرد عبور از بحران هستند.

آه و نالهٔ آخوندها در روزنامهٔ ‌ حکومتی انتخاب: در تعامل آژانس با نظام نگرشی منفی حاکم بوده و اصل را بر آن گذاشته‌اند که نظام تخلفی را انجام داده و آنها در پی کشف آن هستند. متأسفانه در ارتباط با ما اصل را بر سوء‌نیت گذاشته‌اند.

سایت حکومتی انتخاب: داستان آژانس با ما هم‌چنان در قالب همان پی‌ام دی (ابعاد احتمالی نظامی) برنامه هسته‌یی قابل تحلیل و طرح است.

باقری لنکرانی وزیر پیشین بهداشت رژیم خطاب به‌آخوند روحانی:

در این شرایط، دست‌ کم گرفتن مخاطرات، می‌تواند کشور را در شرایطی بحرانی قرار داده و دهها هزار نفر را به‌کام مرگ فرو برد و صدها هزار نفر را روانه بیمارستانها کند.

 عادی کردن ترددها و ایجاد این باور غلط که ما بیماری را کنترل کرده‌ایم، می‌تواند با شتابی سهمگین کشور ما را در بحران قرار دهد.

کرونا در جهان

چین اعلام کرد برای نخستین بار هیچ فوتی بر اثر کرونا نداشته است

مقامات بهداشتی چین امروز سه‌شنبه اعلام کردند برای نخستین بار بعد از شیوع ویروس کرونا در این کشور، در شبانه روز گذشته هیچ مورد فوتی در چین بر اثر کرونا ثبت نشده است

شمار مبتلایان به کرونا در ترکیه از مرز ۳۰هزار نفر گذشت.

وزیر بهداشت نیوزیلند پس از نقض قوانین قرنطینه استعفا کرد!

نخست وزیر جمهوری ایرلند برای مقابله با ویروس کرونا به شغل پزشکی‌اش بازگشت

دفتر نخست‌وزیری جمهوری ایرلند روز یکشنبه ۵آوریل اعلام کرد، لیو وارادکار نخست‌وزیر این کشور به‌عنوان یک پزشک متخصص برای ارائه خدمات در زمینه پزشکی به‌صورت داوطلب ثبت نام کرده است.

وارادکار، اعلام کرد، او برای کمک به هموطنان ایرلندی خود در مبارزه با شیوع ویروس کرونا تصمیم گرفته که داوطلبانه هفته‌یی یک روز برای ارائه خدمات درمانی به بیماران کرونایی در بیمارستانها حاضر و کار پزشکی انجام دهد.

وی پیش از پست نخست‌وزیری به مدت هفت سال به‌عنوان پزشک مشغول به کار بوده است.