گسترش فقر همزمان با شیوع کرونا

  • 1399/01/17

گسترش فقر همزمان با شیوع کرونا

گسترش فقر همزمان با شیوع کرونا

همزمان با گسترش ویروس کرونا در همه شهر‌ها، بیشترین آسیب را مردم فقیر و تهی‌دست جامعه از تبهکاری آخوند‌های جنایتکار متحمل شده‌اند. یک هموطن با ارسال فیلمی گفت: «روز یکشنبه ۱۷فروردین خیابان لاله‌زار رژیم جمهوری اسلامی داره همه رو دونه دونه می‌کشه. اینم از وضع مملکتیه که درست کردن».

گزارش خبرنگار سیمای آزادی از شهر تهران 

گزارش حاضر را خبرنگار سیمای آزادی از تهران براساس مشاهداتش نوشته است. گزارش حاضر وضعیت عمومی مردم را در شرایط کرونا نشان می‌دهد که عموما گرسنه و نیازمند کمک هستند. 

وی در گزارش خود چنین گفته است: 

روز جمعه ۱۵ فروردین چند ساعتی در خیابانهای شهر گشتم تا وضعیت عمومی مردم را از نزدیک ببینم. آنچه را که مشاهده کردم فقط درد و رنج مردم از فقر و بیکاری بود. فقر و بیکاری که بدلیل شرایط کرونا، بدتر از گذشته در چهره شهر نمایان است. به چند نمونه از مشاهداتم اشاره می‌کنم: 

-پیر مردی کنار دیوار پیاده‌رو روی زمین چمباتمه زده و نشسته بود. نوشته‌یی مقابل وی دیده می‌شد که روی آن نوشته شده بود: ”بعلت کرونا نیازمند شدم کمکم کنید”. 

-کمی جلوتر، دو جوان بیست و چند ساله، با ظاهری که به گدایی نمیخورد، جلو آمدند و یکی از آنها گفت: «گرسنه‌ایم، غذا نخورده‌ایم، کمکی بکنید…..به آنها گفتم من هم دست کمی از شما ندارم، همه مثل هم‌ایم! پاسخ داد: پس بیا سه نفری با هم برای گدایی برویم!» 

-در کنار باجه عابر بانک، یک کارگر نظافتچی شهرداری، با قدری فاصله ایستاده بود و هرکس که از باجه با کارتش پول دریافت می کرد، جلو میرفت و تقاضای کمک می‌کرد. وی می‌گفت برای کرایه ماشین نیاز به کمک دارم. 

-در مترو پسرکی ۱۲ ساله جلو آمد و گفت: «از دیشب تا حالا چیزی نخورده‌ام، نمیدانم چرا خواب هم ندارم؟ از محل زندگی‌اش پرسیدم گفت: «روزها ول میگردم تا از مردم کمک بگیرم شب‌ها هم یا به خانه برادرم در شرق تهران میروم و یا به خانه خواهرم در کرج میروم، مردم دستشان درد نکند کمک میکنند.» 

-جوان دیگری در پیاده رو جلو آمد و گفت: «لطفا کمک کنید سعی میکنم به شما برگردانم.» 

  • مشهد وضعیت اسفبار کارگران روزمزد در شرایط کرونا