مشاهده زندانیان شورشی و مجروح در بیمارستانی در اهواز

  • 1399/01/17

مشاهده مجروحین شورشی زندانهای اهواز در بیمارستان موسوم به امام اهواز

مشاهده مجروحین شورشی زندانهای اهواز در بیمارستان موسوم به امام اهواز

به گفته یک شاهد عینی یکشنبه ۱۷فروردین ۹۹ یکی از زندانیان شورشی زندانهای اهواز که به‌دلیل شلیک گازاشک‌آور مجروح شده، در بیمارستان موسوم به امام شهر اهواز روی تخت با دستهای بسته به تخت دیده شد. این زندانی مبتلا به ویروس کروناست و ریه‌هایش از کار افتاده است.

به گفته یک شاهد عینی؛ ۴زندانی دیگر نیز در این بیمارستان به این شکل حضور داشتند. روزانه تعدادی از این زندانیان به بیمارستان منتقل می‌شوند. بسیاری از زندانیان به کرونا مبتلا هستند.

گزارشی از شورش در زندان شیبان اهواز

روز شنبه ۱۶فروردین یکی از هموطنان از اهواز در مورد شورش زندان شیبان گفت: «این زندان به‌صورت سوله است. در هر سوله ۱۰۰۰زندانی نگهداری می‌شوند. در کل زندان تقریباً ۸۰۰۰زندانی محبوس هستند. در این زندان چوبه‌دار نیست و اعدامیها را در زندان سپیدار نگه میدارند.

در زمان شورش زندان، زندانیان برای این‌که نگهبانها را مجبور کنند که درها را باز کنند زندان را آتش زدند ولی زندانبانها در را باز نکردند. یکی از زندانیان که در اثر آتش‌سوزی جانش را از دست داده احتمالاً ۲۵ساله بود.

الان تلفن زندان قطع است و خانواده‌هایشان هم که به درب زندان مراجعه می‌کنند هیچ جوابی به آنها داده نمی‌شود».

جان‌باختن حداقل ۹تن از زندانیان سپیدار اهواز با شلیک مستقیم پاسداران

حداقل ۹تن از زندانیان سپیدار اهواز با شلیک مستقیم پاسداران جان باختند. رژیم آمار واقعی را پنهان می‌کند.

روز دوشنبه ۱۱فروردین‌ماه ۹۹؛ زندانیان در زندان سپیدار در اعتراض به نبود امکانات بهداشتی و ندادن مرخصی در شرایطی که زندانیان در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند، دست به شورش زدند.مأموران سرکوبگر رژیم با گلوله و شلیک گاز اشک‌آور به آنان پاسخ دادند.

نام و مشخصات شماری از زندانیانی که روز ۱۱فروردین در زندان سپیدار کشته شدند به این قرار است:

۱-شاهین زهیری، اهل خرمشهر

۲- محمد فرزند لفته رشگ، اهل اهواز

۳- علی خفاجی

۴- مجید زبیدی، از کوی آخر آسفالت شهر اهواز

۵-محمد تامولی طرفی ۲۵ساله، فرزند لفته، اهل بستان که در سال ۹۷بازداشت شده و در حال گذراندن حکم ۷ساله خود در زندان سپیدار اهواز بود.

۶-سیدرضا خرسانی(مغینمی) ۳۸ساله و متأهل اهل دشت آزادگان در سوسنگرد

۷-محمد سلامات اهل کوی مشعلی شهر اهواز

۸-سجاد پیشداد از اهالی کوی مدرس شهر دزفول

۹-علیرضا حاجیوند از اهالی کوی مدرس شهر دزفول

زندان شیبان اهواز – نام یکی از زندانیان کشته شده در شورش زندان

خبرهای دریافتی حاکی است که روز سه‌شنبه ۱۲فروردین‌ماه ۹۹؛ در شورش زندانیان در اعتراض به آزاد نکردن زندانیان و نبود امکانات بهداشتی در زندان مرکزی اهواز (شیبان)، یکی از زندانیان به نام ناصر زبیدی فرزند خلف بر اثر شلیک مأموران رژیم جان خود را از دست داده است.