جلوی تجویز داروی ضدکرونا در ایران گرفته می‌شود!

  • 1399/01/17

داروی ضدکرونای ژاپنی

داروی ضدکرونای ژاپنی

روز یکشنبه ۱۷فروردین ۹۹ روزنامه ستاره صبح نوشت: دکتر سورانی پزشک با جسارتی در اصفهان بود که در دیماه از ورود ویروس کرونا به کشور و شهر اصفهان پرده برداشت. او پس از اعلام ورود ویروس کرونا به اصفهان به اخراج از کار و تشویش اذهان عمومی تهدید و متهم شد. البته برخی مجموعه‌های پزشکی دیگر نیز قبلاً متوجه ورود کرونا به ایران شده بودند.

این روزنامه تناقض موجود را چنین بیان می‌کند: اکنون درباره ویروس کرونا رئیس‌جمهور یک جور برخورد می‌کند و وزیر بهداشت و وزیر صمت برخورد دیگری دارند و معاون وزیر نیز درباره کرونا ساز خودش را می‌زند. در چنین شرایطی تصمیم‌گیری درست که منجر به نتیجه مثبت شود اتخاذ نمی‌شود.

ستاره صبح به اصل موضوع اشاره می‌کند و آن هم احتکار داروی ضدکرونا توسط رژیم برای عوامل خود و می‌نویسد: پرسش این است که چرا برخی مسئولان که تاکنون مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند بهبودیافته‌اند؟ آیا این موضوع نشان‌دهنده این است که نوعی دارو برای معالجه کرونا وجود دارد؟ در این‌ ارتباط دکتر هاشمیان پزشک بیمارستان مسیح دانشوری می‌گوید: دارویی وجود دارد که در کشورهایی مثل چین، ژاپن و کره جنوبی از این دارو استفاده‌ شده و نتیجه مثبت داشته است، اما جلوی تجویز این دارو در ایران گرفته می‌شود.

این روزنامه می‌پرسد: وقتی مقامات بهبود حاصل می‌کنند چرا نباید دیگران هم بهبود پیدا کنند؟ این مسأله نوعی تبعیض را در ذهن تداعی می‌کند که می‌تواند پیآمد داشته باشد.

ستاره صبح در ادامه می‌پرسد: پرسش این است که چرا ادعای دکتر هاشمیان در ارتباط با دارویی که او مدعی است به بهبود بیماران کرونایی کمک می‌کند جدی گرفته نشد و داروهای او جمع‌آوری و ضبط شد و چرا به هشدار وزیر سابق بهداشت در خصوص ورود ویروس کرونا به ایران توجه نشد؟ داروهایی که مورد نظر دکتر هاشمیان بود، از خارج وارد کشور شد، اما جلوی توزیع آن گرفته شد؛ متأسفانه این داروها در بازار آزاد خریدوفروش می‌شوند.

این روزنامه با اشاره به لاپوشانیهای صورت گرفته توسط رژیم نوشت: اگر از روز اول نظر امثال دکتر سورانی در اصفهان به‌عنوان یک متخصص پذیرفته می‌شد و متهم نمی‌شد و به طریقی علمی با مسأله روبه‌رو می‌شدیم و داروها به‌صورت مساوی در اختیار مبتلایان گذاشته می‌شد، وضعیت مثل امروز نبود. اکثر مسئولان و نمایندگان مجلس که به کرونا مبتلا شده بودند بهبودیافته‌اند؛ بنابراین هر نوع معالجه که برای مقامات شده با اجرای عدالت باید برای مردم هم انجام شود؛ زیرا مردم بندگان خداوند هستند و فرقی با مسئولان ندارند.