آرایش و پیرایش دروغ!

  • سخن روز
  • 1399/01/16

سخن روز ۱۵فروردین

سخن روز ۱۵فروردین

چه چیزی می‌تواند از دروغهای مفتضح و وقیحانهٔ روحانی، دروغین‌تر و رذیلانه‌تر باشد؟ آرایش و پیرایش این دروغها و نرم کردن و ماله‌کشی آنها! مصداق این سخن، اظهارات پنجشنبه‌شب گذشته یکی از مهره‌های وزارت بهداشت رژیم به‌نام حقدوست، در تلویزیون حکومتی است. نامبرده در یک برنامهٔ تلویزیونی با تلاش برای آرایش و پیرایش آمارهای ساختگی رژیم و دروغهای مفتضحانهٔ روحانی، گفت: «ما باید بپذیریم که سیستم جمع‌آوری اطلاعاتمان اشکالاتی دارد و ممکن است بعضی‌ها که بر اثر کرونا فوت کرده باشند، با دلایل دیگری در پرونده‌شان ثبت شده باشد، ما این نقص را می‌پذیریم، نمی‌توانیم روی تعداد قسم بخوریم و این در همهٔ کشورها هم هست».

وی سپس مدعی شد که «وضع ایران در مقایسه با کشورهای اروپایی و حتی آمریکا خیلی بهتر است؛ شیب منحنی گسترش بیماری و در گذشتگان، در ایران ملایم و در آن کشورها تند است».

دروغ مستمر و نهادینه، یا اشکالات جزیی طبیعی؟

شیادی و حقه‌بازی نهفته در این اظهارات آن است که دروغگویی ساختاری و برنامه‌ریزی شدهٔ رژیم را «اشکالات» جزیی، کوچک و طبیعی جلوه می‌دهد! در حالی که بحث «موارد» اشکال و اشتباه، یعنی این یا آن مورد نیست. بحث این است که پایه کار رژیم از روز نخست دروغ گفتن به‌مردم و لاپوشانی و وارونه‌نمایی بوده است و در مورد کرونا، بحث پنهان‌کاری مجرمانه و به‌کشتن دادن هزاران و هزاران نفر است! این مزدور در واقع با آرایش و پیرایش دروغهای مفتضحانهٔ روحانی، داس مرگ جلادان عمامه‌دار حاکم را بر خرمن جان و هستی هزاران ایرانی تیز می‌کند. بر اساس همین دروغ است که روحانی به‌عنوان مجری فرامین خلیفهٔ ارتجاع، ادعا می‌کند که وضعیت دارد عادی می‌شود، از نقطهٔ پیک و اوج بحران عبور کرده‌ایم، کرونا را مهار کرده‌ایم، بنابراین با این حکم که کارگران و کارمندان باید به‌سر کارهای خود بازگردند، آنها را به‌سوی پرتگاه مرگ می‌راند، چرا که نمی‌خواهد بهای قرنطینهٔ خانگی و فاصله‌گذاری را که خودش به‌عنوان تنها راه‌حل مطرح کرده، بپذیرد و مثل همهٔ کشورها حقوق آنها را طی مدت قرنطینهٔ خانگی بپردازد.

وجه شیادانهٔ دیگر این مهرهٔ ولایت و کلاً دستگاه اهریمنی تبلیغات حکومتی آن است که آمار دروغ و ساختگی رژیم را با آمارهای واقعی کشورهای دیگر مقایسه می‌کند و نتیجه می‌گیرد که وضع ایران خیلی بهتر است! ترفندی که به‌یمن افشاگریهای مجاهدین و مقاومت ایران لو رفته و خبرگزاریها و رسانه‌های خبری به‌کرات در گزارشهای خود قید می‌کنند رژیم ایران آمار واقعی کرونا را سانسور می‌کند و در عوض به‌آمارهای مجاهدین استناد می‌کنند.

آرایش دستگاه سانسور حکومت

در همان برنامهٔ تلویزیونی پنجشنبه شب، یکی دیگر از مهره‌های رژیم که تبلیغاتچی باند خامنه‌ای است و امیر محبیان نام دارد، دروغ و لاپوشانی رژیم را چنین جلوه داد که گویا سیاستمداران برای جلوگیری از تحریک اجتماعی یا وحشت اجتماعی… گاهی «در کنترل اطلاعات بیش از حد خست به‌خرج دهند».

این مزدور که اسم پنهان‌کاری جنایتکارانه را «خست به‌خرج دادن در کنترل اطلاعات!» می‌گذارد، سپس مدعی می‌شود که در همهٔ کشورها به‌همین صورت بوده است، اما گویا خوشبختانه این رویکرد در ایران سریعاً تغییر کرده است: «ما دیدیم که فوراً با اطلاعات دقیق در این زمینه اعتماد عمومی جلب شد» کدام اطلاعات دقیق را می‌گوید؟! و کجا، کی و چگونه اعتماد عمومی، یکباره جلب شد؟! تبلیغاتچی شیاد حکومتی به‌این سؤالات جواب نمی‌دهد، اما از این‌که ستادی ایجاد شده که اطلاعات را مدیریت کرده و باعث شده پراکنده‌گویی‌ها جمع بشود، رسانه‌ها از یک منبع اطلاعات خودشان را بگیرند و باب شایعه بسته بشود، تقدیر و ابراز خشنودی می‌کند؛ به این ترتیب اسم سانسور و انحصار اطلاعات و بستن دهانها، می‌شود «جمع کردن پراکنده‌گویی‌ها» و «بسته شدن باب شایعه».

این است آن آرایش و پیرایش دروغ و شیادی و مشاطه‌گری آخوندهای پلید و جنایتکار حاکم که رذیلانه‌تر و ننگین‌تر از خود دروغ است. بگذریم که همهٔ این تلاشهای رسوا جز بر رسوایی دست‌اندر کاران آن و جز بر خشم و نفرت و نفرین مردم ایران از این حکومت نمی‌افزاید. حکومتی که بنیادش توسط خمینی دجال بر دروغ و دغل بنا نهاده شده و آب و گلش از روز اول با مکر و فریب سرشته شده، اما البته به‌حکم قانونمندیهای متقن اجتماعی و تاریخی فرجامی جز نابودی ندارد. آری، مردم ایران با زدودن ویروس کرونا، در این جنگ سرنوشت، لکه سیاه کرونای ولایت را هم از دامن میهن خود خواهند زدود!