کنفرانس مطبوعاتی مارک اسپر و سوال خبرنگار در رابطه با ۱۵۵۰۰کشته مبتلا به کرونا در ایران

  • 1399/01/14

کنفرانس مطبوعاتی رئیس جمهور آمریکا و مارک اسپر

کنفرانس مطبوعاتی رئیس جمهور آمریکا و مارک اسپر

مارک اسپر وزیر دفاع آمریکا روز ۱۳فروردین در ادامه کنفرانس مطبوعاتی دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا،  به سؤالات خبرنگاران پاسخ گفت.

یک خبرنگار پرسید: سازمان بهداشت جهانی می‌گوید (رژیم)ایران در سطح گسترده‌یی در مورد ویروس کرونا لاپوشانی می‌کند، نه تنها در مورد آمار متبلایان، بلکه در مورد تلفات جانی. آماری که به‌طور مخفیانه بیرون داده شده تخمین می‌زنند که چیزی حدود ۱۵۵۰۰نفر کشته وجود داشته و حدود ۳۲فرمانده مبتلا یا کشته شده‌اند. حدود هشت درصد اعضای مجلس به ویروس مبتلا شده‌اند. آیا علائم تهدیدآمیزی که رژیم ایران می‌دهد بلوف است؟ یا این‌که از سر استیصال است؟

مارک اسپر در پاسخ گفت: قبل از هر چیز ما با مردم ایران احساس همدردی می‌کنیم. آنها به سختی ضربه دیده‌اند. هم‌چنانکه پرزیدنت ترامپ و مایک پمپئو گفتند ما به آنها پیشنهاد کمک و دارو و امکانات دادیم. آنها رد کردند. من فکر می‌کنم رژیم ایران به‌جای کمک به مردم خودش در زمینه مهار ویروس، به گسترش اعمال شرورانه در منطقه ادامه می‌دهد و هم‌چنان نیروهای قدس را برای ایجاد مشکل در منطقه بکار می‌گیرد ما می‌دانیم آنها در حال پشتیبانی، امکانات رسانی و یا کمکهای عملیاتی دیگر به شبه‌نظامیان در عراق هستند و نیروهای آمریکایی را هدف قرار می‌دهند…

حکومت ایران باید اعمال خبیث و شرورانه‌ای را که ۴۰سال ادامه داده متوقف کند.