ووهان با بیش از ۵۰هزار مبتلا به کرونا و پس از دو ماه، از قرنطینه خارج شد

  • 1399/01/09

بیمارستان‌ موقت در ووهان

بیمارستان‌ موقت در ووهان

شهر ووهان که مرکز استان هوبیی در چین است، روز شنبه ۹ فروردین ۹۹ شاهد ورود قطارهایی است که کلیه صندلیهای آن به‌طور کامل خریداری شده است.

مردم در چین امروز اجازه یافتند تا پس از بیش از دو ماه قرنطینه به شهر ووهان که منشاء اولیه شیوع ویروس کرونا در جهان بود، وارد شوند ولی هنوز اجازه خروج به کسی داده نشده است.

شهر ووهان در چین در جریان شیوع ویروس کرونا بیش از ۵۰هزار مورد ابتلا به کووید-۱۹ را ثبت کرده بود و در حال حاضر تنها ۵۴نفر نسبت به روز قبل افزایش داشته است.

۸۱هزار مبتلا به کرونا، آمار کل مبتلایان به کرونا در چین است و بیش از ۳۲۰۰نفر جان خود را از دست داده‌اند و ۳نفر تنها در شبانه روز گذشته فوت شده‌اند.

قرنطینه ووهان کاری بزرگ

قابل ذکر است که قرنطینه شهر ووهان کاری بسیار بزرگ از سوی دولت مرکزی چین بود شهری با بیش از ۱۱میلیون نفر جمعیت که مساحت آن ۵برابر لندن است و یکی از مهمترین گذرگاه‌های حمل‌ و نقل در سراسر چین محسوب می‌شود.

ویروس مذکور که نوع تازه‌یی از ویروس های سندروم تنفسی محسوب می‌شود از بازار حیوانات وحشی و احتمالاً از خفاش به انسان منتقل شده است در این بازار حیوانات وحشی از مار و خفاش گرفته تا دیگر حیوانات اهلی مانند گربه و خرگوش و غیره به فروش می‌رسیده است.

تصویری از شهر ووهان چین

تصویری از شهر ووهان چین