خبرگزاری فرانسه ارقام رسمی رژیم ایران در اثر شیوع ویروس کرونا را زیر ضرب برد

  • 1399/01/04

ارقام نادرست رژیم در باره انتشار کرونا در ایران

ارقام نادرست رژیم در باره انتشار کرونا در ایران

خبرگزاری فرانسه در گزارشی ارقام رسمی رژیم را زیر سؤال برده و می‌نویسد: بر اساس آمار رسمی در اثر شیوع ویروس کرونا در ایران بیش از ۱۸۰۰نفر جان خود را از دست داده‌اند. آیا مقام‌های رژیم ایران در حال کم نشان‌ دادن شدت شیوع ویروس کرونا و چالش مبارزه با آن هستند؟ شورای ملی مقاومت ایران اعلام کرده که رقم واقعی جان‌ باختگان می‌تواند تا ۸۸۰۰نفر باشد.

خبرگزاری فرانسه افزود: مقام‌های رژیم ایران اخیراً از جانب دولتها و فعالان متهم شده‌اند که واقعیت را در سلسلةی از موضوعات پنهان می‌کنند. رژیم تهران متهم است که از علنی ساختن آمار کشته‌شدگان تظاهراتهای ضددولتی در آبان ماه گذشته خودداری کرده است. این رژیم در مورد هواپیمای اوکراینی هم تنها هنگامی که شواهد و فشارها به حدی افزایش یافت که انکار آن میسر نبود، ساقط کردن هواپیما را پذیرفت. (‌خبرگزاری فرانسه:۴ فروردین ۹۹)

لاتریبیون در فرانسه در مطلبی با عنوان «تردید فزاینده در مورد آمار و ارقام رسمی کرونا در ایران» نوشت: مقام‌های رژیم ایران به‌طور مشخص، آغاز بحران را در شهر قم کوچک جلوه دادند. این شهر، در معرض آمد و شد گسترده زائران قرار دارد و صدها طلبه چینی در آن زندگی می‌کنند. قم جایی است که اولین موارد مرگ در ایران، در آن ثبت شده است. او تاجری بود که از شهر «ووهان» چین باز می‌گشت.

رضا ملک‌زاده معاون وزیر بهداری در تلویزیون حکومتی گفت: «فکر می‌کنم در اعلام شناسایی ویروس، کمی دیر عمل کردیم.» او اعتراف کرد که این بیماری احتمالاً از دیماه در کشورش وجود داشته، در حالی‌که مقامات،‌ در ۳۰بهمن، وجود آن را به‌رسمیت شناختند. اینک کرونا در ایران به‌شدت گسترده شده است. (سایت لاتریبیون ۴ فروردین ۹۹)