حمایت کمیته پارلمانترهای رومانی از فراخوان خانم مریم رجوی برای نجات جان زندانیان در ایران

  • 1399/01/04

کمیته پارلمانترهای رومانی از فراخوان خانم مریم رجوی

کمیته پارلمانترهای رومانی از فراخوان خانم مریم رجوی

کمیته پارلمانترهای رومانی برای ایران آزاد روز یکشنبه ۳فروردین ۹۹ طی بیانیه‌یی اعلام کرد: انتشار و ابتلا ویروس کرونا، اکنون در ایران صورت فاجعه به خود گرفته است. مقامات رژیم ایران دست به یک پنهان‌کاری در مورد مبتلایان به بیماری ناشی از ویروس کرونا و قربانیان آن زده‌اند.

مقام‌های رژیم ایران با ادامه و اصرار بر پنهان‌کاری، پخش اطلاعات دروغ، عدم اقدامات پیشگیرانه، توزیع نکردن تجهیزات پزشکی و امکانات مقابله و ادامه رفت‌ و آمد به چین، باعث گسترش ویروس کرونا به مناطق مختلف ایران، افزایش سریع قربانیان و هم‌چنین انتقال ویروس به کشورهای همسایه شده‌اند.

کمیته پارلمانترهای رومانی ضمن حمایت از فراخوان رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت برای نجات جان زندانیان در ایران خاطرنشان کرد: خانم مریم رجوی در پیام‌های خود خطاب به جامعه جهانی و سازمانهای ذی‌ربط بین‌المللی گفت: شورای امنیت، دبیرکل ملل متحد، شورای حقوق‌ بشر و کمیسر عالی حقوق‌بشر ملل ‌متحد باید رژیم آخوندی را به‌خاطر پنهان‌کاری مجرمانه و ادامه‌دار در مورد شیوع کرونا و به‌خطر انداختن جان مردم ایران و دیگر کشورها محکوم کنند.

خانم رجوی تأکید کرد: اقدام فوری دبیرکل، کمیسر عالی و شورای حقوق‌ بشر ملل ‌متحد و هم‌چنین اتحادیه اروپا و کشورهای عضو برای نجات جان زندانیان در ایران و مداخله جهانی برای ممانعت از یک فاجعه انسانی در زندانهای رژیم بیش از هر زمان دیگر ضروری است.