کرونا در ایران و جهان – بانک جهانی رژیم ایران را به نشست مقابله با کرونا که با حضور وزرای کشورهای منطقه منا تشکیل شد دعوت نکرد

 • 1399/01/03

کرونا در جهان

کرونا در جهان

این خبر کامل می‌شود.

مجاهدین خلق ایران بعدازظهر شنبه دوم فروردین اعلام کرد آمار جانباختگان ویروس کرونا در ۲۰۱شهر از ۸۸۰۰نفر بیشتر شده است.
بر اساس گزارشهای متعدد از منابع بیمارستانی و مقام‌های محلی و گورستان اصلی قم، شمار قربانیان در این شهر قطعاً از ۱۳۰۰نفر بیشتر است.
شمار جان‌ باختگان در گیلان ۹۰۰نفر، در کردستان ۱۸۰نفر، در گلستان ۴۲۰نفر، در خوزستان ۳۱۰نفر، در مرکزی ۲۰۰نفر و در کرمان ۶۰نفر است که به آمار سایر استانها افزوده می‌شود.

اجتماع بیش از دو نفر در آلمان ممنوع شد

 • صدراعظم آلمان امشب در ادامه اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا در این کشور گفت که اجتماع بیش از دو نفر در خارج از منزل ممنوع است.

بانک جهانی رژیم ایران را به نشست وزرای کشورهای خاورمیانه و شمال آفریقا – MENA – برای مقابله با کووید۱۹ تشکیل شد دعوت نکرد.

 • خبرگزاری حکومتی فارس نوشت: «فرید بلحاج» معاون خاورمیانه و شمال آفریقا بانک جهانی در پیامی توئیتری از نشست کشورهای عضو MENA (خاورمیانه و شمال آفریقا) برای مقابله با کرونا در روز پنجشنبه خبر داد و تاکید کرد که کشورها می‌توانند روی حمایت بانک جهانی در این روزها حساب کنند.

فعالیت‌های شوراهای مردمی در اولین روز سال نو در بروجرد

 • جمعه اول فروردین ۹۹– شوراهای مردمی در شهر بروجرد خودشان اقدام به ضدعفونی خیابانهای شهر کردند. جوانان تشکیل دهنده شوراهای مردمی هم‌چنین در یکی از خیابانهای بروجرد با یک بیمار کرونایی افتاده در خیابان مواجه شدند که وی را به بیمارستان منتقل کردند.


 

گزارش تصویری از خلوتی خیابانهای تنکابن

 • روز شنبه ۲فروردین هموطنی از تنکابن یک گزارش تصویری از خلوتی خیابانهای تنکابن گفت: «ساعت ۱۲ظهر روز دوم عید است و هیچوقت نه تنها در روزهای عید بلکه حتی در روزهای معمول هم این خیابانها خلوت نبود و…»

گزارش خبرنگار سیمای آزادی از بیمارستان حضرت رسول

 • شنبه دوم فروردین ۹۹– گزارش خبرنگار سیمای آزادی از بیمارستان حضرت رسول اکرم در تهران: هفته قبل تک و توک آمبولانس به این بیمارستان می‌آمد. ولی امروز تعداد زیادی آمبولانس بهشت زهرا برای انتقال کشته‌شدگان کرونایی به این بیمارستان تردد دارند. در فیلمهای ضمیمه نشان داده می‌شود که سه تا جنازه را با خود می‌برند. ننگ بر خامنه‌ای . مرگ بر این حکومت فاشیستی که این عید را به عزا نشاند. انتقامش را خواهیم گرفت.

یک پاسدار جنایتکار دیگر بر اثر کرونا مرد

 • ابوالقاسم شفیعی، «رییس انجمن سنگ‌» و از افراد پرنفوذ در بازار سنگ و فلزات معدنی ایران در اثر کرونا به درک واصل شد.
 • شفیعی از پاسداران اولیه و اولین فرمانده سپاه شهر ری بود.

اعتراف رئیس علوم پزشکی دانشگاه اهواز

 • رئیس علوم پزشکی دانشگاه اهواز اعتراف کرد اگر ۷۰درصد جمعیت خوزستان به بیماری کرونا مبتلا بشوند، ۵۰تا ۷۰هزار فوتی خواهد بود. وی گفت:
 • دقیقا در استان خوزستان هر دو ساعت یک بیمار مبتلا داریم، و هر ۱۵ساعت یک بیمار فوت شده داریم. ما حساب کردیم، جمعیت ۵میلیونی استان خوزستان، اگر ۷۰درصدشان مبتلا بشوند و ۳.۵درصد کشندگی بدهد، بین ۵۰تا ۷۰هزار نفر ما در استان فوتی داریم.

اعتراف رئیس ستاد مبارزه با کرونای استان تهران: آمار مبتلایان کاهش نیافته

علیرضا زالی رئیس ستاد مبارزه با کرونای استان تهران به افزایش بیماران مبتلا به کرونا اعتراف کرد و گفت: هنوز آمار در استان تهران چندان کاهش نیافته چرا که تعدادی از افرادی که در واپسین روزهای سال گذشته دچار بیماری بودند مراحل نهفتگی بیماری به اتمام رسیده و اکنون بیماری آنها پدیدار گشته است.

انتشار ویروس کرونا از ایران به ۱۶کشور

شبکه جهانی بی‌بی سی گزارش داد: ظرف ۱۶روز ویروس در ۳۱استان ایران گسترش پیدا کرد. علاوه بر این، ۱۶کشور اعلام کرده‌اند که با مواردی از ابتلا به ویروس مواجه هستند که رد آن به ایران برمی‌گردد. این کشورها عبارتند از: افغانستان، بحرین، کویت، امان، لبنان، امارات، کانادا، پاکستان، گرجستان، استونی، نیوزیلند، روسیه سفید، آذربایجان، قطر و ارمنستان.

بی‌بی‌سی جهانی آفزود: ‌دکترها در سه استان گیلان، گلستان و مازندران، گفتند، تعداد بسیار کمی تجهیزات تست ویروس در اختیار دارند. یک دکتر قسمت مراقبت‌های ویژه گفت، استادیوم فوتبال شهر را تخت زده‌اند که پاسخگوی بیماران باشد.

تدابیر کشورها برای مقابله با کرونا

آسوشیتدپرس در گزارشی از تدابیر کشورها برای مقابله با کرونا نوشت:‌ در یکی از شدیدترین تدابیر مقابله با کرونا، اردن دستور داده حداقل تا سه‌شنبه تمامی مغازه‌ها بسته شده و مردم از خیابان‌ها دور بمانند تا زمان کار مشخصی برای خرید تعیین شود

دولت مصر بسیاری از اماکن تاریخی از جمله اهرام مصر و مساجد و نمازهای جمعه را تا پایان مارس بسته اعلام کرد

کلیسای ارتدکس تمامی تجمعات و جشنهای ازدواج را لغو کرد و مراسم تشییع را تنها به اعضای اصلی خانواده فرد فوت کرده محدود ساخت.

 • به‌دنبال اظهارات سرکوبگرانه آخوند روحانی، سرکرده نیروی انتظامی گیلان از بازداشت عده‌یی به‌بهانه انتشار اخبار کرونا در فضای مجازی خبر داد.
 • روزنامهٔ استاندارد بلژیک: آخوندها در ایران صندوقهای رأی پر شده را به‌سلامت مردم ترجیح دادند و ویروس کرونا را منتشر کردند.
 • روزنامهٔ تلگراف هلند: رژیم ایران کوه یخ کرونا در خاورمیانه است، سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است که آمار حداقل ۵برابر آمار رسمی است. به این ترتیب می‌توان ایران را بدترین کشور آسیب دیده در جهان دانست.

فوت ۳برادر در خوزستان به‌علت کرونا

 • شهاب کیانی یکی از کارکنان منطقه ویژه بندر ماهشهر هفته گذشته بر اثر ابتلا به کرونا درگذشت.
 • متأسفانه بعد از ابتلا وی به کرونا تست کرونای دو برادر دیگر وی مثبت شد که ظرف ۱هفته، ۲برادر دیگر او نیز بر اثر ابتلا به کرونا جان خود را از دست دادند.

مریم رجوی: مشکل اصلی مردم ایران در مقابله با کرونا، یک دیکتاتوری قرون‌وسطایی عقب مانده و نالایق است که سرمایه‌های کشور را یا چپاول کرده یا در خدمت سرکوب و تروریسم و جنگ‌افروزی و پروژه‌های ضد ملی اتمی و موشکی به‌هدر می‌دهد.
مریم رجوی: بخشی از سرمایه‌های به‌سرقت رفتهٔ مردم ایران که در کارتلهای سپاه یا مؤسسات وابسته به‌خامنه‌ای انباشته شده کافی است تا هزینه‌های ضروری را برای مقابله با کرونا و پرداخت حقوق کارگران و پرستاران و معلمان و کارمندان تأمین کند. در این‌صورت حقوق‌بگیران مجبور نیستند برای تأمین مایحتاج روزانه به‌محل کار بروند.

حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر پیشین بهداشت رژیم، در صفحه اینستاگرام خود نوشت: «من از اوایل دی و بلکه اواخر آذرماه نگرانی [نسبت به شیوع کرونا] و نظرات و پیشنهاداتم را به سمع و نظر مسئولان ارشد کشور از جمله رئیس‌جمهوری و مدیران وزارت بهداشت رسانده‌ام، اما اکثر تلاش‌هایم کم‌اثر بوده‌اند.»

رویترز – اولین مورد کرونا در نوار غزه تأیید شد
در نوار غزه پرجمعیت به‌گفته مقامات فلسطینی برای اولین بار دو نفر مبتلا به کرونا شده‌اند
این دو نفر از پاکستان برگشته بودند و در رفح قرنطینه شدند. در غزه مدارس و بازارهای عمومی و تالارها طی دو هفته گذشته به‌دلیل مهار کرونا بسته شده‌اند.

رویترز – پزشکان کوبایی روانه ایتالیا می شوند تا نبرد علیه کرونا را شروع کنند
کوبا که توسط کمونیستها اداره می‌شود دسته‌یی از پزشکان و پرستاران را به‌ درخواست استان لومباردی به ایتالیا اعزام می‌کند.
پزشکان کوبایی به مقابله با وبا در هاییتی و ابولا در آفریقای غربی در سالهای 2010 مشهور هستند
اما این اولین بار است که یک تیپ 52نفره پزشکی کوبا به ایتالیا اعزام می‌شود که یکی از غنی‌ترین کشورهاست که نشان‌دهنده غنای دیپلوماسی پزشکی آنها می‌باشد.

رویترز – اداره غذا و داروی آمریکا (اف.دی.ای) اولین تست سریع کرونا که ۴۵دقیقه طول می‌کشد را تصویب کرد.

 • با این تست، کرونا داشتن بیمار تعیین‌تکلیف می‌شود. این تست توسط کمپانی سیفاید انجام می‌شود.

رویترز – تلفات کرونا روز شنبه در ایتالیا به ۸۰۰نفر رسید.

رویترز – روز شنبه با فوت کردن ۵۳نفر، تلفات کرونا در لندن به ۲۲۰نفر رسید.

رویترز – تلفات کرونا در فرانسه به‌دنبال کشته شدن ۱۱۲نفر در یک روز به ۵۶۲نفر رسید.

 • به‌گفته بهداشت فرانسه مبتلا به کرونا در این کشور به ۱۴هزار و ۴۵۹نفر رسیده است.

اسپانیا با گذشتن از مرز ۱۳۰۰کشته وضعیت بدتری را هشدار داده است.

 • تعداد مبتلا در اسپانیا به ۲۵هزار نفر رسید.

تهدید امانوئل مکرون به بستن مرزهای فرانسه و انگلیس

 • امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه تهدید کرد اگر بوریس جانسون، نخست‌وزیر انگلیس اقدامات جدی برای کنترل شیوع کرونا در پیش نگیرد مرزهای فرانسه با انگلیس بسته خواهند شد.

رویترز – کره جنوبی در مجموع ۸۸۹۷نفر مبتلا به کرونا را گزارش کرد.

رویتر – فیلیپین ۶کشته و ۷۳مورد مبتلا به کرونا را گزارش کرده است.

وزیر بهداشت کانادا:

اگر الآن رعایت نکنید، بعداً مجبورید در خانه‌هایتان حبس شوید.
به یقین در کشورهای دیگر هم روال همین خواهد بود.

رویترز – در افغانستان ۳۴نفر تاکنون به کرونا مبتلا شده‌اند که شامل دو نماینده مجلس می شوند
نگرانی نسبت به شیوع کرونا در کابل هست که 6میلیون جمعیت دارد.

عرب نیوز – تیم پزشکی چینی وارد بغداد شد تا از عراق علیه جنگ با کرونا حمایت کند.