شمار مبتلایان به بیماری کرونا در آلبانی به ۸۹تن رسید

  • 1399/01/03

کرونا در آلبانی

کرونا در آلبانی

ادی راما نخست‌وزیر آلبانی بار دیگر به کسانی که مقررات مربوط به بیماری کرونا را نقض کنند، هشدار داد و گفت:‌ «آنان از کمک‌هزینه‌های مالی به مدت حداقل ۱سال در شرایط بیکاری و از بورسهای تحصیلی دانشجویی محروم می‌شوند. تمامی مجریان قانون، از پلیس محلات گرفته تا نیروهای ویژه، مصمم هستند که در صورت نقض قانون از زور و تمام وسایل تا آب یا گاز اشک‌آور استفاده کند.. من از این تصمیم رهبران پلیس بدون هیچ‌گونه شرطی حمایت می‌کنم. «وی گفت:‌ حتی بازنشستگانی که مقررات را رعایت نکنند، خائن جنگ خواهند بود».

بالکان وب روز ۲فروردین نوشت: وزیر کشور آلبانی هشدار داد پلیس کسی را که قوانین مقابله با گسترش بیماری کرونا را نقض کند، تحمل نخواهد کرد.

شمار مبتلایان به بیماری کرونا در آلبانی به ۸۹تن رسید. از ۱۳مورد جدید ۸تن در تیرانا هستند.

وزیر بهداشت آلبانی عکس اولین بیمار درمان شده مبتلا به ویروس کرونا را که روز شنبه۲فروردین از بیمارستان مرخص شد منتشر کرد. وی گفت تعداد بیماران شفا یافته به ۳نفر رسید.

آلبانین دیلی نیوز روز ۲فروردین نوشت: ارتش آلبانی آسایشگاه سربازان خود در منطقه دورس را تبدیل به محل قرنطینه بیماران کرونایی کرده است. روز شنبه ایلیر متا رئیس‌جمهور آلبانی به همراه مشاور امنیت ملی و معاون وزیر دفاع این کشور از این محل بازدید کردند.

خبرگزاری رویترز ۲فروردین گزارش داد: ادی راما نخست‌وزیر و لولزیم باشا رهبر اپوزیسیون آلبانی در نمایشی نادر از اتحاد، از مردم درخواست کردند به منع تردد ۴۰ساعته که از یک بعدازظهر روز شنبه شروع شد احترام گذارند.

رویترز افزود: حدود ۱۲۰هزار آلبانیایی از ایتالیا بازگشته‌اند. این بازگشت پیش از آن که آلبانی ارتباطات هوایی و دریایی خود را با همسایگانش در سراسر دریای آدریاتیک از ۱۲روز پیش قطع کند، صورت گرفته است.