سالی که ارکان نظام لرزید

  • 1399/01/02

سالی که گذشت سال آزمونهای سخت و شکست‌های بزرگ نظام ولایت در برابر ارادهٔ مردم بود. سالی که مردم با صدای بلند ولایت خامنه‌ای را باطل کردند.

خامنه‌ای در پیام نوروزی بدون اشاره به سختی‌ها و مشکلات مردم، به آزمونهای سخت و دشواری اشاره کرد که تمامیت نظام را تهدید می‌کرد.

خامنه‌ای: «آزمونهای سال ۹۸، آزمونهای دشواری بود».

در سالی که گذشت بارها سرکردگان نظام از نفرت سراسری، با کد بی‌اعتمادی مردم ناله کردند. نفرتی که خودش را در قیامهای آبان و دی به‌روشنی نشان داد و در تحریم سراسری نمایش انتخاب، پایه‌های نظام را لرزاند.

تلویزیون حکومتی ـ اصغرزاده اول فروردین ۹۹: «بی اعتمادی به سیاست، بی‌اعتمادی به فرهنگ، به تاریخ و حتی بی‌اعتمادی به دین. شما بدبینی جوانها را نسبت به دین ببینید».

به‌گزارش خبرگزاری حکومتی ایرنا، پاسدار شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت:« سال ۹۸ ساختار امنیت ملی ایران سنگین‌ترین چالشهای ۴۰سال گذشته را تجربه کرد.

آخوند روحانی: «سال سختی بر مردم ما بود».

منظور از سختی، مشکلات سیل و کشتار بی‌گناهان و سختی ویروس مرگبار کرونا نیست. منظور روحانی از سختی، شعله‌های قیام، نفرت عمومی و ریزش پاسدارانی است که در یاس و افسردگی دست از همراهی نظام کشیده‌اند.

آخوند روحانی: «از کرونا خطرناک‌تر، از بیماری جسم سخت‌تر، بیماری روح و روان است که باید با آن مقابله کنیم و بجنگیم».

وحشت روحانی و خامنه‌ای، از شعله‌های خشم مردمی است که امنیت و سلامت‌شان مصادره شد، هر لحظه ممکن است به خیابان‌ها بریزند و بساط دروغ و پنهان‌کاری را برای همیشه جمع کنند.

تلویزیون حکومتی ـ اصغرزاده اول فروردین ۹۹: «اگر توده‌های مردم احساس کنند که امنیت و سلامت‌شان بخطر افتاده خب امکان دارد توی خیابان بیایند بنابراین حواسمان باشد که سهل انگاریهای این چنینی می‌تواند تبدیل به فجایع اجتماعی بشود».