مسعود رجوی: زندانیان به‌ویژه زندانیان سیاسی باید فوراً آزاد شوند

  • مسعود رجوی
  • 1398/12/29

مسعود رجوی رهبر مقاومت ایران

مسعود رجوی رهبر مقاومت ایران

مسعود رجوی:

زندانیان به‌ویژه زندانیان سیاسی باید فوراً آزاد شوند

این تنها راه جلوگیری از فاجعه کرونا در زندانهای رژیم است

مسعود رجوی:

حق گرفتنی است

باید برشورید و آن را از حلقوم آخوندهای ضدبشر بیرون کشید

شورش در زندان خرم‌آباد و فرار زندانیان

زندانیان سلاحهای زندانبانان را مصادره کردند

و دست به فرار زدند

به گزارش دریافتی از خرم‌آباد روز پنجشنبه ۲۹اسفند ۹۸ زندانیان زندان پارسیلون خرم‌آباد شورش کرده و در زندان را شکستند. آنها سلاحهای زندانبانان را مصادره کرده و دوتن از آنان را مجروح ساخته و سپس فرار کردند. جنگ و گریز برای دستگیری زندانیان در خرم‌آباد ادامه دارد.

سخنگوی مجاهدین گفت: درود درود به زندانیان و دست مریزاد. رژیم یا باید خودش آزاد کند یا شورش جواب کار است.

سخنگوی مجاهدین خطاب به زندانیان در زندانهای رژیم ضدبشری تأکید کرد: شورش، آزادی شورش، آزادی.

در جریان فرار زندانیان، دژخیمان خامنه‌ای زندانیان را به رگبار بسته و شماری را به‌قتل رساندند.

این شورش، در حالی صورت می‌گیرد که زندانیان در بحبوحه فاجعه کرونا و عملکرد تبهکارانه حکومت آخوندی با شرایط بسیار خطرناکی مواجه هستند.

مقاومت ایران از آغاز بحران کرونا خواستار آزادی تمامی زندانیان شده و خانم مریم رجوی آزاد نکردن زندانیان را جنایت علیه بشریت توصیف کرده است.

گزارشگر ویژه حقوق‌بشر ملل ‌متحد نیز خواستار آزادی تمامی زندانیان است.

گزارشها از خرم‌آباد حاکیست که تعدادی از زندانیان فراری در مسیر خود یک مینی‌بوس را به کنترل خود گرفته و با آن فرار می‌کنند. آنها در فرودگاه یک خودرو شاسی بلند را به آش می‌کشند و به این ترتیب جاده را مسدود می‌کنند. مزدوران سرکوبگر در تمام شهر خرم‌آباد به دنبال زندانیان فراری هستند. مأموران از فرودگاه تا میدان شقایق ایست بازرسی گذاشته‌اند.

خبرگزاری سپاه پاسداران و سایر رسانه‌های حکومتی ضمن درج سراسیمه این خبر نوشتند: تعدادی از زندانیان زندان پارسیلون خرم‌آباد عصر امروز از این زندان گریختند.

خبرگزاری سپاه پاسداران روز پنجشنبه ۲۹اسفند نوشت: عصر امروز تعدادی از زندانیان زندان پارسیلون خرم‌آباد از این زندان فرار کرده و متواری شدند. هنوز از جزییات و نحوه فرار این زندانی‌ها خبری از منابع موثق حاصل نشده است اما گفته می‌شود احتمالاً تعدادی از زندانیان توانسته‌اند از زندان بگریزند.