حکومت دروغ

  • 1398/12/27

در حالی که به‌گواه پزشکان آمار جان‌باختگان بر اثر ویروس کرونا روندی فوق‌العاده و صعودی پیدا کرده است، آخوند شیاد گفت: «گزارش اولیه جلسه گزارش امیدوارکننده بود… کلاً آنچه گفته شد در جلسه از آمار و ارقام امیدوارکننده است»!(آخوند روحانی ۲۶اسفند ۹۸)

روحانی در حالی از ارقام امیدوارکننده گفت که نماینده خودش در وزارت بهداشت، به ۱۲۹قربانی فقط در همان روز اعتراف کرد.

اظهارات یک پزشک از استان گلستان: «اوضاع مریض‌ها و بیمارستان چیزی شبیه فاجعه‌ است. داره به سمت یه فاجعه انسانی میره».

حتی رسانه‌های حکومتی و تلویزیون خامنه‌ای هم ناگزیر از روند تصاعدی قربانیان در ۲هفته اخیر حکایت دارد.

تلویزیون حکومتی – استاندار خراسان رضوی ۲۵اسفند ۹۸): «تو ۲هفته گذشته صعودی بوده و دیروز و امروز من گزارشی که از مسئولان می‌گرفتم صعودی هست».

شرایط امیدوارکننده از نظر روحانی در حالی است که در اغلب شهرها دهها نفر بی‌سر و صدا دفن می‌شوند و اسمشان در هیچ آماری نمی‌آید.

یک هموطن از کرمان: «نیگا دارن کرونایی دفن می‌کنن‌ الآن هم داشتن آهک می‌ریختن… و غسال‌خونه اون آقایی که خاک می‌داد گفت روزی ۲۰تا ۳۰تا تو کرمان داریم دفن می‌کنیم ولی اعلام نمی‌کنن».

یک هموطن از سنندج: «اینا نمیگن این آماری که صدا و سیما داره میگه ۶۰۰نفر تا به امروز اون ۶۰۰نفر فکر کنم مال یه روز هم نباشه… از قبرستونها مشخصه نیگا کنید اینجا تازه یه دهات خیلی کوچیک هم هست».

آخوند حیله‌گر در این شرایط مدعی عبور از پیک بیماری است: «امیدواریم آنچه در این جلسه گفته شد از پیک این بیماری عبور از این پیک حالا خود آقای دکتر نمکی هر زمان لازم دیدند این را توضیح بدهند». (آخوند روحانی ۲۶اسفند ۹۸)

این است سیمای واقعی حکومت دروغ و کرونای پلید ولایت که به انتهای راه رسیده است.