کنفرانس اینترنتی پزشکان و کادر درمانی ایرانی از سراسر اروپا، آمریکای شمالی و استرالیا، برای پاسخ به اپیدمی فراگیر کرونا ویروس

  • 1398/12/25

تصاویری از کنفرانس اینترنتی جامعه پزشکی و دکتران ایرانی در سطح جهان

تصاویری از کنفرانس اینترنتی جامعه پزشکی و دکتران ایرانی در سطح جهان

روز یکشنبه ۲۵اسفند ۹۸ یک کنفرانس اینترنتی با شرکت پزشکان و کادر درمانی ایرانی از سراسر اروپا، آمریکای شمالی و استرالیا برای پاسخ به اپیدمی فراگیر کرونا ویروس در ایران، ابتکارات برای بهداشت عمومی یا ساختن گورهای جمعی! توسط پنل بین‌المللی متخصصان پزشکی و کادر درمانی از اروپا و آمریکای شمالی و استرالیا برگزار شد.

ایران ما@iranema2017

پخش زنده کنفرانس اینترنتی
پاسخ به اپیدمی فراگیر #کرونا_ویروس در ایران:
ابتکارات برای بهداشت عمومی یا ساختن گورهای جمعی!

بررسی توسط پنل بین المللی متخصصین پزشکی و کادر درمانی از اروپا و آمریکای شمالی و استرالیا#کرونا #CoronaVirusUpdates #coronavirushttps://www.pscp.tv/w/1ZkKzLveBVWJv 

Iran Freedom @4FreedominIran

Responses to #CoronaVirus Pan-Epidemic in Iran: Public Health Initiatives or Building Burial Pitts! A Detailed Analysis by International Panel of Medical & Public Health Experts #COVID19

pscp.tv

۱۷۶

اطلاعات و حریم شخصی آگهی‌های توییتر
۱۸۰ نفر دارند درباره این صحبت می‌کنند

در این کنفرانس دکتر فیروز دانشگری پرفسور جراحی در یونیورسیتی اوهایو، ضمن معرفی پنل بین‌المللی متخصصان پزشکی و کادر درمانی از اروپا و آمریکای شمالی و استرالیا گفت:

همان‌طور که می‌دانید بیماری کرونا ویروس در ماه گذشته و دو هفته گذشته کل امور جهان را مختل کرده. در این کنفرانس ما هیاتی بین‌المللی از کارشناسان پزشکی و سیاست‌های عام سلامتی از پزشکان سلامتی از سه قاره و ۷کشور را جمع کردیم تا سیاست‌ها و ابتکارات بهداشت عمومی را که در کشورهای مختلف در حال اجرا هست را ارائه دهیم.

مهمتر از همه ما اینجا هستیم تا سیاست‌های و رویکردهای فعلی در ایران، سرزمین زیبا و مادری‌مان که در حال حاضر بالاترین میزان مرگ و میر را از این بیماری داده را بررسی کنیم. این آمار بر اساس گزارشات مردم و نه بر اساس گزارشات رژیم آماده شده است.

اولین مهمان بین‌المللی را به شما معرفی می‌کنم. دکتر مسعود کاشفی

دکتر مسعود کاشفی از بلژیک پزشک خانواده و متخصص طب سوزنی: در ۳مارس سخنگوی مجلس اعلام کرد در میان نمایندگان ۲۳نفر از ۲۰۰نفر مثبت بوده؛ اگر این را در مورد مردم ایران حساب کنیم چیزی در حدود ۶میلیون می‌شود. این نظام یک نظام بحران‌زا است و سقف عملکردش احتکار ماسک و مواد است.

دکتر حسین وثیق- متخصص هماتولوژی از ایتالیا: ویروس کرونا با عدم رعایت بهداشت رشد می‌کند و همه می‌دانند اگر قرنطینه صورت نگیرد به‌صورت گسترده پخش می‌شود. وقتی رژیم کسی را قرنطینه نکرده چطور می‌شود آماری که رژیم می‌دهد درست باشد؟

این ویروس دارد به‌سرعت رشد می‌کند و تلفات می‌گیرد و نیاز به تخت بیمارستان و امکانات پزشکی دارد پس این آمار قابل مخفی کردن نیست. برای درمان باید رژیم را دور بزنیم. از سازمان بهداشت جهانی می‌خواهیم به ایران بیایند و کنترل را به‌دست بگیرند.

مهری عمرانی، سرپرستار از سوئد: زندانیان در معرض خطر خیلی جدی قرار دارند در زندان اوین، قزلحصار،گوهردشت و اردبیل زندانیان زیادی مبتلا شدند قرنطینه و جداسازی انجام نشده. زندانیان سیاسی کمترین امکانات را ندارند و تحت شکنجه هستند خطر برای آنها بیشتر است.

پنجشنبه شب در فشافویه یک زندانی تماس می‌گیره، به‌شدت سرفه می‌کرد و خبر ابتلای افراد بسیار زیادی را می‌دهد. این زندانی وضعیت را به سمفونی سرفه تشبیه کرده! زندانیان با خانواده‌هایشان تماس گرفته و خداحافظی می‌کنند.

دکتر سیامک بابااحمدی متخصص قلب از آلمان: ریشه این بحران را باید در ۴۰سال قبل و از زمان ورود خمینی جستجو کرد که گفت علت همه بدبختیها در دانشگاهها است و اقدام به زندانی کردن دانشجویان و روشنفکران کرد. سقف کار دولت پنهان‌کاری است.

حداکثر کاری که رهبر این رژیم کرد این بود که گفت دعا کنید تا خوب شوید! و بعد اقدام به احتکار ماسک و تجهیزات پزشکی کرد. تنها راه از بین بردن این ویروس، از بین بردن ویروس کرونای ولایت است.

در این کنفرانس اینترنتی پزشکان به سؤالات هموطنان پاسخ می‌دادند.

سؤال: در مورد این بیماری عوامل پیشگیری کننده چیست و سایر کشورها چه کاری کرده‌اند؟

دکتر علی صادق پور از استرالیا: بر جداسازی تأکید کرده و همه کشورها همین کار را کرده‌اند ولی رژیم ایران نکرده و کل کشور را در معرض خطر قرار داده.

دکتر سعید سجادی از آمریکا: در هر کشور دیگری حکومت آمار واقعی را ارائه می‌دهد ولی این در مورد ایران فرق دارد چرا که این رژیم به مردمش به چشم دشمن نگاه می‌کند به این دلیل است که مردم بر علیه این رژیم قیام می‌کنند.

دکتر فیروز دانشگری: به هموطنانمان در ایران که این برنامه را دنبال می‌کنند سلام و درود می‌فرستم ما دکترهای زیادی را در دنیا جمع کرده‌ایم تا به تراژدی کرونا در ایران پاسخ بدهیم و برای این درد پاسخی پیدا کنیم.

امکانات درمانی متعلق به مردم ایران است، رژیم همه امکانات را احتکار کرده است. حق را باید گرفت؛ باید در بیمارستانها و کلینیکها امکانات را از دست سپاه و بسیج بیرون کشید.

این ویروس از دو طریق منتقل می‌شود: ۱- در هوا زیاد نمی‌ماند ۲- در سطح صاف و سخت می‌ماند؛ مثل دیوار و میز ۲روز می‌ماند و تلاش کنید به این سطوح دست نزنید تلاش کنید تماس دست به‌صورت و دهان را کنترل کنید و به فرد مبتلا نزدیک نشوید.

دکتر پریسا کمالی از هلند: مردم ایران از امکانات پزشکی اولیه برای درمان این بیماری محروم هستند من نمی‌توانم تصور کنم که شرایط برای همکاران من در ایران چقدر سخت است رژیم ایران تمام تلاشش این است که اخبار واقعی را پنهان کند در حالی که آمار کشته‌شدگان ۴۵۰۰ نفر است.

دکتر اشرف زادشیر: سلام و درود به همکارانم در ایران دارم، که هیچ امکاناتی ندارند، همانجا می‌خوابند، ولی افراد رژیم بهترین امکانات را دارند، ما به‌عنوان همکاران شما، صدای شما هستیم.. کره زمین یکی هست و همه باهم مشترک هستیم و باید به ایران کمک کنیم.

حکومت ها درمان کرونا را در الویت کارهایشان گذاشته‌اند قرنطینه کرده و اقدامات لازم را کرده‌اند اما ایران مقامات پنهان‌کاری می‌کنند و مدیریتی نیست.

همان طور که خانم مریم رجوی تأکید کردند زندگی و جان مردم ایران هیچ ارزشی برای این آخوندها ندارد من معتقدم که مهمترین و اصلی‌ترین گام این است که سپاه پاسدارن و عوامل رژیم ایران از بیمارستانها بیرون انداخته شوند.

دکتر مایکل لدرمن از آمریکا متخصص بیماریهای عفونی: با توجه به تجربه من، این یک بیماری همه‌گیر است و یکی از جدی‌ترین کیس‌هایی است که تا الآن داشته‌ایم سیاست‌های متعددی وجود دارد برای پیشگیری از جمله شستن دستها و دست ندادن و پوشاندن سرفه.

۱- اهمیت رعایتهای فردی ۲-علائم بیماری را جدی بگیرید ۳-داروهایی هستند که به‌سرعت تصویب می‌شوند و در چند هفته آینده ممکن است بیرونی شود. مهمترین قضیه این‌که کنترل امکانات را مردم ایران باید به‌دست بگیرند

سؤال: رژیم ایران از حمله بیولوژیکی صحبت می‌کند موضوع چیست؟

دکتر لیدرمن: این ویروس در ووهان چین در بازار پیدا شد و یک ویروس مثل سارس است. حمله بیولوژیکی بی‌معنی است!

سؤال: رژیم ایران دارد یک سری از افراد مبتلا را به نقاط مختلف از جمله کردستان می‌فرستد آیا این یک نسل‌کشی نیست؟

دکترسجادی: گسترش این بیماری و فرستادن افراد مبتلا به مناطق دیگر برخلاق عقل سلیم است اولین اصل قرنطینه کردن است حتی باید یک شهر را قرنطینه کرد.

دکتر علی زاهدی از استرالیا: روحانی گفت اعتقادی به قرنطینه و اصول علمی روبه‌رو شدن با ویروس را رد کرد و گفت مال قرون وسطی است پیامی که از مردم ایران گرفتم این است که رژیم ایران فضا را پلیسی کرده است هیچ‌گونه اقدام پیشگیرانه‌ای صورت نگرفته است.

سؤال: رژیم ایران ستادی را به نام ستاد ویروس ایجاد کرده و پاسدار باقری را سر آن گذاشته!

دکتر سجادی: به‌خاطر ماهیت این رژیم تنها هدفش بقای حکومتش است. هر کاری می‌کند و هر ریسکی را می‌پذیرد تا نظامش را حفظ کند مردم ایران با دو بحران مواجهند یکی رژیم و یکی ویروس.

راه‌حل این است که به موضوع اصلی بپردازیم که همانا خود رژیم ایران است علت این‌که رژیم افراد مبتلا را به کردستان می‌فرستد این است که می‌خواهد همه را مبتلا کند تا از همدیگر فاصله بگیرند چرا که می‌ترسد مردم به هم نزدیک شوند و می‌خواهد که ترس ایجاد کند.

دکتر علی زاهدی: رژیم اول ترس ایجاد می‌کند دوم مردم را آرام می‌کند و می‌گوید شما تنها کسانی نیستید که مبتلا شده‌اید! سوم تعداد کشته‌ها عادی نیست رژیم مانند داعش دنبال کشتار است. رژیمی که سلاح به کشورها ارسال می‌کند مردم خودش را هم می‌کشد.

دکتر نریمان اردلان از ایتالیا: تا جایی که به سیستم‌های پیشرفته در جهان بر می‌گردد صاحب‌نظران علمی را مسئول کار می‌کنند دادن این مسئولیت به یک پاسدار به نام باقری برای کنترل این شرایط برای جلوگیری از اعتراض است. به هر صورت سیل مردم به خیابان‌ها خواهند ریخت.

این ویروس تهاجمی است آنچه که وارد بدن ما می‌کند مجاری تنفسی و دست‌ها هستند.در تماس با مردم تماسهای فیزیکی را به صفر برسانیم فاصله ۲متر را حفظ کنیم خطرناک‌ترین وسیله نقل این ویروس قطره‌های آب دهان که با سرفه منتقل می‌شود.

دکتر علی زاهدی: ما هیچ راهی نداریم بجز این‌که به‌طور مستقیم کمک بخواهیم و به‌طور میدانی کمک بکند. وضعیت بسیار بسیار نگران‌کننده است رژیم هیچ نقشه‌ای برای جلوگیری از این ویروس ندارد. ما هیچ راهی نداریم بجز این‌که سازمان بهداشت به‌صورت میدانی وارد شود.

دکتر ولی افسری: پیشنهاد دارم یک انجمن پزشکی در خارج کشور تشکیل بدهیم تا از این طریق از سازمانهای بین‌المللی خواهان رسیدن کمک به مردم ایران بدون واسطه و به‌طور مستقیم باشیم. و هم‌چنین در اسرع وقت گروه‌های تحقیقاتی به زندانها ارسال شودو خواهان آزادی زندانیان شود.