اقدامات ویژه مراقبت از ابتلا به کرونا در آلبانی

  • 1398/12/25

اقدامات مراقبتی در آلبانی در مبارزه با کرونا

اقدامات مراقبتی در آلبانی در مبارزه با کرونا

در آلبانی شمار مبتلایان به بیماری کرونا به۴۲تن رسید. دو تن از مبتلایان پزشک هستند. در ۲۴ساعت گذشته تنها ۴تن به‌شمار مبتلایان اضافه شده است.

ادی راما نخست‌وزیر آلبانی تدابیر شدیدتری را برای جلوگیری از گسترش کرونا اتخاذ کرد و استفاده از پارک‌های تفریحی و دریاچه مصنوعی تیرانا را هم متوقف کرد.

وی هم‌چنین اعلام کرد: تمام کسانی که از روز دوشنبه به بعد مجبورند برای کار در بخش دولتی یا خصوصی بروند، می‌توانند تا ساعت ۸صبح و از ساعت ۱۶تا ۱۷بعدازظهر از خودروهای خود استفاده کنند. حرکت وسایل نقلیه که توسط دولت مجاز نیستند ممنوع است. هر کس این قانون را نقض کند با مجازات تعلیق و توقیف وسایل نقلیه روبه‌رو خواهد شد.

نخست وزیر آلبانی درباره محدودیت‌های جدید گفت: تقویت اقدامات لازم است زیرا اگر گسترش ویروس را کاهش ندهیم، تعداد کسانی که باید در بیمارستان بستری شوند بسیار بیشتر از تختها خواهد بود.

رهبر گروه پارلمانی حزب سوسیالیست آلبانی همه پزشکان این کشور را دعوت کرد تا در مبارزه با ویروس کرونا شرکت کنند.

وی گفت: وضعیت ایجاد شده بر اثر ویروس کرونا بدون شک یک چالش است و همکاری هر فردی را می‌طلبد. در حال حاضر، سیستم بهداشتی برای مقابله با این وضعیت غیرمعمول بسیج شده است. هر چه زودتر در این نبرد پیروز شویم، زودتر به‌حالت عادی بر می‌گردیم.

سفیر اتحادیه اروپا در آلبانی روز یکشنبه تلاشهای شبانه‌روزی کادر پزشکی و بهداشتی آلبانی را که تحت فشار عظیمی برای حفاظت از مردم در مقابل ویروس کرونا قرار دارند، تحسین و ستایش کرد.