نگرانی بین‌المللی از گسترش فاجعه کرونا در ایران و سرایت آن به سایر کشورها

  • 1398/12/17

گسترش کرونا در ایران

گسترش کرونا در ایران

خبرگزاری آسوشیتدپرس روز ۱۷ اسفند گزارش داد رژیم ایران عامل یکی از بدترین موارد شیوع ویروس کرونا در جهان است. نگرانی در مورد ویروس کرونا و اعتبار زوال‌یافته رژیم ایران، تبدیل به چالشی برای سران آن شده است.

نیویورک تایمز روز ۱۷ اسفند نوشت: رژیم ایران در شروع تأکید داشت همه چیز روبراه است ولی الآن می‌گوید هزاران نفر مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند.شیوع کرونا در چندین کشور مربوط به افرادی است که از ایران برگشته‌اند.

خبرگزاری رویترز روز ۱۷ اسفند نوشت: آمریکا در ارتباط با ویروس کرونا به آمریکاییان برای سفر به جمهوری آذربایجان و ترکمنستان به‌خاطر همسایگی آنها با ایران هشدار داد

خبرگزاری رویترز اعلام کرد: پزشکان و بیمارستانهای کانادا اولین بیماران کرونا در این کشور را که در ارتباط با ایران بودند قبل از شیوع گسترده ویروس کرونا در ایران کشف کرده بودند.

مبتلا شدن یک زن ۳۰ساله در استان بریتیش کلمبیا که به ایران سفر کرده بود در ۲۰فوریه اعلام شد.

تا ۳مارس پنج مورد دیگر از ابتلا به کرونا در ارتباط با ایران در همین استان شناسایی شده است.

آسوشیتدپرس روز ۱۷اسفند نوشت: وزارت بهداری امارات متحده خبر داد: دو تن دیگر از مبتلایان به کرونا از ایران آمده‌اند.

امارات متحده برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا پروازهای هوایی به ایران و از ایران را متوقف کرده است.

سایت اینفوسورهوی اندونزی روز ۱۷اسفند نوشت: اندونزی ورود مسافران خارجی از ایران را ممنوع کرد. وزارت‌خارجه اندونزی گفت این کشور ورود مسافران خارجی یا عبور ترانزیت از اندونزی را در رابطه با کسانی که به ایران سفر کرده‌اند ممنوع کرد.

در ایتالیا شمار مبتلایان به کرونا ۴۶۳۶تن اعلام شد. شمار قربانیان به ۱۹۷تن رسیده است. این کشور تدابیر بسیار شدیدی برای مقابله با گسترش کرونا اتخاذ کرده است. از اختصاص بیمارستانهای متعدد تا قرنطینه کردن برخی مناطق این کشور.

خبرگزاری رویترز روز ۱۷اسفند نوشت: در فرانسه اعلام شد  جان باختگان کرونا در این کشورتا روز شنبه به ۱۱ نفر رسیده است.

وزارت بهداری گفت  فرانسه در حال حاضر ۷۱۶ مورد تائید شده ابتلا به ویروس کرونا دارد