بایکوت گسترده نمایش انتخابات، حذف شرط ثبت اثر انگشت و شناسنامه عکس‌دار برای تقلبات نجومی

ایران – نمایش انتخابات، شماره ۷

  • اطلاعیه شورای ملی مقاومت ایران
  • 1398/12/02

اطلاعیه دبیرخانه شورای  ملی مقاومت ایران

اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

بنا‌ به گزارشهای رسیده از ۲۶ استان از ۳۱ استان کشور، تا ساعت ۱۵ به وقت محلی، نمایش انتخابات با تحریم گسترده مواجه شده است و حوزه‌های رأی‌گیری به‌شدت خلوت می‌باشند.

رژیم برای پر کردن صندوقها با آراء جعلی و تکراری در اولین ساعات امروز شرط ثبت اثر انگشت برای رآی دهندگان را حذف کرد. ساعتی بعد اطلاعیه شماره ۲۵ستاد انتخاباتی رژیم آخوندی اعلام کرد دارندگان شناسنامه بدون عکس نیز می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

آخوند آل هاشم، نماینده خامنه‌ای، در تبریز علت خلوت بودن شعبه‌های اخذ رآی و عدم شرکت مردم در انتخابات را تبلیغات «دشمنان و شبکه‌های معاند به بهانه ویروس کرونا» توصیف کرد و گفت: «تبلیغات راه انداختند تا مردم در انتخابات شرکت نکنند».

آخوند احمد علم‌الهدی، نماینده خامنه‌ای در استان خراسان، در نماز جمعه امروز مشهد در وحشت از تحریم سراسری انتخابات با تحریف جمله‌ای از پیامبر اسلام، به‌نحو مضحکی نتیجه‌گیری کرد که «هر کس رأی ندهد، مسلمان نیست».

مجید انصاری، یکی از کاندیداهای نمایش انتخابات، ظهر امروز تلویحاَ اذعان کرد که صبح امروز حوزه‌ها خلوت بوده است و ابراز امیدواری کرد که «انشاالله که مشارکت مردم طی ساعات آینده بهتربشود».

بازار انتخابات به‌حدی کساد است که در سنندج، به‌دلیل خودداری مردم از مراجعه به حوزه‌های رأی‌گیری، رژیم صندوقهای رأی را به درب منازل مردم برده است، اما آنها از باز کردن درب خودداری می‌کنند. رژیم هم‌چنین شماری از مردم را از مناطق مختلف، به‌خصوص استانهای لرستان و کهکیلویه و بویر احمد، با ۱۵۰۰ اتوبوس به تهران اعزام کرده است که با حضور در حوزه‌ها، آنها را شلوغ تر نشان بدهد.

رژیم آخوندی هم‌چنین زندانیان را تهدید کرده است که اگر رأی ندهند، از مرخصی و آزادی مشروط محروم خواهند شد.

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

دوم اسفند ۱۳۹۸(۲۱فوریه ۲۰۲۰)