قیام در عراق – در میدان خلانی بغداد یکی از جوانان هدف گلوله لباس شخصیها قرار گرفت و به شهادت رسید + فیلم

 • 1398/11/05

میدان تحریر بغداد

میدان تحریر بغداد

در میدان خلانی بغداد یکی از جوانان امدادگر قیام کننده با شلیک گلوله مزدوران و لباس شخصی‌های وابسته به رژیم آخوندی از پشت هدف قرار گرفت و به شهادت رسید.

تظاهرات شبانه دانشجویان میسان در حمایت از قیام کنندگان

تظاهرات مردم و جوانان کوت

میدان تحریر بغداد

تظاهرات مردم بصره در حمایت از قیام کنندگان

مادر یکی از شهیدان در میدان تحریر بغداد

شعار تظاهرات کنندگان علیه رژیم آخوندی و مزدورانش در عراق

کوت – تظاهرات مردم و جوانان در حمایت از قیام کنندگان در میادین تظاهرات

قرنه – بصره – حضور مردم در خیابانها در حمایت از تظاهرات کنندگان و علیه دخالتهای رژیم آخوندی

العماره – تظاهرات مردم و جوانان علیه شبه نظامیان و مزدوران رژیم آخوندی

میدان تحریر – تظاهرات مردم و جوانان در پاسخ به حمله مزدوران رژیم آخوندی

تظاهرات شبانه مردم و جوانان نجف

در بصره خودروهای شخصی مزدوران خامنه‌ای و نیروهای مقتدی صدر به سمت مردم وجوانان در میدان تظاهرات شلیک کردند. به گفته شاهدان یکی از مردم حاضر در صحنه مجروح شده است.

کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر عراق طی بیانیه درباره شکست ضد تظاهرات مقتدی صدر و بسیجیان رژیم آخوندی در روزجمعه  اعلام کرد وقایع روز جمعه در بغداد، شکست رهبران شبه نظامیان وابسته به (رژیم) ایران و کسانی که در قم و تهران بیتوته کرده اند را  به اثبات رساند. آنها در جذب جمعیت به اصطلاح ”میلیونی“ کذایی، شکست خوردند. تجمعات آنها در ساعاتی چند، بدلیل اختلافات عمیقی که بین شبه نظامیان سرخورده وابسته به (رژیم) ایران، وجود دارد، از هم گسست. تجمع آنها بدلیل ناحق بودن آرمانشان، و مقاصد سوء آنها علیه انقلاب و انقلابیون، خیلی زودی از هم پاشید. چرا که این تجمعات ناچیز، با فرمان ولی فقیه سفیه انجام شده است که هیچ ربطی به عراق و مردم عراق ندارد. در این تجمع، علیرغم برخورداری از همه امکانات پشتیبانی توسط ارگانهای دولت مستعفی منطقه سبز ، فقط مزدوران و میوه چینان و یا افرادی بالاجبار شرکت داشتند. حتی همین افراد سریعا علیه کسانی که آنها را آورده بودند و به آنها پول حرام داده بودند، برآشفتند و شعارهایی علیه (رژیم) ایران و مزدوران وابسته به آن و علیه رهبران تشنه به خون مردم عراق سردادند.

بصره – شعار قیام کنندگان علیه مقتدی صدر

بغداد -۵بهمن ؛ حماسه‌هایی که توسط جوانان انقلابی خلق میشود
یکی از جوانان انقلابی با بدن خودش بر روی گاز اشک آور خوابیده که آنرا خاموش کند تا دیگران را مسموم نکند.

شعار تظاهرات کنندگان در بصره علیه مقتدی صدر: یامقتدی یا دودة ذب العمامة السودة – ای مقتدی کرم – این عمامه سیاه را دور بینداز

 • در ناصریه در اثر حمله نیروهای امنیتی وابسته به رژیم آخوندی به قیام  کنندگان در پل  فهد ۳نفر شهید و ۲۱نفر مجروح شدند.
 •  رویترز – نیروهای امنیتی عراق روز شنبه محل اصلی اعتراضات در بغداد را مورد حمله قرار دادند و در شهرهای جنوبی سعی کردند اعتراض کنندگان را از محل خود بیرون کنند و برای اینکار به گاز اشک آور و گلوله متوسل شدند که طی آن ۴نفر کشته و دهها نفر دیگر به گفته پلیس و منابع پزشکی مجروح شدند.

ناصریه – پل فهد – شلیک نیروهای امنیتی به مردم و جوانان – ۵بهمن۹۸

جزئیاتی از اخبار امروز میدانهای قیام در عراق:

شعار قیام‌کنندگان در میدان تحریر بغداد: نه به‌ مقتدی صدر، نه به‌ هادی عامری، آزادی برای عراق

 • بعد از شکست ضدتظاهرات آخوند مقتدی صدر و بسیجیان حشدالشعبی و سایر مزدوران خامنه‌ای در عراق در روز جمعه، نیروهای سرکوبگر حکومت دست‌نشانده ولایت فقیه روز شنبه به‌ میادین و اماکن تجمع قیام‌کنندگان عراقی در بغداد و استانهای جنوبی حمله کردند و با مقاومت و مقابله قیام‌کنندگان عراقی روبه روشدند.

شهر نجف میدان  صدرین:

 • قیام‌کنندگان و مردم با سردادن شعارهایی علیه سرسپردگان و مزدوران خامنه‌ای فریاد می‌زدند: نه به‌ مقتدی صدر، نه به‌ هادی عامری، آزادی برای عراق.
 • در جریان حملات وحشیانه وحوش ولایت فقیه در روز شنبه، شماری از قیام‌کنندگان عراقی شهید و مجروح شدند و برخی از چادرهای قیام‌کنندگان به‌آتش کشیده شد، اما قیام‌کنندگان با برپا کردن چادرهای جدید، در برابر آنها به‌ مقاومت برخاستند.

 • در بغداد نیروهای سرکوبگر حکومتی همراه با وحوش خامنه‌ای در اتوبان محمد قاسم، میدان طیران، پل سنک،میدان خلانی و میدان تحریر حمله کردند و با شلیک مستقیم گلوله‌های جنگی به‌روی تظاهرکنندگان آتش گشودند. اما قیام‌کنندگان با شجاعت از سنگرهای انقلاب دفاع کردند.

 • کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر عراق طی یک فراخوان فوری به‌ جوانان آزاده و دانشجویان انقلابی خواستار حضور آنان در میدان تحریر بغداد و سایر میدانهای تحصن شد تا از دستآوردهای انقلاب در برابر یورش نیروهای سرکوبگر حفاظت کنند. به‌دنبال این فراخوان و اجتماع عظیم مردم در میدان تحریر، قیام‌کنندگان و مردم با سردادن شعارهایی علیه سرسپردگان و مزدوران خامنه‌ای فریاد می‌زدند: نه به‌ مقتدی صدر، نه به‌ هادی عامری، آزادی برای عراق:
 • الرافدین گزارش داد: ‌تعداد زیادی از ساکنان بغداد در همبستگی با جوانان شورشی به‌یاری آنها در میدانهای خلانی، وثبه و میدان تحریر شتافتند. نیروهای سرکوبگر حکومتی تعدادی از چادرهای اعتصاب‌کنندگان از جمله چادرهای امداد پزشکی را به‌آتش کشیدند و به‌روی مردمی که برای خاموش کردن آتش آمده بودند آتش گشودند. در میدان تحریر تعدادی از تظاهرکنندگان بر اثر شلیک مستقیم مجروح و تعداد زیادی بر اثر شدت گازهای اشک‌آور دچار حالت خفگی شدند. به‌گزارش اسکای نیوز جنگ و گریز در اطراف میدان تحریر هم‌چنان ادامه دارد
 • در ناصریه جوانان شورشی حمله وحوش خامنه‌ای به‌ اعتصاب کنندگان در پل فهد و اتوبان بین‌المللی ذی‌قار را درهم شکستند و آنها را فراری دادند.
 • هزاران تن از مردم ذی‌قار برای همبستگی و یاری انقلابیون به‌میدان حبوبی در مرکز شهر ناصریه شتافتند.
 • در بصره نیروهای سرکوبگر به‌میدان اعتصاب در مرکز این شهر حمله کردند و چادرهای اعتصاب‌کنندگان را به‌آتش کشیدند. وحوش خامنه‌ای در بصره با الگو برداری از پاسداران رژیم آخوندی در ایران ماشینهایی را که در اطراف میدان اعتصاب پارک شده بودند را تخریب کردند
 • در کربلا تظاهرکنندگان به‌ بستن پل و خیابان سنائر در وسط شهر ادامه دادند و شبه‌نظامیان رژیم با پرتاب کوکتل مولوتوف به‌ میدانهای تحصن در کربلا حمله کردند. در پی فراخوان تظاهرکنندگان، تمامی ادارات دولتی در کربلا دست به‌ اعتصاب زدند.
 • در قادسیه قیام‌کنندگان برای هفتمین روز پی‌درپی اتوبان بین‌المللی بغداد – قادسیه را بستند و در نجف جوانان شورشی در اعتراض به‌آتش زدن چادرهای اعتصاب‌کنندگان در بصره خیابانهای نجف را با آتش زدن لاستیک مسدود کردند.

بعد از حمله نیروهای دولتی و شبه‌نظامیان به‌ میدانهای مختلف، در عموم استانها از جمله بصره، نجف، میدان خلانی بغداد، بابل… انقلابیون به‌ نصب مجدد چادرها اقدام کردند.

بعد از فراخوان کمیته انقلاب اکتبر برای پیوستن مردم به‌ میدانهای تجمع، جوانان شروع به‌ آمدن به‌این میدانها کردند.‌

از صبح امروز نیروهای دولتی به‌همراه شبه‌نظامیان به‌ میدانهای مختلف حمله کردند. در همه میدانها جوانان به‌ دفاع برخاستند و عقب ننشستند و مجدداً شروع به‌ نصب چادرهای جدید و بسیج مردم کردند.

فراخوان کمیته انقلاب اکتبر عراق به‌ تظاهرات جمعه ۳۱ژانویه ۲۰۲۰

به انقلابیون در تمامی اماکن: موعد ما ۳۱ژانویه در تمامی میدانهای پیکار و خروش، تا تمامی جهان بدانند که چه کسانی انقلابی و چه کسانی نفوذی هستند…موعد ما روز جمعه.

آیا جمعه نزدیک نیست؟

کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر

بغداد ۲۵ژانویه ۲۰۲۰(۵بهمن ۹۸)

ای انقلابیون و ای آزادگان؛ شما را به‌ خروج از خانه‌هایتان در تمامی استانهای عراق و بشکل گسترده برای پیروزی انقلاب و یاری انقلابیون فرا می‌خوانیم، ما روز جمعه ۳۱ژانویه ۲۰۲۰منتظر شما هستیم تا به فاسدین و شبه‌نظامیان آنها این پیام را بدهیم: انقلاب استمرار دارد و کسی نمی‌تواند، حتی اگر تلاش کند، عزم مردان آنرا فرو نشاند، زیرا که خون شهدا عزم مان را راسخ‌تر می‌کند و صبر و بردباری برای کسب پیروزی بر پافشاری‌مان می‌افزاید.

کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر

بغداد ۲۵ژانویه ۲۰۲۰(۵بهمن ۹۸)

کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر

پاسخ بزرگ انقلابیون عراق به‌ کسانی که گمان می‌کنند بعد از تظاهرات شبه‌نظامیان، انقلابیون دچار ضعف شده‌اند، تظاهرات ملیونی است که زمین را در زیر پای فاسدین و کسانی که به‌آنها وفادارند به‌لرزه در خواهد آورد، اگر شما رژیم ایران را دارید، ما خدا را داریم که شما و رژیم ایران را خلق کرده است…

برای پیروزی انقلابتان بشتابید، اما شعار ما: خدا مولای ما است، میهن امانت ما است و انقلاب آرزوی ما است و پیروزی از آنِ ما است.

کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر

بغداد ۲۵ژانویه ۲۰۲۰(۵بهمن ۹۸)

در ناصریه در  پی حمله نیروهای حشدالشعبی و مزدوران رژیم ایران به تظاهرات کنندگان یک نفر شهید و ۷نفر مجروح شدند. مردم و عشایر شهر از صبح امروز در خیابانهای ناصریه برای  کمک به جوانان  قیام کننده تجمع و تظاهرات کردند.

در پی حمله نیروهای مزدور عراقی و شبه‌نظامیان به‌میدان تحریر و میادین وثبه و خلانی، کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر در فراخوانی از مردم و جوانان عراق خواست به‌ میادین قیام در بغداد و سایر شهرها حضور پیدا کنند. در بخشی از این بیانیه آمده است:

جوانان آزاده و دانشجویان انقلابی‌مان

خواهشمندیم که همین الآن به‌میدان تحریر و سایر میدانهای قیام در استانهای میهن بپیوندید. این میدانها و خصوصاً میدان تحریر در معرض خطر هستند و نیروهای سرکوبگر در تلاشتند تا از چند معبر یعنی «گیلانی، طیران و سعدون» به‌میدان تحریر تهاجم کنند. منتظر شما برادران انقلابی هستیم. بدانید که این انقلاب، عراقی بوده و عراقی باقی خواهند ماند و خروج گروهی تحت فرمان و بسیار اندک در مقایسه با مردم قیام‌آفرین در اراده‌اش تاثیری نخواهد داشت. ای عزیزان ما منتظر شما هستیم. ما بین دو گزینه قرار داریم و گزینه سومی وجود ندارد یا در کنار عراق و مردم آن هستیم و یا در کنار احزاب و شبه‌نظامیان آن…همیشه سالم و پایدار برای میهن باقی بمانید.

کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر

خبرگزاری رویترز نوشت: در حمله صبح امروز نیروهای دولتی در بغداد و میدان تحریر دولت اقدام به‌برداشتن تی‌والها اقدام کرد و با اعتراض کنندگان درگیر شد و ۷نفر مجروح شدند. در بصره پلیس شبانه به‌تجمع معترضان حمله کرد تا محل اصلی آنها را جمع کند و ۱۶نفر در بصره دستگیر شدند.

صبح روز شنبه ۵بهمن۹۸نیروهای نیروهای امنیتی و شبه‌نظامیان وابسته به‌رژیم ایران به‌جوانان و مردم مستقر در میدان خلانی، وثبه و سنک بغداد حمله کردند و چادرهای و محل استقرار آنها را به‌آتش کشیدند و از بین بردند.

نیروهای امنیتی در شروع دیوارهای بتونی در میدان خلانی را با جراثقال برداشتند و مسیر حمله وحوش به‌جوانان و مردم مستقر در میدانهای خلانی و وثبه را هموار کنند.

در دیوانیه جوانان و مردم دیوانیه اتوبان بین‌المللی را بستند.

شب گذشته مزدوران و شبه‌نظامیان رژیم آخوندی در بصره چادرهای قیام‌کنندگان در میدان تظاهرات بصره را به‌آتش کشیدند.

روز گذشته در اتوبان محمد قاسم، شبه‌نظامیان به‌یکی از جوانان قیام‌کننده گلوله اشک‌آور به‌صورت مستقیم شلیک کردند.

در سماوه روز گذشته دختران شجاع عراقی در پاسخ به‌ضدتظاهرات حکومتی مقتدا صدر و هادی عامری به‌خیابان‌ها آمدند و شعار دادند: لا مقتدی و لا هادی تضل حره بلادی (نه به‌مقتدا نه به‌هادی کشورم آزاد باقی می‌ماند)

در بغداد- پس از تبلیغات گسترده رژیم آخوندی برای برپایی ضدتظاهراتی در بغداد با الگوی نمایشهای جنازهگردانی قاسم سلیمانی با صحنه‌گردانی مقتدی صدر و سرکردگان بسیج حشدالشعبی و کتائب حزب‌الشیطان و عصائب و سپاه بدر در جادریه، دانشجویان و مردم قیام‌کننده در زیر پل میدان تحریر بغداد تجمع کردند و شعار لا مقتدی ولا هادی حره تضل بلادی سر دادند.

اسکای نیوز گزارش داد: نیروهای ضدشورش موج دستگیریهای گسترده به‌راه انداخته است و با استفاده از گلوله جنگی و گاز اشک‌آور و باتون برای متفرق کردن معترضانی که تعداد زیادی از خیابانهای کربلا را بسته‌اند اقدام کرده است. طبعاً تمامی ادارات استان فراخوان تظاهر کنندگان مبنی بر اعتصاب را اجرا کرده‌اند.
در بغداد تظاهر کنندگان به‌بستن اتوبان اصلی بغداد یعنی محمد قاسم به‌رغم تلاشهای مستمر نیروهای امنیتی برای باز گشایی راه ادامه می‌دهند.

تلویزیون العربیه درباره وقایع عراق در روز گذشته نوشت: برخی منابع پزشکی گزارش کردند که از سرگیری درگیریها بین تظاهر کنندگان و نیروهای امنیتی در اتوبان محمد قاسم ۶کشته به‌دنبال داشته است. این منابع گفتند آنها، دو کشته که از ناحیه سر مورد اصابت مستقیم قرار گرفته بودند و بیش از ۷۰مجروح از جمله مواردی که دچار اختلال تنفسی شده‌اند را به‌ثبت رسانده‌اند.

با از سرگیری درگیریها بین نیروهای امنیتی و تظاهر کنندگان در اتوبان محمد قاسم، بغداد شاهد یک روز خونین دیگر بود. برخی منابع پزشکی گزارش کردند که تنها در تظاهرات بغداد ظرف ۲۴ساعت گذشته دهها کشته و مجروح بر جای مانده است. بنا‌ به‌گفته این منابع در میان کشته‌شدگان برخی، بر اثر اصابت مستقیم گلوله جنگی در ناحیه سر جان‌ باخته‌اند. اعتراضات در استانهای جنوبی شامل بابل، کربلا، نجف، واسط، میسان، مثنی و دیوانیه نیز ادامه یافت و تظاهر کنندگان هم‌چنان راهها را در مقابل کامیونها و تانکرها مسدود نموده‌اند.