شریعتمداری به‌ظریف: جنابعالی وزیر خارجه کدام ایران هستید؟!

  • 1398/11/06

حسین شریعتمداری

حسین شریعتمداری

حسین شریعتمداری گرداننده روزنامه حکومتی کیهان روز ۶ بهمن ۹۸ درباره صحبت محمد جواد ظریف که گفته بود ما هنوز در پای میز مذاکره هستیم و این آنها بودند که میز مذاکره را ترک کردند، پرسید جنابعالی وزیر خارجه کدام ایران هستید؟!

جواد ظریف که با اشپیگل مصاحبه می‌کرد در مورد احتمال مذاکره با آمریکا گفته بود برای ما مهم نیست که چه کسی در کاخ‌سفید نشسته است. مهم است که آنها چگونه رفتار می‌کنند. دولت ترامپ می‌تواند گذشته خود را اصلاح کند، تحریم‌ها را برداشته و به‌میز مذاکره برگردد. ما هنوز در پای میز مذاکره هستیم و این آنها بودند که میز مذاکره را ترک کردند!

شریعتمداری که از پاره کردن و سوزاندن عکسهای قاسم سلیمانی به‌شدت ناراحت بود، نعل را وارونه می‌زد و گفت که میلیونها نفر در جهان اسلام به‌سوگ قاسم سلیمانی نشستند.

وی هم‌چنین صحبت‌های خامنه‌ای ولی‌فقیه ارتجاع در نمایش جمعه را بگونه‌ای دیگر تفسیر کرد و گفت که ایشان تأکید فرمودند ما از مذاکره هم ابایی نداریم، البته نه مذاکره با آمریکا؛ بلکه از مذاکره با دیگران ابایی نداریم. مذاکره نه از موضع ضعف بلکه از موضع قوت و قدرت.

شریعتمداری به‌ پوشالی بودن صحبت‌های خامنه‌ای و این‌که حتی نفرات نظام هم به‌آن توجهی ندارند اشاره کرد و گفت: ولی عده‌یی اصرار دارند بیانات حضرت آقا را در حد و اندازه یک توصیه اخلاقی جلوه دهند.

وی با هدف قرار دادن ظریف اضافه کرد: آمریکا با همه توان در پی آن است که از ایران اسلامی صدایی متفاوت و مغایر با صدای انقلاب بشنود و متأسفانه آقای ظریف بی‌آن که بدانند، با اظهارات خویش در مصاحبه با اشپیگل این فرصت را در اختیار دشمن قرار داده‌اند!

شریعتمداری با اشاره به‌صحبت خامنه‌ای که با یک دست پس می‌زند و با دست دیگر مذاکره را پیش می‌افزود، مذاکره با آمریکا به‌رغم عهد شکنیهای پی‌درپی و جنایات بی‌شماری که علیه مردم کشور مان مرتکب شده است سم مهلک است.