خبرگزاری فرانسه: در درگیریهای لبنان در بیروت حدود ۴۰۰نفر مجروح شدند

  • 1398/10/29

درگیریها در بیروت - لبنان

درگیریها در بیروت – لبنان

خبرگزاری فرانسه گزارش داد حدود ۴۰۰نفر در اعتراضات بیروت در درگیری با نیروهای امنیتی مجروح شدند.

خبرگزاری فرانسه افزود: درگیریها و تنشها در لبنان شعله‌ور شده‌ است. تظاهر کنندگان خشمگین با نیروهای امنیتی درگیر شدند. نیروهای امنیتی با گاز اشک‌آور و آب فشار قوی به تظاهر کنندگان حمله کردند

آسوشیتدپرس در رابطه با درگیریهای لبنان گزارش داد: شورش در لبنان علیه هیأت حاکمه بالا گرفته است. هزاران تظاهر کننده در نزدیکی پارلمان لبنان با نیروهای امنیتی درگیر شدند. نیروهای امنیتی گاز اشک‌آور شلیک کردند.

العربیه نوشت: تظاهرات‌کنندگان در اطراف میدان نجمه نزدیک به پارلمان لبنان موانع فولادی حدفاصل دو سوی خیابان را به سمت نیروهای امنیتی پرتاب کرده و کوشیدند تا از نرده‌های آهنی اطراف مجلس عبور کنند.
معترضان با متهم کردن نیروهای امنیتی به شلیک گلوله‌های پلاستیکی در منطقه اطراف پارلمان در مقام پاسخگوئی، مبادرت به پرتاب سنگ به سوی نیروهای امنیتی کردند.

به‌گفته پلیس لبنان، نیروهای ضدشورش در یکی از ورودیهای مجلس نمایندگان هدف خشونت شدید و مستقیم قرار گرفته‌اند.

هزاران تظاهر کننده روز شنبه ۱۸ژانویه به خیابان ریختند و شعارهای تندی علیه دولت لبنان و مسئولان این کشور سر دادند، از جمله مردم خواهان سرنگونی کلیت نظام در لبنان شدند. در همین حال نیروهای امنیتی نیز موانع آهنی و سیم خاردار را در ورودی‌های مجلس نمایندگان نصب کرده و سپس برای متفرق کردن تظاهر کنندگان به استفاده از آبپاش‌های پر فشار متوسل‌ شدند.