خروش ایرانیان آزاده برای حمایت از قیام مردم ایران در ایتالیا، استکهلم، یوتوبوری و آرهوس

  • 1398/10/27

حمایت از قیام مردم ایران در ایتالیا

حمایت از قیام مردم ایران در ایتالیا

  • خروش ایرانیان در کشورهای مختلف جهان در حمایت از قیام مردم ایران
  • گرامی‌داشت قربانیان سقوط هواپیمای مسافربری با موشک سپاه خامنه‌ای در ایتالیا

در گردهمایی ایرانیان آزاده در رم برای گرامی‌داشت قربانیان سقوط هواپیمای مسافربری با موشک سپاه خامنه‌ای رضا اولیاء هنرمند عضو شورای ملی مقاومت گفت: برنامه سرنگونی این هواپیما دقیقاً منطبق است با شیوه سرکوب و کشتار مردم توسط این رژیم خونخوار که در طول چهل سال دست به کشتار روشنفکران و آزادیخواهان و زحمتکشان و جوانان و زنان ایران، که برای به دست آوردن آزادی در مقابل رژیم ایستادگی کردند، زده است. شورای ملی مقاومت ایران همراه و یکصدا با مردم بپاخاسته ایران با تمام توان خود درصدد سرنگونی رژیم ضدبشری آخوندی بوده و خواستار استمرار مقاومت تا سرنگونی و حذف ولایت و این خونخوارانِ قدرت طلب است.

سرجو دِلیا رئیس انجمن حقوق‌بشری به قابیل دست نزنید گفت:

امسال سال تعیین‌کننده‌یی است و رژیم در بحرانهای لاعلاج دست و پا می‌زند. کشورهای غربی با نقض اصول دموکراتیک و حقوق‌بشر از رژیم ایران حمایت کردند، اما ایمان داریم رژیمی که پایه‌اش را بر ظلم گذاشته است آینده ندارد ما خواهان سرنگونی رژیم ایران و برقراری دمکراسی و احترام به حقوق‌بشر در ایران هستیم. من خودم را جزیی از مقاومت ایران می‌دانم، مقاومتی که برای آزادی همه ما مبارزه می‌کند.

الیزابتا زامپاروتی گفت: مردم عکسهای قاسم سلیمانی را در خیابانهای ایران پاره می‌کنند، چرا که او را یک قاتل و جنایتکار می‌دانند. چرا که هنوز کشتار بیرحمانه بیش از ۱۵۰۰نفر را از یاد نبرده‌اند. یادآوری می‌کنم که رئیسی، مسئول قتل ۳۰۰۰۰زندانی سیاسی است که هم‌اکنون در رأس قوهٔ قضاییه قرار دارد. این افراد باید به دادگاه‌های بین‌المللی کشانده شده و محاکمه شوند. رژیم حاکم بر ایران باید سرنگون شود. این خواست مردم ایران است و ما از این خواسته حمایت می‌کنیم.

مهرداد قادری مسئول روابط خارجی سازمان چریک‌های فدایی خلق ایران گفت:

رژیم آخوندی بعد از دروغهای بیشمار سرانجام مجبور شد بگوید که مسئول سقوط هواپیما بوده است. رژیم ایران با این عمل می‌خواهد به عمر ننگینش ادامه دهد، اما دیگر بسیار دیر است و عمر رژیم آخوندی به پایان رسیده است.

امروز مردم ایران در تمام شهرهای کشور علیه رژیم دست به تظاهرات‌ زده‌اند. ما از کشورهای غربی می‌خواهیم که دست از حمایت و مماشات با رژیم ایران بردارند، چرا که این رژیم نمی‌تواند حتی منافع تجاری آنان را هم تأمین کند.

دکتر نریمان اردلان نماینده اتحادیه انجمنهای ایرانی در ایتالیا در این مراسم گفت:

ما باز هم در اینجا و برای حمایت از جوانان شورشی در خیابانهای ایران هستیم. هلاکت قاسم سلیمانی، عصای دست خامنه‌ای ضربه‌ای به تمامیت رژیم آخوندی بود ما هواداران مقاومت ایران از جامعه جهانی و از دولت ایتالیا می‌خواهیم که چشمهای خودشان را باز کنند و ببینند که رژیم آخوندی در حال سرنگونی است؛ اگر نجنبند فردا دیر است. من رو به جوانان دلیر ایرانی می‌گویم که ما با آنها هستیم و در کنارشان تا پیروزی خواهیم ماند.

در این گردهمایی اسماعیل محدث نیز طی سخنانی به مبارزات مردم و جوانان ایران برای آزادی پرداخت و در ادامه جوانان حامی مقاومت مردم ایران در رم با بازماندگان سقوط هواپیمای مسافربری توسط پاسداران جنایتکار ابراز همدردی کردند.

خروش ایرانیان در کشورهای استکهلم، یوتوبوری و آرهوس