بی‌اعتنایی به سیل‌زدگان سیستان و بلوچستان

  • 1398/10/27

سیل در سیستان و بلوچستان

سیل در سیستان و بلوچستان

سیستان و بلوچستان در مدت ۷روز گرفتار بارش‌های سنگین و سیل و توفان است. ریزش سنگین باران و رگبار، وقوع تندباد لحظه‌ای، بارش برف، مه‌گرفتگی، کاهش ۱۰ درجه‌ای دمای هوا و یخبندان شبانه از مهمترین پدیده‌هایی بودند که از هفته گذشته سیستان و بلوچستان را درگیر کردند.

حجم تخریب راههای روستایی به‌گونه‌ای است که بسیاری از روستاها راه دسترسی ندارند.

۷روز از وقوع سیلاب سهمگین سیستان و بلوچستان گذشته و وسعت خرابیهای سیل بیشتر نمایان شده است؛ از نابودی زیرساخت‌های شهری و روستایی گرفته تا بی‌خانمان شدن حدود ۲۵۰هزار نفر در مرکز و جنوب استان تنها بخشی از گرفتاریهای ناشی از سیل در استانی است که خود با محرومیت دست و پنجه نرم می‌کرد.

اگر چه بارندگی در سیستان و بلوچستان به اتمام رسیده، اما سیلاب و آبگرفتگی خانه و زمینهای کشاورزی را در محاصره قرار داده است.

حاکمیت دزد و غارتگر آخوندی هیچ اقدام پیشگیرانه‌ جهت جلوگیری از سیل و آب‌گرفتگی‌های ناشی از آن برای مردم محروم در مناطق سیل‌زده نکرد. بعد از وقوع سیل نیز از ابتدایی‌ترین اقدامات برای کاهش رنج مردم مصیبت‌زده ممانعت به‌عمل می‌آورد. غارتگرانی که همه ساله سرمایه هنگفتی از بودجه کشور را صرف جنگ‌افروزی و تروریسم می‌کنند تا به‌خیال خود، با تبلیغات پوشالی نظام خود را حفظ نمایند.

اعتراض و افشاگری یکی از سیل زدگان سیستان و بلوچستان در برابر دروغگویی های مسولین در منطقه. 
 

صدای کودکان سیل زده در سیستان وبلوچستان

سیستان و بلوچستان در سیل و ویرانی: رژیم ضد مردمی  اختصاص ۲۰۰ ملیون دلار از صندوق توسعه به سپاه پاسداران برای کشتار و جنگ افروزی در خاورمیانه صد ملیون دلار هزینه موشک پرانی به بیابان های عراق

حاشیه‌ نشین‌ ها : محله نظر آباد کنارک(سیستان و بلوچستان) . ترکیبی از فقر ، سیل و نبود مدیریت بحران …