اعتراف اسحاق جهانگیری به دروغپردازیهای حکومتی در سقوط هواپیما

  • 1398/10/27

آه و فغان اسحاق جهانگیری معاون آخوند روحانی

آه و فغان اسحاق جهانگیری معاون آخوند روحانی

اسحاق جهانگیری معاون روحانی، وحشت‌زده از شوک وارد آمده بر رژیم و برهم خوردن تعادل روانی نظام، به دروغپردازیهای حکومتی در سقوط هواپیمای مسافربری اعتراف کرد و گفت: در این ماجرا مسئولان نظام فهمیدند که زمان دروغگویی تمام شده است!

جهانگیری افزود:  مطلب دومی که افکار عمومی تو این حادثه نشان داد این بود که زمان دروغگویی تمام شد. باید با مردم صادق حرکت کرد، پنهان‌کاری نکرد. آنجایی که دروغ گفته بشه خسارتش بسیار زیاد است.

جهانگیری شرایط کنونی رژیم را هولناک و پر دلهره و غیرمنتظره و هراس آور توصیف کرد و گفت: نظام در چهل سال گذشته هیچگاه در چنین وضعیت خرابی نبوده است: «دی ماه امسال تا به امروز در غم در نگرانی در دلهره در شنیدن خبرهای غیرمنتظره در هراس از آینده گذشته است. خدایا کمک کن روز های پایانی به‌خوبی بگذرد. کشور در شرایط حساس و خطیر ی ست. شاید با قاطعیت بشود گفت که در این ۴۰سال هیچ‌وقت چالشهای مهمی همزمان این‌گونه در مقابل کشور نبوده است. ما برای اولین بار با این موضوع روبه‌رو شدیم که دولت آمریکا و رئیس‌جمهور آمریکا با اعلام مسئولیت و قبول مسئولیت یکی از بزرگترین سرداران و فرماندهان نظامی ایران را در یک کشور دیگری که مهمان بوده ترور کرده و رسماً مسئولیت ترور به عهده گرفته. این یک اتفاق ساده‌ای نیست این به‌دنبال خودش پیامدها خواهد داشت.

منطقه ما در این مقطع از تاریخ گرفتاریهای عجیبی دارد (ترانزیشن) اگر دقت نشود اگر درایت به خرج داده نشود هر آن می‌تواند این شعله‌ها به سمت ایران سرازیر بشود ما در چنین شرایطی هستیم».

معاون آخوند روحانی به التماس و درخواست از باند رقیب پرداخت که از حذف فله‌یی باند آنها در نمایش انتخابات دست بردارند و در این رابطه از خلیفه ارتجاع استفاده شود: «خبرهایی که تا الآن راجع به رد صلاحیتها داریم با گزارشهایی در دولت مطرح شد معنایش این است که خیلی‌ها در اکثر حوزه‌های انتخابیه رقابت جدی وجود ندارهشورای محترم نگهبان فرصت خوبی در اختیار داره، باید با شورای نگهبان گفتگو بشه، از امکان مقام معظم رهبری استفاده بشه.»