فرمانده آمریکایی: ساعتها پیش از پرتاب موشک به عین الاسد، آگاهی داشتیم

  • 1398/10/26

پایگاه عین‌الاسد در الانبار عراق

پایگاه عین‌الاسد در الانبار عراق

یک فرمانده نیروهای آمریکا در پایگاه عین الاسد در عراق اعلام کرد، ساعتها پیش از آن که پرتاب موشک توسط سپاه پاسداران به سوی پایگاه عین‌الاسد صورت گیرد، فرماندهان آمریکایی از آن عملیات آگاهی داشته و کلیه نفرات را به پناهگاههای امن روانه کردند.

سرهنگ تیم گرلند که با خبرگزاری فرانسه در پایگاه عین الاسد مصاحبه می‌کرد، گفت: پرتاب موشک برای نمایش، کاری بی‌سابقه است.

آسوشیتدپرس نیز گزارش داد: ژنرال انتونیته چیس درباره حمله موشکی رژیم به پایگاه عین الاسد گفت: به ما اطلاع داده شد که احتمالاً یک حمله موشکی خواهد بود… آمار تلفات ما صفر است و همه زنده هستند.

رویترز نیز به‌نقل از یک مشاور نخست‌وزیر عراق گزارش داد: رژیم ایران مصر بود که هم نیروهای عراقی و هم نیروهای آمریکایی از قبل نسبت به حمله مطلع باشند. به همین خاطر، به عراق و آمریکا از طریق یک کشور عربی و یک کشور اروپایی هشدار داده شده بود که یک حمله قریب‌الوقوع در راه است.

رویترز خاطرنشان کرد، تلویزیون حکومتی ایران به غلط مدعی شد که در این حمله دهها سرباز آمریکایی کشته شده‌اند و خامنه‌ای اعلام کرد که، این یک مجازات «ناکافی» برای آمریکا بود. با فاصله کمی پس از این، محمد جواد ظریف توئیت کرد که، ایران عملیات تلافی‌جویانه خود را »به پایان رسانده» است و »به‌دنبال افزایش تنشها و جنگ» نیست.

در حالیکه فضاحت موشک‌پرانی نمایشی رژیم به پایگاه آمریکایی در عراق همرا با جنایت هولناک ساقط کردن هواپیمای مسافری با موشکهای سپاه پاسداران، عالمگیر شده است، حسین سلامی سرکرده سپاه خامنه‌ای با بلوفهای احمقانه در بوشهر تلاش کرد نیروهای روحیه باخته رژیم را سرگرم کند:

وی گفت: «دشمن همه عرصه‌ها را به جنگ تبدیل کرد دشمن تمام توان عملیاتی خود را به کار برد تا قلبها را بلرزاند.

آنها بر طبل جنگ می‌کوبیدند تا با ارعاب و ترساندن از انتقام سخت ملت خود را نجات دهند، اما آن عملیات استثنایی تاریخ ترانزیشن همه محاسبات دشمن را در هم فرو ریخت. طبل جنگ خاموش شد . پروژه جنگ بسته شد. رژیمهای متحد مراقب باشند اشتباه آمریکا را تکرار نکنند».