اذعان آخوند روحانی به«شدیدترین فشارتاریخ»

  • 1398/10/26

آخوند روحانی

آخوند روحانی

رئیس‌جمهور ورشکسته ارتجاع روز پنجشنبه، ضمن عربده‌کشی در مورد ادامه غنی‌سازی و نقض همه محدودیتهای اتمی، اذعان کرد که نظام آخوندی زیر «شدیدترین فشار تاریخ» قرار دارد.

این در حالیست که رژیم آخوندی با اقدام کشورهای اروپایی برای به کارگیری مکانیسم ماشه و برگرداندن تحریم‌های بین‌المللی به‌خاطر نقض برجام مواجه است.

آخوند روحانی در عین حال اذعان کرد که رژیم با بحران سیاست خارجی و خطر جنگ مواجه است .

وی گفت:

«اگر کسی بگوید من به سیاست خارجی کاری ندارم من به دنیا کاری ندارم داخل دروازه هایم فکر می‌کنم اقتصادم همه مشکلاتش را حل می‌کنم.

من به‌عنوان مسئول شورای عالی امنیت ملی روزانه مراقبت می‌کنم نمی‌توانم همه چیز را اینجا بگویم و گفتنی نیست فعلاً اما اگر مراقبت مداوم انجام نگیرد بین جنگ و صلح یک گلوله فاصله هست این را شما بدانید یک گلوله می‌تواند جنگ بیافریند.

در زمینه انرژی اتمی ما هیچ‌گونه محدودیتی نداریم اصلاً یعنی شرایط ما به‌مراتب از قبل از توافق برجام از لحاظ صنعت هسته‌یی وضع ما بهتر هست.  امروز  غنی‌سازی ما بیش از زمانی هست که قبل از این‌که برجام را امضا بکنیم پس ما دست روی دست نگذاشتیم.

حالا در این شرایط بسیار سختی که ما امروز هستیم و در شدیدترین تورم خود آنها می‌گویند شدیدترین تورم تاریخ شدیدترین فشار تاریخ ما هم می‌بینیم شدیدترین فشار را دارند به ما وارد می‌کنند حالا در این شرایط سخت ما می‌بایستی برنامه‌ریزی می‌کردیم.

و تو این سخت‌ترین شرایط سال ۹۷و ۹۸که من می‌دانم سخت‌ترین شرایط ما بوده من به‌عنوان یک شاهد می‌توانم شهادت بدهم از اول انقلاب تا به امروز چون همیشه از اول انقلاب تا امروز در یک جای حساسی من مسئول بودم و حضور داشتم سخت‌ترین شرایط اقتصادی ما ۹۷و ۹۸بود».